Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gelecekten geliyorum beyler az sakin olun. :/ Sayı 1451 şu anda ve son dönemece girdik.
İmu aslında Mihawk'mış,Doffy de korsan kral oldu. :)

%80'in yarısını pastayla diğer yarısını kolezyumda tek yiyecek adamlarla harcadı :artiz:

Rahat 20 yılı var serinin merak etmeyin :bilmem:

@RedTeroR

@Master of Puppets

@Çörekçioğlu Luffy

Sizin için tam hesabı yaptım.

Luffy ile Ace arasında 3 yıl + 4 aylık bir yaş farkı var. Ace tam 17 yaşında yola çıkıyor. Sonrasında da tam Luffy 17 yaşına girdiği zaman yola çıkıyor.

Yani Luffy yola çıktığında Ace 3 yıl+ 4 aylık macerasını yaşamıştı.

Sonrasında Luffy 6 ay kadar bir süre MF savaşına kadar kendi macerasını yaşıyor. Yani Ace'in denizde geçirdiği süre 3 yıl +10 ay oluyor. Sonrasında 2 yıllık ara giriyor. Bu anlamda Ace 2 yıllık aradan hemen sonra yaşasaydı denizde 5 yıl + 10 ay kadar süre geçirmiş olacaktı.

Luffy 2 yıllık aradan sonra Denizde en az 2 ay kadar daha süreç geçirdi desek Ace yaşamış olsaydı Denizde 6 yıl kadar daha zaman geçirmiş olacaktı.

Bu kız ile Ace'in buluşmasından en fazla 3 yıl geçtiğine göre Ace yolculuğu çıktıktan 3 yıl kadar sonra Wano'ya varmış demektir.

Zaten bu Ace'in Wano'dan bir kaç ay sonra WB ile karşılaşması ve tayfasına girme süreciyle de uyuşuyor.

Sonuçta bu kız ile Ace buluştuğu sıra Luffy hala daha 17 yaşına girmemişti. Luffy yola çıktığı sırada Ace WB tümenlerindeki yerini almıştı.

Şu hesapla her şey rayına oturuyor.

Son düzenleme:
Seriyi bitirdikten sonra çerezlik Mangalar çıkartabilir, Devrimcilerle alakalı, Roger dönemi vs diye. Muhtemelen Kaido, Elbaf ve Büyük Savaşı konu alan 3 farklı Arc işlenir. Buda 400 bölüme ya da 300 bölüme tekabül ediyor. Aradaki boşlukları bu tarz çerezlik mangalarla doldurur diye tahmin ediyorum.

@RedTeroR

@Master of Puppets

@Çörekçioğlu Luffy

Sizin için tam hesabı yaptım.

Luffy ile Ace arasında 3 yıl + 5 aylık bir yaş farkı var. Ace tam 17 yaşında yola çıkıyor. Sonrasında da tam Luffy 17 yaşına girdiği zaman yola çıkıyor.

Yani Luffy yola çıktığında Ace 3 yıl+ 5 aylık macerasını yaşamıştı.

Sonrasında Luffy 6 ay kadar bir süre MF savaşına kadar kendi macerasını yaşıyor. Yani Ace'in denizde geçirdiği süre 3 yıl +11 ay oluyor. Sonrasında 2 yıllık ara giriyor. Bu anlamda Ace 2 yıllık aradan hemen sonra yaşasaydı denizde 5 yıl + 11 ay kadar süre geçirmiş olacaktı.

Luffy 2 yıllık aradan sonra Denizde en az 2 ay kadar daha süreç geçirdi desek Ace yaşamış olsaydı Denizde 6 yıl +1 ay kadar daha zaman geçirmiş olacaktı.

Bu kız ile Ace'in buluşmasından en fazla 3 yıl geçtiğine göre Ace yolculuğu çıktıktan 3 yıl + 1 ay kadar sonra Wano'ya varmış demektir.

Zaten bu Ace'in Wano'dan bir kaç ay sonra WB ile karşılaşması ve tayfasına girme süreciyle de uyuşuyor.

Sonuçta bu kız ile Ace buluştuğu sıra Luffy hala daha 17 yaşına girmemişti. Luffy yola çıktığı sırada Ace WB tümenlerindeki yerini almıştı.

Şu hesapla her şey rayına oturuyor.
Luffy'i katmadan anlatsana şunu arkadaş, bana ne Luffy'den :hhh:

Neyse tebrikler :sapkali:

Yüzde 80 olamaz olsa seri çok havada kalır . Daha JoyBoy kim bilmiyoruz kaldı ki Zunisha ‘nın cezası , kayıp yüzyıl felan , Imu çıktı bir de nasıl açıklayacak ki .

Kolozyum dövüşçülerini 5 kez tanıtmayı iyi biliyor bunlara gelince rerö.

@Alpamis
O 5 ay işleri bozdu :D Güzel detay yakalamışsın.
Ace ile Luffy'nin arasında 3.5 yaş fark varmış ha, eşşek kadar abiymiş resmen herif.
Öldüğünde 21'ine girmesine 1-2 ay kalmış yani? Gencecik çocuk hiç oldu.

Luffy'i katmadan anlatsana şunu arkadaş, bana ne Luffy'den :hhh:

Neyse tebrikler :sapkali:
Ace'in WB'nin tayfasında geçirdiği süre en fazla 9-10 ay kadar bir şey oluyor. Yani Ace Wano'dan yola çıktıktan en geç 3-4 ay içinde WB'ye yeniliyor ve tayfasına giriyor.

Luffy'i katmadan anlatamazdık hacı.:D

@Master of Puppets

Ace yaşasaydı şu an 23 yaşında olacaktı. Aynen öldüğü sıra 1-2 ay kalmış 21'ine girmesine.

Mangaka dikkat etmiş zaman farkına.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık