Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu örnekleri verip karaktersiz diyorsun. Anlatmak istediğinle anlattığın arasında fark var.
Anlatamıyor muyum hacı ? Evet karaktersiz,iradesiz diyorum fakat bunları demem tayfasını önemsemediği anlamına mı geliyor ? Bence senin yazılanla anladığın arasında fark var.Ki hala aynı şeyi yapıyorsun.Sanji'nin tayfayı önemsediğini sadece kendine hakim olamayan biri olduğunu diğer mesajda yazdım zaten.Bak yazdım.Hani kanıtı var ama yok hala sen aslında bunu anlatmaya çalıştın diyorsun.

İlk olarak irade ile yapılan işler normal fiziksel yapılan işlerden daha zordur.

Sanji’nin kendine hakim olması, Zoro’nun yön bulabilmesinden daha zordur.
Zoro yön mü bulamıyor. Etrafına sorabilir. Dressrosa’da etrsfında bir sürü insan vardı. Ormanda tek başına mı ? Ağaçların kuzeyine bakıp klasik yön bulma muhabbetinden bulabilir. Hee bunları yapamıyor mu? O zaman Zoro’nun kusurı yön bulma değil zihinsel işleri yapamamakla alakalıdır. Zihinsel yetersizliği vardır. Sonuç nereye vardı? Zoro da Sanji de zihinsel sıkıntı vara çıktı.Sanji dürtülerini kontrol edemiyor, bunu öğrenebilir. Zoro da zeka eksikliği vardır. Birine ekstra zeka ekleyemezsin.

Gördüğün gibi eğer her şeyi en ince ayrıntısına kadar inceleyecek olursak karakteri ezmek çok kolay.

O yüzden bence herkesi olduğu gibi kabul et. Ben Sanji’yi de Zoro’yu da severim. Kusurlarıyla beraber

Yazıyı sana yazmadım. Sanji-Zoro muhabbeti vardı. Ben de görüşümü belirttim. :)
Zoro'nun yönü sorup,sormamasını alakasız buldum.Zoro'nun elinde olan bir şey değil yönünü bulup bulamaması fakat Sanji'nin elinde olan bir şey kendini kontrol etmesi.Bu yüzden kusurlarını aynı kefeye koyamıyorum ben.

Hocam dediğin gibi iradesini kaybediyor. Yani bu kendi elinde olmadığını gösteriyor çünkü iradesini kaybediyor.
Hocam sapıklık yapmak ya da yapmamak senin nasıl elinde olmaz ? İstese dayanabilir,hakim olamıyor işte daha nasıl açıklayayım bilmiyorum.Neyse zaten kısır döngüye giriyoruz.Siz Zoro'nun kusuruyla aynı şey olarak görüyorsanız eyvallah ben bence değil diyorum sadece.

Anlatamıyor muyum hacı ? Evet karaktersiz,iradesiz diyorum fakat bunları demem tayfasını önemsemediği anlamına mı geliyor ? Bence senin yazılanla anladığın arasında fark var.Ki hala aynı şeyi yapıyorsun.Sanji'nin tayfayı önemsediğini sadece kendine hakim olamayan biri olduğunu diğer mesajda yazdım zaten.Bak yazdım.Hani kanıtı var ama yok hala sen aslında bunu anlatmaya çalıştın diyorsun.

Zoro'nun yönü sorup,sormamasını alakasız buldum.Zoro'nun elinde olan bir şey değil yönünü bulup bulamaması fakat Sanji'nin elinde olan bir şey kendini kontrol etmesi.Bu yüzden kusurlarını aynı kefeye koyamıyorum ben.

Hocam sapıklık yapmak ya da yapmamak senin nasıl elinde olmaz ? İstese dayanabilir,hakim olamıyor işte daha nasıl açıklayayım bilmiyorum.Neyse zaten kısır döngüye giriyoruz.Siz Zoro'nun kusuruyla aynı şey olarak görüyorsanız eyvallah ben bence değil diyorum sadece.
Sen diyorsun ya Sanji kendini kontrol edebilir. Ben de diyorum ki Zoro kendi yön bulamıyorsa etrafındaki insanlara sorsun o zaman. Sen Sanji’ye çözüm yolu sundun, ben de Zoro’ya. Sanji’nin kendini kontrol etmesini öğrenmesi süreç işidir, uzun sürer. Zoro’nun soru sorması on saniye.

Mangaka herkese kusur vermiş. Bu karakter böyle olacak demiş. Bu adamların kendi bilinçleri yok. Mangaka ne yaparsa o. O yüzden bu kudurlardan karakter eleştirilmez yani.

Sen diyorsun ya Sanji kendini kontrol edebilir. Ben de diyorum ki Zoro kendi yön bulamıyorsa etrafındaki insanlara sorsun o zaman. Sen Sanji’ye çözüm yolu sundun, ben de Zoro’ya. Sanji’nin kendini kontrol etmesini öğrenmesi süreç işidir, uzun sürer. Zoro’nun soru sorması on saniye.

Mangaka herkese kusur vermiş. Bu karakter böyle olacak demiş. Bu adamların kendi bilinçleri yok. Mangaka ne yaparsa o. O yüzden bu kudurlardan karakter eleştirilmez yani.
İkisinde de çözüm yolu var diye aynı olay mı oluyor ben bunu anlamıyorum.Zoro sonradan zaten bir şekilde yolunu bulmuyor mu ? Birisi söylüyor vs. buluyor.Sanji'nin sorunu direk sapıklık.Daha nasıl anlatıyım bilmiyorum ama cidden nasıl aynı şey olarak görüyorsunuz ?

''Bu adamların kendi bilinçleri yok'' yazmışsın.Sapıklık yapmak nasıl senin bilincinde olmayan bir şey olabilir ? Adamı sapıklığından dolayı gayette eleştirebilirim bence.Forumun amacı zaten tartışmak.Niye tartışmayalım böyle şeyleri ?

Hocam aynısı demiyorum sen kendin dedin iradesini kaybediyor diye :) iradesiz olan biri karar veremez bunu söylemeye çalışıyorum sadece. Neyse çok uzadı bu boşverelim.

İkisinde de çözüm yolu var diye aynı olay mı oluyor ben bunu anlamıyorum.Zoro sonradan zaten bir şekilde yolunu bulmuyor mu ? Birisi söylüyor vs. buluyor.Sanji'nin sorunu direk sapıklık.Daha nasıl anlatıyım bilmiyorum ama cidden nasıl aynı şey olarak görüyorsunuz ?

''Bu adamların kendi bilinçleri yok'' yazmışsın.Sapıklık yapmak nasıl senin bilincinde olmayan bir şey olabilir ? Adamı sapıklığından dolayı gayette eleştirebilirim bence.Forumun amacı zaten tartışmak.Niye tartışmayalım böyle şeyleri ?
Bir önceki mesajımda yaptığım gibi eğer zorlarsak her olayı her yere bağlarız. İkisi de kusurları olan karakter. Sanji kendini kontrol edebilir ama Zoro yapamaz, elinde değil yaklaşımı dooğru değil. Zoro kendisi yön bulamıyorsa yön bulma yöntemlerini öğrensin o zaman.

Bu bilinçleri onlara mangaka veriyor. Tamam tartışılsın ama bu tartışma üzerinden karakter karşılaştırılması, birisini elştirip diğerini ön plana çıkarma durumu olmasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık