Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Serideki konumu dünyanın en iyi kılıç ustası olması. Yani bu adam dünyada kendini kılıç ustası olarak tanımlayan kişilerin içinde en iyisi, elinde kılıç olan herkesten daha iyi değil. Ayrıca Shanks ile olan ilişkisi gücüne nasıl etki ediyor? Shanks zaten hiçbir şeyi takmayan bir adam. Buggy'nin onunla Marineford'da nasıl konuştuğuna ya da Marco'nun gemide ona laf atmasına. Shanks düşmanca hisleri olmayan herkesle oturup içen birisi.
Elinde kılıç olan herkesten daha güçlü olduğunu iddaa etmedim zaten.Ama Mihawk sadece kılıç ustalığından ibaret zannediliyor.Meyveli karakterlerin çoğu haki+meyve geliştirebiliyorken neden bir kılıç ustası kılıç ustalığı+hakisini geliştiremesin ? Kaldı ki Dressrosa'da Mihawk'ın haki kullanabildiği kanıtlandı.Ve kılıcında tek bir çentik olmamasından dolayı b.hakiye bi hayli önem verdiğini söyleyebiliriz.Aynı şekilde şahin göz lakabıyla da sanki k.hakisine de bi gönderme var.Mesela Shanks'la olan geçmişteki düellolarının sadece kılıçtan ibaret olduğu nerden belli ? Zoro'dan görüyoruz ki kılıç ustalığı ve haki birbirinden ayrılan kavramlar değiller.Yarın bir gün atıyorum Zoro Mihawk'ın karşısına geçse haki kullanmak yok deyip sadece kılıç vssi mi atıcaklar ? Hiç sanmıyorum.

Buggy ve Marco'nun olayı Mihawk'la aynı değil bence.Shanks-Buggy ilişkisinde rakiplik ilişkisi yok.Alt tarafı arkadaş bunlar.Marco'nun da ona laf atması Shanks'ın karakterini gösterir o kadar.Shanks-Mihawk ilişkisi ise daha ciddi bir ilişki ve Shanks Mihawk'ı sallamamazlık yapmıyor.Gayet ciddi bir şekilde ''Dövüşmeye mi geldin ?'' diyor.Mihawk'ı yakın görüyor ki ciddi bir tavır takınabiliyor.Bunu deyince Shanks-Ace örneği veriliyor.Fakat Ace'nin Shanks'tan güçsüz olduğu belli yine aynı şey değil.Fakat Mihawk Shanks'ın o dövüşme sözü karşısında korkup titremiyor.Gayet ciddi bir şekilde tek kollu adamla kapışmam diyerek reddediyor.

Mihawk ve shanks geçmişte duello yapmış olabilir bu kimsenin gücünü belirlemez. İkisi sonra ayrı yollar seçip gelişmişler. Biri dünyanın en iyi kılıç ustası olurken diğeri yonko oluyor.

@Sir Crocodile olabilir. Fakat garpinda sadece haki ve yumruklariyla o seviyeye geldigini unutmamak lazim. Shanks mihawkla esit bir kilic yetenegi ve h. Hakinin ustun bir kullanimiyla yonkou olmussa mesela ben hayal kirikligi yasamam. Garp ornegide var cunku.

Elinde kılıç olan herkesten daha güçlü olduğunu iddaa etmedim zaten.Ama Mihawk sadece kılıç ustalığından ibaret zannediliyor.Meyveli karakterlerin çoğu haki+meyve geliştirebiliyorken neden bir kılıç ustası kılıç ustalığı+hakisini geliştiremesin ? Kaldı ki Dressrosa'da Mihawk'ın haki kullanabildiği kanıtlandı.Ve kılıcında tek bir çentik olmamasından dolayı b.hakiye bi hayli önem verdiğini söyleyebiliriz.Aynı şekilde şahin göz lakabıyla da sanki k.hakisine de bi gönderme var.Mesela Shanks'la olan geçmişteki düellolarının sadece kılıçtan ibaret olduğu nerden belli ? Zoro'dan görüyoruz ki kılıç ustalığı ve haki birbirinden ayrılan kavramlar değiller.Yarın bir gün atıyorum Zoro Mihawk'ın karşısına geçse haki kullanmak yok deyip sadece kılıç vssi mi atıcaklar ? Hiç sanmıyorum.

Buggy ve Marco'nun olayı Mihawk'la aynı değil bence.Shanks-Buggy ilişkisinde rakiplik ilişkisi yok.Alt tarafı arkadaş bunlar.Marco'nun da ona laf atması Shanks'ın karakterini gösterir o kadar.Shanks-Mihawk ilişkisi ise daha ciddi bir ilişki ve Shanks Mihawk'ı sallamamazlık yapmıyor.Gayet ciddi bir şekilde ''Dövüşmeye mi geldin ?'' diyor.Mihawk'ı yakın görüyor ki ciddi bir tavır takınabiliyor.Bunu deyince Shanks-Ace örneği veriliyor.Fakat Ace'nin Shanks'tan güçsüz olduğu belli yine aynı şey değil.Fakat Mihawk Shanks'ın o dövüşme sözü karşısında korkup titremiyor.Gayet ciddi bir şekilde tek kollu adamla kapışmam diyerek reddediyor.
Benim söylediklerim ve senin söylediklerin arasında hiçbir alaka yok. Lütfen beni alıntılama. Çünkü Mihawk tartışmasını uzatmak istemiyorum. Laf anlatmak mümkün değil zira.

Mihawk'ın seviyesi, Shounen mantığıyla ve Oda'nın karakteri saklaması göz önüne alınarak büyük ihtimalle Yonkou sağ kolundan yukarıda çıkacaktır. MF'de bu adamın işlendiğini ve 5. komutan seviyesinde olduğunu düşünen daha ne dediğini bilmiyordur. Bu adamın güçlü olduğuna dair birçok yerde işaret verilmiş. Akainu'dan tut, Shanks'a kadar bu adamın gücünü tasdik etmeyen yok.
Mihawk Luffy'nin değil de Zoro'nun rakibi ise Luffy bir sağ kolu dövdü diye, Mihawk'ın seviyesi sağ kol üstüdür diyemeyiz shounen mantığıyla. Onun rakibi olduğu adam en son Pica'yı yendi, bir sağ kolla karşılaşmadı bile henüz. Luffy birini yendikçe Mihawk da seviye atlıyor forumda ve bana garip geliyor bu durum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık