Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doflamingo ve Luffy dövüşünde Law hakkında yapılan yorum beni düşündürmüyor değil. Bizimkiler onun bile bu dövüşte yeri yok demeye getirmişti resmen. Kizaruya karşı ayakta 3-4 adam kalır sanırım. Bi şekilde yenerler ama kayıpları şu anki halleriyle büyük olur.

Luffy kaçarken Kata'yı nasıl yeneceğini biliyor muydu ? Tabi senin düşüncen bu şekilde olabilir ama bana kalırsa öyle bir durum yok çünkü Kata vs Luffy, adam adama dövüş isteyip kaçma olayına giriyor ki Zoro'nun bunu yapacağını düşünmüyorum.
Yapacak olsa Mr.1'de yapardı zaten. Karakterlerin kendine has özellikleri yokmuş gibi; ''Zoro da olsa Sanji gibi olurdu, Zoro da olsa Luffy gibi yapardı,'' demek çok yanlış.

Yapacak olsa Mr.1'de yapardı zaten. Karakterlerin kendine has özellikleri yokmuş gibi; ''Zoro da olsa Sanji gibi olurdu, Zoro da olsa Luffy gibi yapardı,'' demek çok yanlış.
Bu durum Luffy'i kötü etkiliyor dedikleri için tepki veriyorlar aslında Luffy böyle adam adama dövüşlere, sonuçlarına falan pek kıymet vermiyor. Usopp'u mesela hemen gidip alacaktı tabi hemen gidip alması kötü bir şeyde değildi aslında Zoro'nun o sözleri ortalama tayfalar için geçerli olsa bile bizim tayfa için kasıntı durdu. Yeni dünya girişinde Luffy'i uyarması gene aynı şekilde. Zoro diğerlerinden farklı bu konularda daha ciddi, sahip olduğu ciddiyet yüzünden birine gel teke tek kapışalım deyip sonra ordan gitmez, işin bu kısmını görmek lazım.

Luffy'nin G4 meselesi ve o anki şartlar ile diğer karakterlerin olayı çok farklı. Kıyaslama yapmanın bir manası yok. G4 bitince orada durmasının hiçbir manası yok çünkü durduk yere ölmesi demek oluyor bu. En büyük gücün olan silahın elinden alınınca, daha doğrusu elinden alınınca sürüngene dönünce yapacak bir şeyin kalmaz. Luffy'nin de olayı bu. Dof'ta gördük işte G4 bitince ne hale geldiğini. Dövüşmeyi geçtim ayakta bile duramıyordu. O durumda Kata'nın karşısında durma gibi bir şey olamazdı zaten.

Son düzenleme:
Luffy kaçarken Kata'yı nasıl yeneceğini biliyor muydu ? Tabi senin düşüncen bu şekilde olabilir ama bana kalırsa öyle bir durum yok çünkü Kata vs Luffy, adam adama dövüş isteyip kaçma olayına giriyor ki Zoro'nun bunu yapacağını düşünmüyorum.
Bunu senle tartıştık biz. İkisi aynı durum değil. Zoro aylardır Mihawk'ı arıyor. Kendi gücünün ona yetebilecek seviyede olduğunu düşünüyor. O yüzden dövüşe girdiği sırada da bir çekincesi yoktu. Mihawk ona cahilliği gösteriyor. Daha dünyanın farkında değilsin diyor adama. Zoro o ara bir şok oluyor zaten. Nasıl böyle muazzam bir fark olabilir diye. O noktadan sonra yenmeye dair bir umudu yok. Kaçması zaten düşünülemez. Kabullenmesi lazımdı. Ayrıca Zoro'nun yenilmesi herhangi bir başkasının ölmesi sonucunu da doğurmayacak. Zoro bu konuda daha rahat.

Luffy ise Katakuri için senin yenilmez olduğunu düşünüyordum diyor. Yani Kata'yı yenme düşüncesiyle onu bire bir vs'ye çekmiyor başlangıçta. Başından beri amacı onu tayfadan uzak tutmak. Bu noktada onu alıyor ayna dünyasına sokuyor. Bu arada tayfasına da bir söz veriyor geri geleceğim diye. Onun için ölmemesi lazım. Ölmemesi için de her şeyi yapar. Herhalde kafasını altın tepside sunmayacak Kata'ya. Luffy ölürse tayfada ölür. Yani dediğin şekilde davranma şansı da yok. Bunları yapmak zorunda kalıyor bir nevi. Hani bu Zoro'nun Luffy için Mihawk'a boyun eğdiğini söylemeniz gibi Luffy'nin de tayfası için orada öyle davranması gerektiğini savunabiliriz.

@Retribution Paladin

Law ölmelisin dedi organların ardında iz bırakmadan yok olacak dedi. Ama organları yok olmadı. Dof meyve yeteneğim bu kadar kullanışlı işte diyor. Law'ın dediğinden dem vuruyorsun.:D Ama Dof'un ayağa kalkıp meyve yeteneğim böyle kullanışlı dediğini söylemiyorsun.:D Onu geçtim ölmesini beklediği adamı öyle ayakta gören Law'ın geçirdiği krizin ne anlama geldiğini de yorumlamıyorsun? :D Kata gibi bir düşman bile 3-4 tane g4 darbesi ile baya bir etkileniyor. :D

Sence Dof vs Kata ne olur?

Zoro neden Mihawk'ı ikinci görüşünde ona yeniden düello teklif etmiyor? :D Yenemeyeceğini bildiği için değil mi? Neden ona başını eğiyor eğitmesi için dediğimizde tayfası için deniliyor.:D Luffy neden Kata ile bire bir dövüşmek zorunda kaldı onun başta yenilmez olduğunu düşündüğü halde?
Yenilmez olduğunu düşünüyordum burda diyor. @RedTeroR

Tayfasından uzak tutması için değil mi?
Mihawk Kata gibi olmadığı için mi Luffy dediğiniz gibi oluyor da Zoro adam oluyor?

Zoro neden Mihawk'ı ikinci görüşünde ona yeniden düello teklif etmiyor? :D Yenemeyeceğini bildiği için değil mi? Neden ona başını eğiyor eğitmesi için dediğimizde tayfası için deniliyor.:D Luffy neden Kata ile bire bir dövüşmek zorunda kaldı onun başta yenilmez olduğunu düşündüğü halde?
Yenilmez olduğunu düşünüyordum burda diyor. @RedTeroR

Tayfasından uzak tutması için değil mi?
Mihawk Kata gibi olmadığı için mi Luffy dediğiniz gibi oluyor da Zoro adam oluyor?
Yaptığın savunmaların konu ile alakası yok. Zoro küçük bir çakı ile durdurulduğunda dünya bu kadar uzak olmamalı derken heralde karşısındakinin velet olduğunu sanıyordu ?

Luffy'nin Kata'yı ne olarak gördüğünün yada Mihawk'a neden başka düello teklif edilmediğinin konumuz ile alakası yok. Konumuz Zoro eğer birini, bire bir dövüşe davet ederse kaçar mı kaçmaz mı ?

Ben kaçmaz diyorum, sen kaçar de bitsin gitsin :bilmem:

Yaptığın savunmaların konu ile alakası yok. Zoro küçük bir çakı ile durdurulduğunda dünya bu kadar uzak olmamalı derken heralde karşısındakinin velet olduğunu sanıyordu ?

Luffy'nin Kata'yı ne olarak gördüğünün yada Mihawk'a neden başka düello teklif edilmediğinin konumuz ile alakası yok. Konumuz Zoro eğer birini, bire bir dövüşe davet ederse kaçar mı kaçmaz mı ?

Zoro düellodan kaçmaz. Öyle birisi olmadığını herkes biliyor. Yalnız sen de Alpa da tartışmanın özünü kaçırıyorsunuz. :/

Yahu sana Zoro'nun yeminli düşmanına bile boyun eğdiğini söylüyorum. Ben sana onu bile yapabileceğini kanıtlıyorum. Mihawk da sizin gibi düşünüyordu. Senin gibi gururlu bir adam birine boyun eğiyorsa bu başkaları içindir diye. Eminim Mihawk'a boyun eğme olayından önce size sorsak Zoro Mihawk'a boyun eğer miydi diye hiçbir şekilde olmaz diyecektiniz. Oysa Zoro boynunu eğdi.

Hem Zoro neden Mihawk'ı ikinci görüşünde ona düello teklif etmiyor? Yenemeyeceğini bildiği için mi? Bunu öleceğini bildiği için diye mi çevireyim yani.

Ben sana zorunluluktan bahsediyorum. Luffy'nin Kata'yı yenemeyeceğini düşündüğü halde onu bire bir düelloya davet etmesi önemlidir. Ki bu tam olarakta bir düello daveti değildir. Çünkü buna zorunda kalmıştır. Çünkü tayfasının kurtulabilmesi için bunu ondan başka yapabilecek biri yoktur. Ama tayfası tamamen yine kurtulamamıştır. Onu adada bir yerde bekliyordurlar. Luffy Kata'yı onlardan uzaklaştırdıktan sonrasını bile düşünmek zorunda. Eğer ölürse tayfa yine kurtulamaz.

Sen bana diyorsun ki sebepleri at sadece sonuçlara bak. Eee iyi sadece sonuca bakalım Zoro baş düşmanına boyun eğdi eğit beni diye. :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık