Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk saklandığı için mi Amiral ya da Yonko ediyor? Doflamingo da saklanıyordu.
Bir Kata'nın karekterinin çok iyi olduğundan bahsediyordun, işini yapıyor gerisini umarsamıyor diyorun. Hatta baya şaşırmıştım bir karekteri bu kadar övmene. Şimdi ne düşünüyorsun ?

Kata düşündüğün gibi mi çıktı yoksa ilk başlarda verdiği izlenimi bir kenara mı bıraktı ?

Mihawk'i Yonkou yapmak icin söylenebilecek tek şey Shanks ile yillar yıllar önce yaptıkları kılıç dövüşleri.

Shanks Yonkou olmuş bu adam yerinde mi saymış diyorlar. Shanks dediğiniz adami Wb görünce ne diyor? Merdivenleri hızlı tirmandin diyor. Yani kopup geldin bir zamanlar neydin simdi ne oldun diyor.

Mihawk dedimiz adam kılıç ustasi. Kılıç teknikleriyle buralara gelmiş birisi. Meyvesiz, yani tıpkı Zoro gibi. Mesela Shilew bir kılıç ustasidir. Vista, Zoro bir kılıç ustasidir.

Fakat Mom, Fuji, Cracker, Law gibi karakterler muhtemelen bu olayın çok çok dışında kaliyor. Bu kişilerin güçleri kiliçlarindan gelmiyor çünkü ilk önce bunu anlamak lazim. Burada övülmesi gereken biri varsa o da Shanks'dir. Adam şimdi ki zamanın en iyi kılıç ustası ünvanini almış olan biriyle geçmişte denk dövüşmüş. Bu onun kılıç yeteneklerinin ne kadar üst düzey olduğunu gösterir.

Nasil BM'nin elinde kiliç, WB de bisesto, Kaido da demir sopa var ise Shanksda da kılıç var. Aynı şekilde bu adam Mihawk ile eşit kılıç yeteneğine sahipmiş.

Shanks sadece kılıçtan ibaret bir adam değil. Yonkou'lara bakarak bunu anlayabilirsiniz.

@Sir Crocodile Shanksin durumu biraz daha farkli. Diger yonkoulara gore daha cok kilicina bagli bir karakter. Shanksin saldirilari h. Haki temelli diye tahmin ediliyor. Bu h. Hakiyide bence kilicina aktarip savasiyor. Yani dovusun cogunu kilicla yapiyor bence. Digerlerinde ise seytan meyvesi var. Yani evet shanksin buyuk bir gucu kilic ustaligindan geliyor diye tahmin ediyorum. Digerlerine gore tek farki ustun h. Haki yetenegi.

Sadece o değil.Serideki konumu falan amiral etmek için yeter.Gerçi Shanks'la olan ilişkisi bile yakın seviyede olduklarının kanıtı benim için.
Serideki konumu dünyanın en iyi kılıç ustası olması. Yani bu adam dünyada kendini kılıç ustası olarak tanımlayan kişilerin içinde en iyisi, elinde kılıç olan herkesten daha iyi değil. Ayrıca Shanks ile olan ilişkisi gücüne nasıl etki ediyor? Shanks zaten hiçbir şeyi takmayan bir adam. Buggy'nin onunla Marineford'da nasıl konuştuğuna ya da Marco'nun gemide ona laf atmasına. Shanks düşmanca hisleri olmayan herkesle oturup içen birisi.

@Sir Crocodile Shanksin durumu biraz daha farkli. Diger yonkoulara gore daha cok kilicina bagli bir karakter. Shanksin saldirilari h. Haki temelli diye tahmin ediliyor. Bu h. Hakiyide bence kilicina aktarip savasiyor. Yani dovusun cogunu kilicla yapiyor bence. Digerlerinde ise seytan meyvesi var. Yani evet shanksin buyuk bir gucu kilic ustaligindan geliyor diye tahmin ediyorum. Digerlerine gore tek farki ustun h. Haki yetenegi.
Hiç bir farkı yok. Neye göre kılıca bağlı? Geçmişte kılıç tokuşturdular diye mi? Mihawk ile arkadaşlar diye mi?

Adamın dövüşünü mü gördük? WB Shanks ile bisesto vuruşturuyor o da kılıç cekiyor. WB dediğin adamın yüzde kaç gücü bisesto? Gücünü görmedin baktığın zaman adam hakkında ne düşündün. Shanks icin de bu gecerli olmali. Tüm Yonkou'lar da H. Haki canavarimsi bir güç çıkacak zaten. Shanks'i bunlardan ayıran ne olacak?

Bir Kata'nın karekterinin çok iyi olduğundan bahsediyordun, işini yapıyor gerisini umarsamıyor diyorun. Hatta baya şaşırmıştım bir karekteri bu kadar övmene. Şimdi ne düşünüyorsun ?

Kata düşündüğün gibi mi çıktı yoksa ilk başlarda verdiği izlenimi bir kenara mı bıraktı ?
Kişiliğini etkileyen bazı durumlar olması beklenmedik oldu, ancak bunları aşması iyiydi. Fakat Katakuri kendisinden aldığım izlenime ters hareketler yaptı. Sırf kaçma ihtimalleri olduğu için bizimkileri gemide bekleyen Katakuri'den, Luffy'yi yakaladığı halde öldürmeyen bir Katakuri'ye dönüştü.

@Sir Crocodile aynen zaten tahminsel konusuyorum ya yoksa shanksta kapali bir kutu. Seytan meyvesi yedigini dusunmuyorum. Seytan meyvesi yemedigini dusunursek zaten geriye silah yetenegiyle,haki kaliyor. Bunlarin disinda seriye baska birsey eklencekse bilemem.

@Sir Crocodile aynen zaten tahminsel konusuyorum ya yoksa shanksta kapali bir kutu. Seytan meyvesi yedigini dusunmuyorum. Seytan meyvesi yemedigini dusunursek zaten geriye silah yetenegiyle,haki kaliyor. Bunlarin disinda seriye baska birsey eklencekse bilemem.
Hayir seri de tüm güç şeytan meyvesi veya haki yok. Kişiye özgü yeteneklerde var. Mesela BB'nin vücudundan aldığı bir avantaj ortaya cikacak.

Miss goldenweek'in yeteneği gibi kişisel farklı yetenekler de mevcut. Shanks'in anında MF de belirmesi mesela. Sadece oraya hızıyla mi geliyor bu adam? Daha gemi karaya bile gelmemiş.

Ağız mevzusu ortaya çıkınca mükemmeliyetçi kişiliği değişti.

Dışarıya yansıttığı farklı, aslında olduğu kişi bambaşka biriymiş. Kendini, saldı gitti bildiğin :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık