Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
"Tiran, halk dilinde, hakka ve yasalara aldırış etmeksizin zorbaca yöneten bir krala denir. Açık ve kesin anlamındaysa, tiran haksız olarak krallık gücünü eline geçiren bir kişidir. Yunanlılar bu sözcüğü bu son anlamda alırlardı: İyi kötü ayrımı yapmadan, güçleri hakka dayanmayan bütün hükümdarlara tiran derlerdi."

"Tiran adı verilen ve tiran sayılanların hepsi, özgürlüğü tatmış olan bir devlette ömür boyunca devlet gücünü ellerinde tutanlardır."

"Aristoteles tiranı kralla bir tutmazdı."

"Ona göre, birincisi salt kendi çıkarı için, ikincisiyse yalnız uyruklarının yararı için yönetir. Ama özellikle Xenophones’in

"Hiero’sunda görüldüğü gibi, bütün Yunan yazarları, genel olarak tiran sözcüğünü başka anlamda kullanmışlardır. Bütün bunlar bir yana, eğer Aristoteles’in yaptığı ayrım kabul edilecek olursa, denebilir ki, dünya kuruldu kurulalı, bir tek kral bile yaşamış değildir henüz."

"Aynı şeylere aynı adı vermek gerekirse, krallık gücünü zorla ele geçirene tiran, egemen gücü zorbalık ve düzenle kendine mal edene de despot diyeceğim. Tiran, yasalara göre yönetme hakkını yasalara aykırı olarak kendine mal eden kimsedir. Despot ise, kendini yasaların üstüne çıkaran kişidir. Demek ki, tiran despot olabilir; despot ise her zaman tirandır."

Bunları niye attım? Kuma'nın tiran olması onun kötü olduğu anlamına gelmez. Aksine gücünü kötüye kullanan bir Kral'ı gasp edip yeni güç sahibi olduğu için tiran adı verilmiş olabilir pekâlâ. Bu da Sabo'nun onun hakkında iyi konuşmasını açıklamış olur.

Luffy’nin dayanıklılığı Katakuri ‘i 3’e katlar .
Luffy aslında Snakeman ile Katakuri ‘i yenebilirdi sırf geleceği görme yetisini kazanmak İçin o kadar dayak yedi . Yoksa Katakuri ‘nin imkanı yok Luffy’i yenmesine .
O zaman neden Kata'dan tesçilli bir şekilde daha güçsüz olan Cracker'le 11 saat savaştı ? Hemde adamın gücünün asıl kaynağını Nami sayesinde ekarte edebilmesine rağmen.

Dediğin gibi bir durum olsaydı mangaka bunu hissettirebilirdi ama böyle bir duruma dair tek bir ipucu bile yok.

Kata yardım mardım etmedi olm nasıl okuyorsunuz la şu seriyi? Akıl alır gibi değil. :/ Dövüşten keyif aldı ve hemen bitmemesini istedi sadece. İçinden ayağa kalk falan demesi bundan dolayıdır. Peki kendini sakındı mı? Elbette hayır. Dövüşü uzatmak için hamlelerde bulundu mu? Elbette hayır. Sürekli ölümüne saldırdı. O mızrağı da saatlerce kullandı zaten ama denk getirememiş işte.

Kendisini delme mevzusu da son derece açık işte. Haksız şekilde Luffy'yi delince kendisine de aynısını yaptı. Buna sebep olan şeyler karakteri, gururu, kibri ve o anki psikolojisidir. Ayrıca Oda'nın dövüşü epikleştirme ve Kata'yı yüceltme hareketidir.

O dövüşte Luffy, Kata'yı tam gücünde yenmiş ve yoluna devam etmiştir. Gerisi boş yorumdur.

Kata yardım mardım etmedi olm nasıl okuyorsunuz la şu seriyi? Akıl alır gibi değil. :/ Dövüşten keyif aldı ve hemen bitmemesini istedi sadece. İçinden ayağa kalk falan demesi bundan dolayıdır. Peki kendini sakındı mı? Elbette hayır. Sürekli ölümüne saldırdı. O mızrağı da saatlerce kullandı zaten ama denk getirememiş işte.

Kendisini delme mevzusu da son derece açık işte. Haksız şekilde Luffy'yi delince kendisine de aynısını yaptı. Buna sebep olan şeyler karakteri, gururu, kibri ve o anki psikolojisidir. Ayrıca Oda'nın dövüşü epikleştirme ve Kata'yı yüceltme hareketidir.

O dövüşte Luffy, Kata'yı tam gücünde yenmiş ve yoluna devam etmiştir. Gerisi boş yorumdur.
Hahahaha tam gücünde mi yenmiş ? Kata kendini delmişken nasıl tam gücünde oluyor ? O delmenin iki karaktere aynı oranda yansıdığını mı düşünüyorsun ?

Kata içinden falan söylemiyor, bildiğin aşık oldu çocuğa. Ayağa Kalk Luffy, Kalktın mı Luffy, Bu kadar mı Luffy falanlar. Bir ara adam dövüşmüyor da cinsel ilişkiye girmeye hazırlanıyor sandım :oleyo2:

Ay sen daha dayanıklısın ben biraz daha kenardan deleyim kendimi mugi-channn :utaniyorum:

Ahaha kafandaki portreye hayran oldum. :D
Gene kıvırmalar başlamış. Sen tam gücünde yendi demedin mi ? Ben de sana adamın tam gücünde olmadığın söyledim. Üstelik ikisine aynı oranda mı yansıdı sanıyorsun bir soruydu yani fikrini almak amaçlıydı. Tam gücünde yenmediğinin garantisi zaten adamın kendi kendini deşmesinde görülüyor.

O değilde ağa kalk Luffy :hhh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık