Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben fikrimi belirttim, sen de eğer fikrini yazacaksan yaz lütfen, aynı şeyleri tekrar tekrar atmamıza gerek yok, olayları nasıl değerlendiriyorsun baştan sona kadar bilmek hoşuma gider. Artı bu konuda söyleyecek başka bir şey kalmadı benim açımdan. En fazla dinleyebilirim.

Pedro kim Allah aşkına boş adamdı öldü kurtulduk :oleyo2:
Editledim. Zoro gömme olayında Hasan, Luffy'i gömme olayında da hep sen varsın Ferit. :(

Son düzenleme:
Adamlar sanki yemin etmiş mangada olanları görmemeye. Bu seri başından beri güven duygusu üzerine kurulu. Ama onlara göre Luffy sanki Jinbei'yi bir yerlere bağlamış da orada bırakmış gibi yorum yazıyorlar. Orda hem Jinbei'nin Luffy'ye, hem de Luffy'nin Jinbei'ye verdiği güven var. Jinbei, Bm'yi bir şekilde durduracağına dair güven veriyor, Luffy de Jinbei'nin hayatta kalacağına dair güvenini yansıtıyor. Yani bunu anlayabilmek için bilim adamı olmaya gerek yok. Sadece seriyi okumak lazım. OKUMAK.

Siz ne savunduğunuzu bile bilmiyorsunuz galiba bazen. Adam nakamasını almaya gitti diye övüyorsun ee bu adam nakamasını arkada bırakıp gelmedi mi ?

Eğer Jimbei'nin sözleri sebebiyle bıraktı diyorsan Sanji'nin de sözleri var yok mu ? Benim az işim var gelecem falan dememiş miydi ?

Zoro daha orada diyor eğer kararını verdiyse salın diye ama Luffy ne yapıyor yok ben gidecem yapıyor ve sonuç ne, Sanji'yi bırakmıyor başkasını bırakıyor. Sanji'yi orada bırsak ölüm tehlikesi vardı da Jimebi'yi bırakınca parti tehlikesi mi var ?

İşin özeti boş bir karakter Luffy, içi dışı boşaltıldı. Artı Zoro o sözleri söylerken ilk boş yaptığını söyleyen kişi benim, açıp o bölümün yorumlarını okuyabilirsin.
Bir de şöyle bakalım (benim görüşüm böyle değil de, ortalık kızışsın). En başta Sanji ölüm tehlikesinde değil, tehlike tayfadan ayrılma. Luffy onu almaya gidiyor. Ama Jinbei tayfadan biri ölüm tehlikesinde, geride bırakılıyor. Luffy'nin gözünde tayfadan ayrılmak > ölmek:ehe:.

Elmayla armutu karşılaştırıp armuta elma diyen insanlarla tartışamazsın. Mukayese kabiliyetinin bu kadar zor bulunan bir şey olması şok edici. Takdir-i İlahi diyelim :hoo:

Lufy hep bencil olmadı mı, burada kalıp savaşacağız diye söylese kim karşı çıkacaktı? Çoğu macerada aynısı oldu, bırakıp kendi hallerine gitmediler.

Adamlar sanki yemin etmiş mangada olanları görmemeye. Bu seri başından beri güven duygusu üzerine kurulu. Ama onlara göre Luffy sanki Jinbei'yi bir yerlere bağlamış da orada bırakmış gibi yorum yazıyorlar. Orda hem Jinbei'nin Luffy'ye, hem de Luffy'nin Jinbei'ye verdiği güven var. Jinbei, Bm'yi bir şekilde durduracağına dair güven veriyor, Luffy de Jinbei'nin hayatta kalacağına dair güvenini yansıtıyor. Yani bunu anlayabilmek için bilim adamı olmaya gerek yok. Sadece seriyi okumak lazım. OKUMAK.
Lufy fanları doğru anlıyor da her şeyi, diğerleri gerizekalı mı? Bu seri bilimsel bilgi değil bir kere onu bilelim. herkesin çıkardığı sonuç farklı olabilir. Senin doğrularını başkası kabul etmiyor diye onları küçük görmek kadar küçük bir şey yok. Basit bir manga bu.

Bir de şöyle bakalım (benim görüşüm böyle değil de, ortalık kızışsın). En başta Sanji ölüm tehlikesinde değil, tehlike tayfadan ayrılma. Luffy onu almaya gidiyor. Ama Jinbei tayfadan biri ölüm tehlikesinde, geride bırakılıyor. Luffy'nin gözünde tayfadan ayrılmak > ölmek:ehe:.
Bir üstteki yorumu okumadın mı öyle görmüyorlar, Jimbei'nin ölüm riski daha azmış.

Luffy çok tutarsız bir karakter yaptıklarını pek fazla takmamaya çalışıyorum. Buggy'e yalvarmış adamdan ne beklenir ki :oleyo2:

Edit: Düzelteyim derken bozmuşum cümle akışını beynim durdu okumaya çalışırken.

Şimdi Zoro niye kanat takıp uçmuyor arkadaş niye saatte 100 km hızla gitmiyor niye nefesini 1 saat tutamıyor bu ne biçim iş.Böyle adam mı olur be ne işe yarıyor la bu.:artiz:

Lufy hep bencil olmadı mı, burada kalıp savaşacağız diye söylese kim karşı çıkacaktı? Çoğu macerada aynısı oldu, bırakıp kendi hallerine gitmediler.

Lufy fanları doğru anlıyor da her şeyi, diğerleri gerizekalı mı? Bu seri bilimsel bilgi değil bir kere onu bilelim. herkesin çıkardığı sonuç farklı olabilir. Senin doğrularını başkası kabul etmiyor diye onları küçük görmek kadar küçük bir şey yok. Basit bir manga bu.
1. Geri zekalı diyen oldu mu? Daha 1. mesajın falso.

2. Bir üstün körü okumak var. Göz gezdirmek gibi. Misal: '' Bu bölümde neler olmuş? Hmm Luffy, Jinbei'yi arkada bırakmış. O şunu yapmış, bu bunu yapmış vs. vs.'' Bir de '' Luffy, Jinbei'yi arkada bırakmış ama NEDEN? '' demek var. Mangada yaşana durumları sorgulayabilmek için illa bilim adamı, profesör olmaya gerek yok. Manga okumaya niyetli her insan yapabilir bunu.

3. Benim kimseyi küçük gördüğüm yok, mesajlarına anlam veremediğim insan var. Onlar da belli zaten. Mesajlarının içeriğinde olumlu bir şey olmayıp sürekli başka bir şeyler peşinde koşanlarda. Misal onlardan birisi de sensin ki bu mesajı görünce alınabiliyorsun.

4. Karakreri seversin sevmezsin ayrı konu. Ama azıcık mantıklı yazın be kardeşim. Sırf haterlik yapmak için geliyorsunuz, Genel Tartışmaya giresim bile gelmiyor.

5. Şu sözde ''gerizekalı'' cümlesinin içeriğini sizler Dof tartışmasında yaparsınız, ama ne hikmetse onlarda sorun olmaz?

Luffy fanlarının kurtuluş savaşını kazanıp cumhuriyeti ilan ettikleri gün Zoro kaçtıktan bir gün sonra olacak. :) O halde imkansız diyebilir miyiz ? İlelebet bağımsızlık mücadelesine devam edecekler gibi direnişe devam :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık