Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlk cümleden sonrasını önemsemedim çünkü ilk cümleden hatalı yazmışsın. Nerede yapmışım diye başlayıp sonra da desteklemeye çalışmışsın ama zaten ilkinin cevabı kendi mesajında var. Tartışmayı başlatan da o tavrın olduğu için yeterli olur diye attım mesajını. Neyse.
O an ki durumdan bahsettiğimi söyledim.Bana göre senin mesajdan fazla anlam çıkardığını da söyledim.İlk mesajımda Sanji tayfayı önemsemiyor gibi bir şey ima etmedim.Sadece Sanji'yi neden sevmediğimi belirttim.Zaten sonraki mesajda da ''Sanji'nin tayfayı önemsediğini kabul ediyoruz sadece iradesiz diyoruz'' diyerek Sanji'nin tayfayı önemsediğini de belirttim ama böyle bir şey yazmamışım gibi ''...desteklemeye çalışmışsın...'' diyorsun hala.

Amacım tartışma başlatmakta değildi zaten Sanji'yi neden sevmediğimi belirttim gelen cevaplara göre tartışma başladı.

O an ki durumdan bahsettiğimi söyledim.Bana göre senin mesajdan fazla anlam çıkardığını da söyledim.İlk mesajımda Sanji tayfayı önemsemiyor gibi bir şey ima etmedim.Sadece Sanji'yi neden sevmediğimi belirttim.Zaten sonraki mesajda da ''Sanji'nin tayfayı önemsediğini kabul ediyoruz sadece iradesiz diyoruz'' diyerek Sanji'nin tayfayı önemsediğini de belirttim ama böyle bir şey yazmamışım gibi ''...desteklemeye çalışmışsın...'' diyorsun hala.

Amacım tartışma başlatmakta değildi zaten Sanji'yi neden sevmediğimi belirttim gelen cevaplara göre tartışma başladı.
Bakalım;

Karakter sevme sevmeme muhabbeti dönmüş.Bende şu arca kadar nötr olduğum Sanji'yi neden sevmediğimi söyleyeyim.

Sanji'nin de dediği gibi 2 dk sonra kendisini öldürme planı yapan biri var ve hala sapıklık peşindesin ? Burda psikolojisi bozuk ya da Zeff'i düşünüyor gibi durmuyor hiç.Tamamen iradesiz bir adam gibi gözüküyor.

Bu sahnede de tayfası bu esnada kaçış halinde ve bunu biliyorsun.Ona rağmen Sanji yine kendine hakim olamayıp başka şeyler düşünüyor bir an.Yani o sırada tayfası öldürülemez mi ? Atıyorum o sıra tayfa öldürülse Sanji'nin düşündüğü son şey sapık düşünceler olucak.

Bu arc Sanji karaktersizliğin dibine vurmuştur bana göre.
Şu örnekleri verip karaktersiz diyorsun. Anlatmak istediğinle anlattığın arasında fark var.

Hacı madem yazıyorsun gel tartışalım o zaman.Aynı şey mi bana ilk olarak onu söyle ? Zoro'nun yön bulamaması ile Sanji'nin ciddi olaylarda kendine hakim olamamasını aynı kefeye mi koyuyorsun ? Sanji'nin kusuru kendi elinde olan bir şey.İstese dayanabilir ama dayanamıyor.
İlk olarak irade ile yapılan işler normal fiziksel yapılan işlerden daha zordur.

Sanji’nin kendine hakim olması, Zoro’nun yön bulabilmesinden daha zordur.
Zoro yön mü bulamıyor. Etrafına sorabilir. Dressrosa’da etrsfında bir sürü insan vardı. Ormanda tek başına mı ? Ağaçların kuzeyine bakıp klasik yön bulma muhabbetinden bulabilir. Hee bunları yapamıyor mu? O zaman Zoro’nun kusurı yön bulma değil zihinsel işleri yapamamakla alakalıdır. Zihinsel yetersizliği vardır. Sonuç nereye vardı? Zoro da Sanji de zihinsel sıkıntı vara çıktı.Sanji dürtülerini kontrol edemiyor, bunu öğrenebilir. Zoro da zeka eksikliği vardır. Birine ekstra zeka ekleyemezsin.

Gördüğün gibi eğer her şeyi en ince ayrıntısına kadar inceleyecek olursak karakteri ezmek çok kolay.

O yüzden bence herkesi olduğu gibi kabul et. Ben Sanji’yi de Zoro’yu da severim. Kusurlarıyla beraber

Yazıyı sana yazmadım. Sanji-Zoro muhabbeti vardı. Ben de görüşümü belirttim. :)

Hacı madem yazıyorsun gel tartışalım o zaman.Aynı şey mi bana ilk olarak onu söyle ? Zoro'nun yön bulamaması ile Sanji'nin ciddi olaylarda kendine hakim olamamasını aynı kefeye mi koyuyorsun ? Sanji'nin kusuru kendi elinde olan bir şey.İstese dayanabilir ama dayanamıyor.

Hocam üsttede dediğim gibi Sanji'nin kusuru kendi elinde olan bir şey.Ama dayanamıyor adam.

Önemsemiceksen en baştan yazma o zaman hacı.Hoşuma gitmedi,katılmıyorum de geç.Tartışma başlatıyorsun tartışılmıcak türden mesaj atıp gidiyorsun.
Hocam dediğin gibi iradesini kaybediyor. Yani bu kendi elinde olmadığını gösteriyor çünkü iradesini kaybediyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık