Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
En komik olan da Ace gibi birinin adamlıkta Luffy'den önde olması.:D Zoro zaten 2 yıl sonrasında bitmiş. Sanji'nin zorla alıkonduğunu bildiği halde takmamış bile. Onu geçtim neredeyse Luffy'nin gidip almasına engel olacak kadar da gözü dönmüş.

Ace desen kendi ve tayfasının hayatını bağışlayan adama uykusunda saldırıp öldürmeye çalışacak kadar şerefsiz olmuş.

Luffy ise Big Mom gibi nakamalarını katletmek isteyen kadına suikast düzenledi diye yeriliyor. :D He alırdı dizinde severdi Big Mom'ı. Katakuri'den kaçtıysa zorunluluktan kaçmıştır. Tayfası hala düşman bölgesinde yenilme lüksü yok. Yenmek için her şeyi yapar. Zorlama bir şekilde omo kaçtı.:D Kaçması adamlığından ne eksiltir.

Adamların adamlığa bakış açısı bile faul.

Zaten Ace'i adamlıkta savunan adamlar daha fazla tartışmayı bitirmek en iyisi.

Tartışma amaçlı yazılmamıştır. Benim ki sadece eleştiri.

Ace kimseden kaçmadı. Kaçsaydı gözümde bin kat daha adam olurdu. Adamlar gelmiş senin için canını vermiş. Sen seni sevdiklerini düşündüğünden dolayı ölmelerine bil sevinç göz yaşları dökebiliyorsun. Sonra ne oluyor? Baban sana burdan kaç diyor? Akainu'nun bilerek dolduruşlarına geliyorsun. O can artık sana ait. O can artık seni oraya kurtarmak için gelmiş olanlara ait. Fedekarlığa sahip çıkacaksın. Üstüne basmayacaksın.

Luffy'nin seni doğru dürüst kurtarmasına bile izin vermedin.

En komik olanı ise daha anlamadan dinlemeden Sanji'yi arkamıza Yonkou'yu taktı. Jack'in kızdığı gibi Kaido'da kızacak diye söyleyip bunların hesabını yapan bu yüzden Sanji'yi iplemeyen Zoro'nun Luffy'den daha adam sayılması.

Zoro'yu mantıklı konuştu sonuçta 2 Yonkou bunları katleder o şekilde konuşması haklı diye savunanlar Luffy'den mantıksız bir şekilde yaralı durumda iken Big Mom ile savaşmaya devam etmesini istiyorlar.

Vallaha kim çarptıysa iyi çarpmış arkadaşları. Belki de fazla kılıç kokladılar.:D

Son düzenleme:
Hala küçük görmek diyorsun. Ben kimseyi küçük görmüyorum kendi açımdan. Sizin bu kadar sürekli aynı şeyleri yapmanıza anlam veremiyorum. Küçük görsem taa ilk üye olduğum zamandan beri aynı şeyi yapardım. Ama o zamanlar bütün mesajlarınızı okumaya çalışıp bakış açınızı anlamaya çalışıyordum. Birçoğunuz kalburüstü forum üyesi. Yeni gelmiş birisi olarak bu adamlar bazı şeyleri bizden iyi bilir vesaire diyorum ama şimdi bakıyorum adamların 8-9 yılda tartıştığı olaylar bir elin parmağını geçmez.

''Adamlar sanki yemin etmiş mangada olanları görmemeye. Bu seri başından beri güven duygusu üzerine kurulu. Ama onlara göre Luffy sanki Jinbei'yi bir yerlere bağlamış da orada bırakmış gibi yorum yazıyorlar. Orda hem Jinbei'nin Luffy'ye, hem de Luffy'nin Jinbei'ye verdiği güven var. Jinbei, Bm'yi bir şekilde durduracağına dair güven veriyor, Luffy de Jinbei'nin hayatta kalacağına dair güvenini yansıtıyor. Yani bunu anlayabilmek için bilim adamı olmaya gerek yok. Sadece seriyi okumak lazım. OKUMAK.''

Serinin başından beri güven duygusu bize aşılanmadı mı? Daha ilk sanelerden birisi Luffy-Zoro-Mihawk. Orda bile gösterilmedi mi? Diyorsunuz ki Luffy Jinbei'yi ölüme terketti, ordan giderek. Peki, Luffy Zoro'yu Mihawk'ın eline bırakarak Zoro'yu ölüme terketmedi mi? Yoksa ikisi benzer durum mu? Yoksa ikis benzer durum mu? Mihawk olayında Zoro'ya güvenen adam, Bm olayında Jinbei'ye güveniyor. Bu kadar açık olayları göremeyince haliyle bana göre seriyi okumuş olmuyorsunuz.

Konuyu neden Dof'a getiriyorum, çünkü şu an Luffy'nin durumuna orda da Dof düşüyor. Peki burda Luffy'yi bu duruma düşürenlerden birisi kim? Sen. Dof konusunda Dof'u savunanlardan birisi kim? Sen. Burda yaptığın olaya, orda maruz kalan sensin. Elbette getireceğim olayı Dof'a. Çünkü iki olayın da öznelerinden birisi sensin.

Benim Luffy'yi savunmam, fanlarını da savunduğum anlamına mı gelir? Yoksa onlardan da yok mu benzer şeyler yapan? Elbette var. İsim isim zikretmek mi gerek? Benim mesajımı gören, zaten ne demek istediğimi anlar bence.

Yani bu tarz yapanlara bazen üzülüyorum. Kardeşim bu kadar azimliyseniz gidin olumlu bir şeyler yapın insanlık adına. Madem her gün bunları tekrar tekrar tartışabilecek azminiz var. Bir manga için kendinizi buralarda yazık etmeyin. Valla azimle s.çsanız dünyayı deleceksiniz ama bir manga uğruna harcanıyorsunuz buralarda.
Şu koyu yere gelmek istiyorum, bu lufy fanları aşırı ise onlara karşı olan tarafta bilerek aşırı yapıyor olabilir mi? Sen sanıyor musun bunu sadece bu taraf yapıyor. Bak Mink adası gittiler, Zoro kapıdan baktı o sıra Neko'yu anlattılar. Sana sonraki yorumları söylüyorum. İstisnasız, Zoro ormana gidiyor. Neko'nun midesinde şöyle böyle bir sürü dalga mesajı, sonra Zoro fanları karşılık verdi. En son millet şunu yazıyor hep Zoro fanları işte böyle. Üşenmeden tüm yorumları inceledim. Sonunda tüm o mesajları alıntıladım kendim dahil, önce hep laf atılmış. Zoro fanları ilk 20 sayfa bir şey dememiş. Algı çok güzel bir şey. Bir bakıyorsun Zoro fanları, Dof fanları ama ilk nasıl başladı ama görmüyorsun. Onlar gülüp geçsin mi?

Bu kan davası gibi bir şey, her karakterde var. Forumda kültür olmuş, yeni gelen zamanla alışıp başlıyor.

Birde azim isteyen falan boş şeyler. Bizim normal hayatımızda ne yaptığımızı ne biliyorsun? Bende desem ki insanlık için çalışın şunları yapmayın falan hoş şeyler mi? Belki adam günde 15 saat takılır burada, canı öyle istiyordur. Keyif meselesi. Ayrıca foruma sürekli yeni insanlar geliyor. yani konular tabi ki tekrar edecektir. Sen mangaya başlayınca baştan her şeyi konuşmak istemedin mi? Fikirlerin olmadı mı? Çok istiyorsan sen insanlık için çalış, buralarda vaktini boşa harcama. Bunu demek haddime değil ama sen öyle düşünüyorsun diye söyledim.

Ayrıca şunu anlaman lazım, manga da o tartışan grup bunu senin kadar dert etmiyor. Laf atmak birbirine takılmak için fırsat kolluyor. lufy, Zoro, Sanji, Ace, garp. Bu insanların eğlencesi olmuş. Op gömmek falan zevkli bir şey.

Son soru. Bana Lufy'nin yaptığı yanlışları söyler misin, seri içinde baştan sonra. Ufak ufak yazarsan sevinirim.

Şu koyu yere gelmek istiyorum, bu lufy fanları aşırı ise onlara karşı olan tarafta bilerek aşırı yapıyor olabilir mi? Sen sanıyor musun bunu sadece bu taraf yapıyor. Bak Mink adası gittiler, Zoro kapıdan baktı o sıra Neko'yu anlattılar. Sana sonraki yorumları söylüyorum. İstisnasız, Zoro ormana gidiyor. Neko'nun midesinde şöyle böyle bir sürü dalga mesajı, sonra Zoro fanları karşılık verdi. En son millet şunu yazıyor hep Zoro fanları işte böyle. Üşenmeden tüm yorumları inceledim. Sonunda tüm o mesajları alıntıladım kendim dahil, önce hep laf atılmış. Zoro fanları ilk 20 sayfa bir şey dememiş. Algı çok güzel bir şey. Bir bakıyorsun Zoro fanları, Dof fanları ama ilk nasıl başladı ama görmüyorsun. Onlar gülüp geçsin mi?

Bu kan davası gibi bir şey, her karakterde var. Forumda kültür olmuş, yeni gelen zamanla alışıp başlıyor.

Birde azim isteyen falan boş şeyler. Bizim normal hayatımızda ne yaptığımızı ne biliyorsun? Bende desem ki insanlık için çalışın şunları yapmayın falan hoş şeyler mi? Belki adam günde 15 saat takılır burada, canı öyle istiyordur. Keyif meselesi. Ayrıca foruma sürekli yeni insanlar geliyor. yani konular tabi ki tekrar edecektir. Sen mangaya başlayınca baştan her şeyi konuşmak istemedin mi? Fikirlerin olmadı mı? Çok istiyorsan sen insanlık için çalış, buralarda vaktini boşa harcama. Bunu demek haddime değil ama sen öyle düşünüyorsun diye söyledim.

Ayrıca şunu anlaman lazım, manga da o tartışan grup bunu senin kadar dert etmiyor. Laf atmak birbirine takılmak için fırsat kolluyor. lufy, Zoro, Sanji, Ace, garp. Bu insanların eğlencesi olmuş. Op gömmek falan zevkli bir şey.

Son soru. Bana Lufy'nin yaptığı yanlışları söyler misin, seri içinde baştan sonra. Ufak ufak yazarsan sevinirim.
Konuşulacak daha geniş kapsamlı konular varken olayı yine belli bir noktaya bağlamaya çalışman, ikimizin de boşuna konuştuğunu gösteriyor. O yüzden yavaştan toparlama kısmına gireceğim.

Yani ordaki ''insanlığın yararı'' kısmını bile negatif olarak algılamışsın ya diyecek söz yok aslında. Kimse senin düşmanın değil burda. Her yazdığımı olumsuz anlamana gerek yok. Ama işte burda tartışa tartışa maalesef her yazılanı olumsuz anlama gibi bir huy da oluşmuş olabilir.

Şimdi forumda tek tartışma yeri genel tartışma yeri değil. Bu forumda özel mesajlaşma mevcut mu? Mevcut. Bir başkasının duvarına yazma mevcut mu? Mevcut. Kardeşim gidin o zaman o iki yerde tartışın azıcık. Kimse size tartışmayın demiyor. İlla burda tartışacaksınız diye kural mı var? Hee dersen ki ilk onlar genel tartışamaya yazıyor, o zaman karşı taraf da bir büyüklük yapsın ve tartışmayı özele götürsün. Bu kadar zor değil bu işler.

Son soruna gelecek olursam, özel olarak Luffy'nin nerelerde yaptığını tek tek hatırlamıyorum. Ama Zoro'nunkileri de hatırlamıyorum. Sanji'ninkileri de hatırlamıyorum. Sizin tartıştığınız birçok konuyu bile tekrar mangaya bakıp hatırlamaya çalışıyorum. Maalesef mangada olan her şeyi hatırlayamamak da bizim kusurumuz.

Mihawk olayında Zoro'ya güvenen adam, Bm olayında Jinbei'ye güveniyor. Bu kadar açık olayları göremeyince haliyle bana göre seriyi okumuş olmuyorsunuz.
Sadece şu kısma değinicem.İki olayı bağdaştırıp Zoro hayatta kalacağına dair Luffy'e güven verip Mihawk'ın karşısına öyle mi çıktı diyorsun ? Mesajından anladığım bu.Çünkü Jinbei-BM olayını da böyle yorumlamışsın.Öyleyse katılmıyorum.Orda güvenle alakalı çok bir durum yoktu.Zaten Zoro Luffy'e bana güven şunla vs atayım tarzı bir şey demedi ya da hissettirmedi.Adam zaten hayaline ne kadar önem verdiğini ilk tanıştıklarında söyledi Luffy'e.E ordada adam hayalini görünce onunla karşılaşmak istedi ve Luffy'e söz hakkı falan düşmedi doğal olarak.Yani orda Luffy Zoro'ya güven duymaktan çok Zoro'nun hayaline ulaşmasına saygı duydu.Böyle bir durum vardı.

Bu kadar açık olayları göremeyince demişsin ama gördüğün gibi farklı yorumlamalara açık bir durum.

Son düzenleme:
Örneğin jinbei olayını inceleyelim.Eğer mangakanın orada işine gelse Luffy'e hayır kardeşim bırakmam kalıyoruz sizinle beraber bizde savaşacağız dedirtmez miydi ? Luffynin kişiliğine de 10 numara uyuyor.Biz f.tailiz der gibi biz hasır şapkalarız diyip verirdi gazı empoze ederdi bunun doğru olduğunu takipçiye.Ama Luffynin işine gelmedi bu şekilde hareket etti.Mangaka bile luffynin karakterinin değiştiğini hatta bu sebeple kendisine kızdıklarını belirtirken luffy kişiliğinden taviz vermedi en doğrusunu yaptı demek sadece luffy partisiyle açıklanabilir sanırım. :/

Örneğin jinbei olayını inceleyelim.Eğer mangakanın orada işine gelse Luffy'e hayır kardeşim bırakmam kalıyoruz sizinle beraber bizde savaşacağız dedirtmez miydi ? Luffynin kişiliğine de 10 numara uyuyor.Biz f.tailiz der gibi biz hasır şapkalarız diyip verirdi gazı empoze ederdi bunun doğru olduğunu takipçiye.Ama Luffynin işine gelmedi bu şekilde hareket etti.Mangaka bile luffynin karakterinin değiştiğini hatta bu sebeple kendisine kızdıklarını belirtirken luffy kişiliğinden taviz vermedi en doğrusunu yaptı demek sadece luffy partisiyle açıklanabilir sanırım. :/
Eğer Jinbei gelseydi Wano'ya çıkan akıntıdan Jinbei gemiyi sorunsuz bir şekilde taşırdı. O zaman tayfa ile Luffy ayrılmaz O Tama'da ölürdü. :(

Hadi diyelim ki biz her durumda savunuyoruz. Sen samimi bir şekilde dediğin gibi olsa yücelteceğini söyleyebilir miydin? Biz her durumda yüceltiyorsak siz de her durumda yeriyonuz.

Bak mesela kesinlikle yapacağınız yorumlardan bir tanesini söyleyeyim. Arkasında Mangaka var orda istese Big Mom'ı bile indirir. Torpil akıyor.

Azıcık kendine kandırmayı bırak Emre. Bu aralar hiç olmadığın kadar hater olmuşsun. Anlaşılıyor ama. Kim el altıysan elinde kaldı. Mecbur saldıracak bir taraf arıyon. Bu da Luffy'nin karşısında kim varsa onu övüp Luffy'i yermekle oluyor.:D

Daldan dala daldan dala... :D

Hiç olmadığın KADAR Kid, Zoro, Ace, WB, Mihwak fanı oldun çıktın. Helal olsun. Daldan dala atlıyon.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık