Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Allah aşkına böyle bir mantık var mı gerçekten ? G4'ün attığı yumrukların gücü Luffy'e ait ama ceremesi başkalarına mı gidiyor ?
Gücü yetmediğinden değilde g4 bittiğinden öyle mi :artiz:
Dövüş ortasında değil de G4 bittiğinde ikilediğine göre cevabı belli değil mi? Bir şeyler yazayım diyordum da heves bırakmadın bende. :D

Bunun aynısını luffy'den beklemek çok saçma çünkü luffy ölürse gücü yetmediği için değil gear 4 bittiği için ölecek.
Şu lafta bildiğin zıtlık var. Gear 4 sonuçta Luffy'nin gücü. En büyük gücü hatta. Bu gücün bitmesi Luffy'nin gücünün bitmesi demektir zaten. Adam hakisini o kadar kullanıyor ki, belirli bir süre haki kullanamıyor. Şimdi ben dövüşü sadece Luffy'nin g4 açabildiği süreler için mi saymalıyım yani? Tabi ki de hayır. 10 dakika hakisiz kalacaksa ve o 10 dakika dayanamayacağını anlayıp kaçıyorsa kaçmıştır. Kaçmamıştır deyip eğip bükmenin anlamı yok. Cracker dövüşü nasıl 10 saat sürdü o zaman? Onda da G4 vardı. Orda kaçma falan olmadı. Neden olmadığını söyleyeyim. G4'süz Luffy hiçbir şekilde Katakuri'nin karşısında duramıyor. G4 aynı zamanda Luffy'nin defansı. Luffy'nin kaçışıyla olay tam tersine döndü. Luffy hakisini topladı ve geldi ve onun aksine (Luffy'nin de belirttiği üzere) Katakuri'nin gözlem hakisinde azalma var. Son bölümde o özel defansını bile kullanmadı adam, bildiğin Luffy'nin yumruğunda eğildi. Büyük ihtimalle gücünü tasarruflu kullanmaya çalışıyor. Kata'nın hakisi bittiği zaman ne olacak? Ama bitmeyecek, çünkü Luffy onu tüm gücünde yenmek istiyor. Ve Luffy onu bir şekilde onu yenerse bizim de All Hail Luffy dememiz mi bekleniyor? Dövüş Luffy'nin kaçışıyla bölündü zaten, ortamlarda komutan yendim dersin kim bilecek?
Dövüş ortasında değil de G4 bittiğinde ikilediğine göre cevabı belli değil mi? Bir şeyler yazayım diyordum da heves bırakmadın bende. :D
Hacı Cracker'de neden bitmedi o zaman? 10 saat dövüştüler. Yoksa G4'süz Luffy Kata karşısında hiç şansı olmadığını bildiği için mi bütün hakisinin tamamen kullandı ve kaçtı? Dengeli bir şekilde dövüşseydi o zaman. Şimdi de Kata'nın hakisi bitiyor. O zaman ne olacak?

Bi fark yok, g4'ün gücü nasıl Luffy'e aitse diğer tarafı da ait, o yüzden g4 ile yendiğinde nasıl yenmiş sayılıyorsa Luffy, G4 bittiğinde kaçması da aynı şekilde Luffy'nin kaçması sayılır. Yani bunu mu yazalım sana :artiz:

G4'le dövüşüp kazanınca Luffy ne kadar güçlenmiş bak kazandı.
G4 bitip kaçınca, aslında Luffy kaçmıyor sadece g4 bitti :hhh:

Benim de hevesimi kaçırdın :oleyo2:

Zoro'ya secdesinden dolayı diyecek laf bulamıyorum ama Luffy de ilk geri viteslerinden birini Mihawk'a karşı yapmadı mı? :D
Hem başta dövüşmek istememişti. Sonra da meşhur kol geri çekişi var.
Luffy'nin Mihawk için ''böyle güçlü bir adamla dövüşecek vaktim yok,'' derken amiraller için dememesine ne diyorsun? :D

Hacı Cracker'de neden bitmedi o zaman? 10 saat dövüştüler. Yoksa G4'süz Luffy Kata karşısında hiç şansı olmadığını bildiği için mi bütün hakisinin tamamen kullandı ve kaçtı? Dengeli bir şekilde dövüşseydi o zaman. Şimdi de Kata'nın hakisi bitiyor. O zaman ne olacak
Sürekli dövüş olmamış zaten orada. Tek G4 süresi yetmemiş onu indirmeye.

Kata'da ise şansı olmadığından değil süresi bittiğinden dolayı gitti. Bunu açıklamaya gerek var mı ki? Luffy yani bu. Bugüne kadar kimden çekindi bu oğlan? Aptallığın da getirdiği cesaretten dolayı ilk bölümden beri herkese sonuna kadar atar gider yapan birisi Kata'dan çekinecek değil. Öyle olsa mochi içinde kaldığında veya şimdi tekrardan karşısına çıkmazdı.

Dahası Kata'nın hakisi bitmiyor. Luffy onun da hakisi bitecek diyor ilk başta ama sonradan bu durumdan hoşlanmadığını söyleyip vazgeçiyor o işten. Onu tüm gücündeyken yenmek istediğini söylüyor. Bu yüzden hemen gitmedi zaten o tarafa. Hem kendisi hem de Kata dinlenmiş oldu.

Uzun lafın kısası bu G4 bitme mevzusu ve kaçma olaylarını çok yanlış yorumladığınızı düşünüyorum. Katılıp katılmamak size kalmış elbette.

Şu lafta bildiğin zıtlık var. Gear 4 sonuçta Luffy'nin gücü. En büyük gücü hatta. Bu gücün bitmesi Luffy'nin gücünün bitmesi demektir zaten. Adam hakisini o kadar kullanıyor ki, belirli bir süre haki kullanamıyor. Şimdi ben dövüşü sadece Luffy'nin g4 açabildiği süreler için mi saymalıyım yani? Tabi ki de hayır. 10 dakika hakisiz kalacaksa ve o 10 dakika dayanamayacağını anlayıp kaçıyorsa kaçmıştır. Kaçmamıştır deyip eğip bükmenin anlamı yok. Cracker dövüşü nasıl 10 saat sürdü o zaman? Onda da G4 vardı. Orda kaçma falan olmadı. Neden olmadığını söyleyeyim. G4'süz Luffy hiçbir şekilde Katakuri'nin karşısında duramıyor. G4 aynı zamanda Luffy'nin defansı. Luffy'nin kaçışıyla olay tam tersine döndü. Luffy hakisini topladı ve geldi ve onun aksine (Luffy'nin de belirttiği üzere) Katakuri'nin gözlem hakisinde azalma var. Son bölümde o özel defansını bile kullanmadı adam, bildiğin Luffy'nin yumruğunda eğildi. Büyük ihtimalle gücünü tasarruflu kullanmaya çalışıyor. Kata'nın hakisi bittiği zaman ne olacak? Ama bitmeyecek, çünkü Luffy onu tüm gücünde yenmek istiyor. Ve Luffy onu bir şekilde onu yenerse bizim de All Hail Luffy dememiz mi bekleniyor? Dövüş Luffy'nin kaçışıyla bölündü zaten, ortamlarda komutan yendim dersin kim bilecek?

Hacı Cracker'de neden bitmedi o zaman? 10 saat dövüştüler. Yoksa G4'süz Luffy Kata karşısında hiç şansı olmadığını bildiği için mi bütün hakisinin tamamen kullandı ve kaçtı? Dengeli bir şekilde dövüşseydi o zaman. Şimdi de Kata'nın hakisi bitiyor. O zaman ne olacak?
Luffy hakisin topladığı sırada Kata ne yapıyordu başka birisiyle mi dövüşüyordu? :D Luffy zaten onu tam gücünde yeneceğim diyor dediği sıra Mangaka Kata'nın tam gücünde olmuş olacağını bize anlatmaya çalışıyor. Yoksa böyle bir şeyi belirtmiş olması saçma oluyor. Mangaka bunu tam olarakta dediğin şekilde düşünülmesi için çizmiş olabilir. Başka ne için bunu söyletsin?

Mevzu Luffy'nin neden kaçtığı mı, yoksa kaçak dövüşerek kazanmasının etik olup olmaması mı?

Yani sonuçta Luffy yenileceği an kaçtı mı? Kaçtı. Taktikler düşünüp, enerji toplayıp döndü mü? Döndü. Biz bu olaylar neticesinde Luffy kazansa da bunun tatmin edici olmayacağını, ortada bir adaletsizlik olduğunu söylüyoruz. Ve bu durum tekrar etmeye başladı. Yoksa Luffy'nin tayfası için Kata'yı içeri aldığını hepimiz biliyoruz. Tartışma yanlış yolda ilerliyor.

Oda farkı koymuş.

Zoro'nun bıçak ve kara kılıç karşısındaki halini hatırlamıştı. Acaba Zoro alamıyorsa ben hiç mi alamam dedi? :a:
Daha önce amiralle de karşılaşmıştı ama? Ve amiraller gibi Mihawk da Ace'yi kurtarmasına engeldi o an için. Dediğin gibi farkı göstermek için çizilmiş. Atlanan sahnelerden biri daha. Ancak Vista ile kılıç tokuşturması konuşulur. :artiz:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık