Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hic soruldumu daha önce bilemedim de mangada da gecmedi sanirsam, neden kaido ? Luffy, bm ile daha fazla sürtüştü niçin onu devirmek yerine kaidoyu hedef secti, sirf law hedefimiz kaido dedigi icin mi? Lawin nedeni, doflamingo yu indirmek için luffy ve tayfasini kullanmakti ama luffy niye kabul etti direk gercekten anlamsiz ya. Dedigim gibi luffy ve tayfasi icin mantikli olan BM'yi indirmekken neden kaidoya savas aciyorlar bilmiyorum, bana cok sebepsiz geldigi icin kaido olayi benim acimdan cok havada kaliyor. Simdiye kadar luffy hep birini bir nedenden ötürü indirmis adam. Bakin tum arclarda bu boyle bir tane nedensiz yere birine savas actigi yoktur yav. Bu bir tek benim mi gozume batiyor..

Son düzenleme:
Hic soruldumu daha önce bilemedim de mangada da gecmedi sanirsam, neden kaido ? Luffy, bm ile daha fazla sürtüştü niçin onu devirmek yerine kaidoyu hedef secti, sirf law hedefimiz kaido dedigi icin mi? Lawin nedeni, doflamingo yu indirmek için luffy ve tayfasini kullanmakti ama luffy niye kabul etti direk gercekten anlamsiz ya. Dedigim gibi luffy ve tayfasi icin mantikli olan BM'yi indirmekken neden kaidoya savas aciyorlar bilmiyorum, bana cok sebepsiz geldigi icin kaido olayi benim acimdan cok havada kaliyor. Simdiye kadar luffy hep birini bir nedenden ötürü indirmis adam. Bakin tum arclarda bu boyle bir tane nedensiz yere birine savas actigi yoktur yav. Bu bir tek benim mi gozume batiyor..
Nedeni var zaten.Kaido Momo'nun anasını babasını öldürmüş.Hatta tarhana çorbası falan yapmış.Kinemonlar Luffy'nin önünde diz çöktü Wano'yu kurtarmamıza yardım et diye.Momo falan ağlamıştı hatta.Ondan sonra zaten hasır şapka-mink-samuray ittifağı kuruldu.

Nedeni var zaten.Kaido Momo'nun anasını babasını falan öldürmüş.Hatta tarhana çorbası falan yapmış.Kinemonlar falan Luffy'nin önünde diz çöktü Wano'yu kurtarmamıza yardım et diye.Momo falan ağlamıştı hatta.Ondan sonra zaten hasır şapka-mink-samuray ittifağı vs. kuruldu.

Bahsettiğim olay bu, senin dediğin olay daha sonra gerçekleşiyor. Bizim luffy sazan gibi direk kabul ediyor ama daha öncesinde böyle bir şey yaptığına şahit olduk mu ? hayır

Bahsettiğim olay bu, senin dediğin olay daha sonra gerçekleşiyor. Bizim luffy sazan gibi direk kabul ediyor ama daha öncesinde böyle bir şey yaptığına şahit olduk mu ? hayır
Hee onu neden kabul etti hatırlamıyorum.Luffy mal zaten ittifak kurmaya kanka olmak gözüyle bakan biri.Çok bi nedene ihtiyacı yok aslında.

Bunun sebebi BM ile kendi bir sürtüşmeye giriyor ama doğrudan hedef almadan önce Kaido mevzusu açılıyor Law ile daha sonra Sanji için bir karar verilmeden önce yeniden Kaido kararı veriliyor. Yani Oda'nın yönlendirmesi Kaido'ya doğru oluyor .Bunu neden yapıyor sorusunu soruyorsan , sanırım Oda'nın kafasında sadece BM ile uğraşmak yerine şuan ki gibi bir tanıma süreci ve ikisi arasında gidip gelip yeterli tecrübe donanım kazandırmak.Yeni Dünyada bu şekilde öne çıkması ve hızla güçlenmelerini istiyor.Doğrudan Bm ile savaşacak güçleri yok zaten.

Bunun sebebi BM ile kendi bir sürtüşmeye giriyor ama doğrudan hedef almadan önce Kaido mevzusu açılıyor Law ile daha sonra Sanji için bir karar verilmeden önce yeniden Kaido kararı veriliyor. Yani Oda'nın yönlendirmesi Kaido'ya doğru oluyor .Bunu neden yapıyor sorusunu soruyorsan , sanırım Oda'nın kafasında sadece BM ile uğraşmak yerine şuan ki gibi bir tanıma süreci ve ikisi arasında gidip gelip yeterli tecrübe donanım kazandırmak.Yeni Dünyada bu şekilde öne çıkması ve hızla güçlenmelerini istiyor.Doğrudan Bm ile savaşacak güçleri yok zaten.
Daha öncesi de var bm ile olan sürtüşmeleri ondan kaido yerine bm olması daha mantık çerçevesinde olur demiştim. Şundan bahsediyorum:

Edit: BM'ye ettiği laflar az buz değil yani seni bulup yeneceğim ve balık adam adasını kendi bölgem yapacam diyor daha ne desin ki. Yani BM'ye bu kadar atar gider yapıyor sonra law denen bir adam çıkıyor hedefimiz kaido diyor, zaten kızdırmış olduğu bir yonkou var birde yeni bir yonkou'ya saldırmaya çalışıyor ne biliyim garip geldi buralar. Hem bu kadar laf edeceksin sonra kadının adasından nakamanı alırken her türlü taşkınlığı yapacaksın sonra kaido'dan sonra sıra sana gelecek diyeceksin :D vallaha şöyle düşününce anlamsız geliyor BM'ye bu kadar atar gider yapıp neden hala kaido diyor çok garip..

Son düzenleme:
Evet doğru diyorsun ama Luffy de o kadar çap yok bro. Hikaye kurgulanması lazım. Bir gün onu da hedef alacak demek oluyor oradaki yazan :D

Luffy ''Oh... Alright. I'll do it then.'' diyor. Ondan önceki panellerde Law birşeyler anlatıyor, Luffy ciddiyetle dinliyor, Franky'nin bedenindeki Nami şaşırıyor. Bize yansıtılmayan bir konuşma var yani ortada. Açıklanır ilerde.

Açıklanır ilerde.
Açıklanacak bir şey yok bence. Law kendi canından geçip Doffy'i öldürmek için bizim tayfayı kullandı. Law olmasa hikaye ne olurdu ? Luffy doğrudan gidip Bm'ye saldıracak kadar ahmak ise bırakalım seriyi en iyisi :D Kaido'yu yenme konusunda Law neden sessiz kalıyor söyleyeyim size.Çünkü büzüğü yemiyor ve doğru olan da o. Kaido veya Bm öyle kolay yenilecek kişiler olsaydı zaten Yonkou olmazlardı.

Detaylı açıklama yapayım herkes faydalansın.

İlk 12 den yani Saijo O Wazamono serisinden 2 kılıc var bilinen
Yoru(Mihawk’ın Kara Kılıcı)
Shodai Kitetsu(adı geçti Lanetli Kılıçların atası gibi birşey)

O Wazamono sınıfında 21 kılıç var ve 3 tane göründü.
Shuusui(Ryumadan aldığı),Wado İchimonji(Kuina’nın kılıcı) ve Nidai Kitetsu(Luffy’nin aldığı)

Ryo Wazamono sınıfında 50 Kılıç var ve 3 tane göründü.
Yubashiri(Zoroya dükkancının verdiği ve Shu tarafından paslandırılan Thriller Bark’a gömülen)
Kashu(Tashigi’nin MR. 11 den aldığı)
Yamaoroshi(Tashiginin Billyden aldığı)

Wazamono sınıfında toplam sayı bilinmiyor görünen 2 kılıç var
Sandai Kitetsu(Zoronun lanetli kılıcı)
Shigure(Tashiginin kılıcı)

Birde sınıfı belli olmayanlar var.
Durandal(Cavendish) büyük ihtimal 21lik serisi çıkacak
Pretzel(Cracker) büyük ihtimal 12lik serisi çıkacak
Gryphon(Shanks) büyük ihtimal 12 ilk serisi çıkacak
Oto ve Kogarashi(Shiki) büyük ihtimal 21lik çıkacaklar.
Shirauo(Amande) büyük ihtimal 50 lik çıkacak.
(Bu kısım tamamen benim düşüncem)
Gryphon, Pretzel ve Durandal'ın bu sınıflara dahil olduğunu düşünmüyorum. O sınıflara dahil tüm kılıçların adı Japonca. İsimlerin tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Ha çıkabilir ama şu ana kadar örneğini görmedik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık