Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öncesinde olmuştur Jinbei'den. Ne zaman olduğu belli değil. İşte ezildiği adamı kolay yenebilir mi demek senin oluşturmaya çalıştığın algı. Luffy ezildiği adamı mucizevi bir şekilde yeniyorsa bunu neden Ace yapmamış olsun?

Luffy hızlı olduğu için k.haki sahibi olanı eziyor. Güçlendiği için de b.haki sahibini eziyor. Ayrıca g2'ye girmiş olup olmaması önemli değil. Önemli olan fiziksel özelliklerle hız olsun güç olsun haki kullanıcılarını yenebiliyor musun? Yenebiliyorsun. Gerisinde kimin ne kullandığının hiçbir önemi yok.

Diğer söylediğin hesaplamaları okumadım kusura bakma. Çünkü ilerledikçe senin senaryolarına daha çok batıyoruz Emre. Yahu gözümüzün önünde anlatılanı bile kabul etmiyorsun yahu.

Deuce, Draw’dan yakıt tankını söküyor. Ace, Draw’ın yüzünü Alev Alev meyvesiyle yumrukluyor ama bu ona neredeyse zarar vermiyor. Draw gülümsüyor. Ace logia meyvesi yemiş biri olmasına rağmen onu kaldırıyor ve onu elleriyle boğmaya çalışıyor.

Ace: Bu bahsi geçen Haki mi…?

Draw: Mutlu korsan yaşamın burada sona eriyor. Adaletli bir insan olarak, seni öldüreceğim.

Ace: Çocukları tehlikeye atan birinin adaletten bahsetmesini istemiyorum…!

Draw: Beni yanlış anlama. Ben yalnızca korsanları yakalamak için çabalıyorum. Sen olmasaydın, o çocuklar alev altında kalmazdı.

Ace bunu reddedemiyor ve kasvete bürünüyor.

Draw: Dünyada korsanlar olmasaydı, binaları ateşe vermek zorunda kalmazdım.

Isca duydukları yüzünden şoka uğruyor.

Isca: Koramiral… Bana yalan söylüyorum de… Köyümü aleve veren kişiler korsanlardı değil mi?... Çünkü sen beni kurtardın… Ailem…

Draw: Birkaç sivil görevimizin kurbanı oldu diye söylenme. Adalet için kurban vermek kaçınılmazdır.

Isca çökerek ağlamaya başlıyor.

Draw’ın yakıt tankı Ace’in alevinden dolayı patlıyor. Ace ve Draw patlama yüzünden yaralanıyor.

Deuce: Ace’in alevlerinin sana bir etkisi olmasa bile, onun alevlerini Haki dediğin şeyle yok edemezsin!

Ace ve Draw kozlarını paylaşıyor. Draw, Ace’in yumruğundan zarar görüyor.

Deuce: Ace’i hafife aldın…

Deuce sakin bir şekilde, Alev Alev meyvesi olmadan dahi çok güçlü olduğunu ve bir dövüşün ardından dahi güçlendiğini söylüyor. Ace, Draw’a üstün gelmeye başlıyor. Draw nefessiz kalıyor ve acı dolu bir ifade bürünüyor.

Draw: İmkansız!! S… Sen ne diye Haki kullanıyorsun?

Ace: Kim bilir!!

Ace ve Draw birbirlerinin yüzüne aynı anda yumruk geçiriyor. Draw bir anlığına gülümsese de yere çöküyor.

Draw: Lanet olsun… Senden nefret ediyorum…

Ace: Ne tesadüf. Ben de öyle…

Deuce, yorulduğu ve düzgün bir şekilde adım atamadığı için Ace’e omuz veriyor. Deuce, Denizciler onun peşine düşecekleri için bir an önce gemiye dönmesini söylese de Ace, Isca için endişelendiğinden dolayı oradan gitmiyor.

Bak bu geçen muhabbet yukarıda tamamı. Bu da bahsettiğim kısım.

Deuce: Ace’in alevlerinin sana bir etkisi olmasa bile, onun alevlerini Haki dediğin şeyle yok edemezsin!

Ace ve Draw kozlarını paylaşıyor. Draw, Ace’in yumruğundan zarar görüyor.

Deuce: Ace’i hafife aldın…

Deuce sakin bir şekilde, Alev Alev meyvesi olmadan dahi çok güçlü olduğunu ve bir dövüşün ardından dahi güçlendiğini söylüyor. Ace, Draw’a üstün gelmeye başlıyor. Draw nefessiz kalıyor ve acı dolu bir ifade bürünüyor.

Draw: İmkansız!! S… Sen ne diye Haki kullanıyorsun?

Ace: Kim bilir!!

1-)Ace'in alevlerinin sana bir etkisi olmasa bile diye bir söz söylüyor. Artık bundan senin yaptığın çıkarım ne bilmiyorum.

2-)Ace, Draw'a üstün gelmeye başlıyor. Yani öncesinde Ace üstün değildi. Adam ateş ile etki etmeye çalışıyordu ama etki edemiyordu. Sonrasında Draw'ın sözleri. Sen ne diye haki kullanıyorsun. Herhalde savaşın başında kullandığını görmediği adamı haki kullanmaya başlıyor olarak gördüğü için. He sen diyorsan Ace ateş tekniklerini başta haki ile kombin kullanmamıştır o zaman başka. Ama onu da dersin. Ace'in verdiği cevap kim bilir.:D Kendi de bilmiyor. Çünkü havadan geldi havadan...

Yazdıklarını okumadım diyorsun sonra tartışma bekliyorsun benden açıklayacağımı açıkladım daha ne diyeyim.Senaryo senaryo demeyle ne yapmaya çalışıyorsun anlamış değilim.Ha tamam biz uyduruyoruz o eleman Lucci idi asfalta yapıştırdı Ace'i kalkamıyordu bile.Tamam anladım sayende koramirallerin amiral ayarı olduğunu yeni kavrıyorum. :/

Haki olayı dövüşlere çeşitlik katıyor ama bana göre; dövüşlerin kalitesi, niteliği düşüyor.

Bu nedenle hiçbiri Luffy'nin su yöntemiyle Croco'yu dövmesi ya da meyvesini kullanarak, kan akışını hızlandırıp bedenini adeta bir motor gibi çalıştırarak G2 moduna geçmesi ve Lucci'yi dövmesi kadar keyif vermiyor.

Öyle ya da böyle gözümüzün önünde gelişen, bulunan şeylerdi çünkü bunlar.

2 yıllık eğitim olayı maalesef seriyi baltalamıştır. Çünkü o 2 yıllık araya kadar bütün karakterler gözümüzün önünde gelişirken, pat diye 2 yıllık ara giriyor ve bir bakıyoruz ki herkes bir şeyler öğrenmiş, gelişmiş ve bunların hiçbir alt yapısı yok. Luffy dayak yedikçe flashback görüyoruz arkadaş böyle şey olabilir mi?

Tamam 2 yıllık eğitim olmasın demiyorum, olsun, iyi de oldu bence. Ama o 2 yıllık süreci kısa kısa anlatacağı bir arc olarak işlemeliydi E. Oda... Luffy'nin haki kullanmaya başlamasını, G4 fikrini, Zoro'nun antremanlarını, Sanji'nin yaşadıklarını, Robin'in devrim ordusundayken girdiği savaşları vs vs görmemiz gerekiyordu. Diyorum, kalkıp 1-2 yıl sürecek bir arc olmasına gerek yoktu. Kısa bir arc yeterliydi, 10-15 bölüm kafiydi.

İşte bunların hiçbirini görmedik ve karakterlerin yeni güçleri fazlasıyla havada kaldı. Zoro'nun sınırını bilmiyoruz, aferin süpermiş. Niye çünkü E. Oda sınırlandırmak istemiyor. Belli bir mantık çerçevesinde ilerlersek bizimkilerden kolay kolay bir yol olmaz.

Not: Logia tipi meyve sahiplerine b. haki ile vurabilme mevzusu çok saçma geldi bana her zaman.
2 yıllık arayı kısa kısa görmek güzel olurdu dediğin gibi ama bu damdan düşer gibi güç artısı sağlamış değil bence karakterlere, hele hiçbir atlyapısı olmadığı söylemen de :/ Altyapı basit varolan güçlerin artışı, haki ve yeteneklerle birleşik kullanımı, baya başlangıç seviyesinde hemde.

Mesela Luffy'nin G4 formunu ele alalım, seri ara vermeden bu formu nasıl bulacaktı? Bulamayacaktı çünkü hakiden bi haber, G4'un etkili olma sebebi nedir? Haki. G3'ün etkili olmasının nedeni kemiğin iç yapısından gelen dayanıklılık ama Luffy G4 yaptığında kaslar gerilmiş oluyor ve bu yumuşak bi yapıya sahip. Haki olmadan bu tekniğin gerçek gücünü ortaya çıkaramazdı.

Mesela bu hiçbir altyapısı yok mantığınla bakacak olursak G2 ve G3 de pat diye ortaya çıkmış teknikler ama bunlara normal bakmışsın gözümüzün önünde ilk defa yaptı diye sanırım :S Halbuki pat diye aklına kan pompalamak gelmiş, pat diye kemiklerini şişirmek gelmiş :S

2 sene eğitim görmüş adamın ne kadar geliştiğini bilmiyoruz eyvallah da adadan yonkou komutanı olarak çıkmadı mesela, hala dayak yiyor adamlardan. Über bi güç artışı olmadı çünkü pratik yapabileceği bir rakibi yoktu adada hayvanlardan başka. Şu an mesela 2 senelik aradan daha hızlı gelişiyor çünkü karşısında güçlü rakipler var ve üstüne haki kullanan rakipler. Her dövüşü tecrübe veriyor, verecek.

Luffy dayak yedikçe flashback görüyoruz da çok sığ bir bakış. Doflamingo'ya en güçlü G4 tekniğini kullanmak için vuracağı sırada fb giriyor ki bunu zaten bulmuş da gelmiş adam, gökten zembille inen bi teknik değil ki fazladan hava üflüyor yani :D Adada kullanmış da gelmiş :/ Hele Katakuri karşılaşmasında G4 bitip kaçtıktan sonra gelen fbler Luffy'nin dövüşe kafasını vermesi için yapılmış resmen. Olacak tek artısı bodoslama dalmamak ve rakibin dövüşü yönlendirmesine izin vermemek. Bu fbler Ray'in eğitiminden çok ufak dokunuşlar, Luffy'nin zihniyetini gelişmesi için etkileyecek şeyler ki bunu dediğim gibi adada hayvanlarla dövüşürken yapamazdı.

Neyse şimdi böyle yazınca takıntılı op okuyucusu ve oda fanboyu oluyoruz. Her yaptığını götümüzden övüyoruz sanıyor millet :/ Sevmedim ben o zaman boktan demek yerine götümden uydurmayı tercih ederim gerçi.

2 yıllık arayı kısa kısa görmek güzel olurdu dediğin gibi ama bu damdan düşer gibi güç artısı sağlamış değil bence karakterlere, hele hiçbir atlyapısı olmadığı söylemen de :/ Altyapı basit varolan güçlerin artışı, haki ve yeteneklerle birleşik kullanımı, baya başlangıç seviyesinde hemde.

Mesela Luffy'nin G4 formunu ele alalım, seri ara vermeden bu formu nasıl bulacaktı? Bulamayacaktı çünkü hakiden bi haber, G4'un etkili olma sebebi nedir? Haki. G3'ün etkili olmasının nedeni kemiğin iç yapısından gelen dayanıklılık ama Luffy G4 yaptığında kaslar gerilmiş oluyor ve bu yumuşak bi yapıya sahip. Haki olmadan bu tekniğin gerçek gücünü ortaya çıkaramazdı.

Mesela bu hiçbir altyapısı yok mantığınla bakacak olursak G2 ve G3 de pat diye ortaya çıkmış teknikler ama bunlara normal bakmışsın gözümüzün önünde ilk defa yaptı diye sanırım :S Halbuki pat diye aklına kan pompalamak gelmiş, pat diye kemiklerini şişirmek gelmiş :S

2 sene eğitim görmüş adamın ne kadar geliştiğini bilmiyoruz eyvallah da adadan yonkou komutanı olarak çıkmadı mesela, hala dayak yiyor adamlardan. Über bi güç artışı olmadı çünkü pratik yapabileceği bir rakibi yoktu adada hayvanlardan başka. Şu an mesela 2 senelik aradan daha hızlı gelişiyor çünkü karşısında güçlü rakipler var ve üstüne haki kullanan rakipler. Her dövüşü tecrübe veriyor, verecek.

Luffy dayak yedikçe flashback görüyoruz da çok sığ bir bakış. Doflamingo'ya en güçlü G4 tekniğini kullanmak için vuracağı sırada fb giriyor ki bunu zaten bulmuş da gelmiş adam, gökten zembille inen bi teknik değil ki fazladan hava üflüyor yani :D Adada kullanmış da gelmiş :/ Hele Katakuri karşılaşmasında G4 bitip kaçtıktan sonra gelen fbler Luffy'nin dövüşe kafasını vermesi için yapılmış resmen. Olacak tek artısı bodoslama dalmamak ve rakibin dövüşü yönlendirmesine izin vermemek. Bu fbler Ray'in eğitiminden çok ufak dokunuşlar, Luffy'nin zihniyetini gelişmesi için etkileyecek şeyler ki bunu dediğim gibi adada hayvanlarla dövüşürken yapamazdı.

Neyse şimdi böyle yazınca takıntılı op okuyucusu ve oda fanboyu oluyoruz. Her yaptığını götümüzden övüyoruz sanıyor millet :/ Sevmedim ben o zaman boktan demek yerine götümden uydurmayı tercih ederim gerçi.
@Nightshroud izninle
+1

Arc sonu Bm düşmeyecek. Luffy senin kıçını tekmeleyip Balık Adam Adası'nı alacam, demişti. Yani Luffy'den sonra; Yonko imajı tazeleme projesi gelecektir. Bm'yi indirmeye gelecek denizci & korsan vs kim gelecekse başarısız olacak ve Bm imajı kurtarılmış olacak. Sonrasında bir daha Luffy'e kalıyor iş. Yani Oda ölmeden seri bitmez.

Arc sonu Bm düşmeyecek. Luffy senin kıçını tekmeleyip Balık Adam Adası'nı alacam, demişti. Yani Luffy'den sonra; Yonko imajı tazeleme projesi gelecektir. Bm'yi indirmeye gelecek denizci & korsan vs kim gelecekse başarısız olacak ve Bm imajı kurtarılmış olacak. Sonrasında bir daha Luffy'e kalıyor iş. Yani Oda ölmeden seri bitmez.
BM en önemsiz yonko bence.Luffy'nin Kaido ve Teach'i dövme ihtimali çok yüksek.Bir de bu yonkolara BM eklenirse 4 yonkonun 3'ü bizimkiler tarafından indirilmiş olucak ki Dof'un o sözünü ettiği rekabet yalan olmuş olucak.Mangaka BM'yi 2 kere işlemez.

Bu BigMom azgın aygırın teki. Hatta kısaltma yapıyorum kendisi tam bir ''Azgır''. :S

Bundan sonra bu tabiri kullanmayı düşündüğüm için bi temelini atayım dedim. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık