Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hemen yan karede de havada karada suda yaşayan en güçlü yaratık deniyor. Bu tanıtım yeni yapıldı. Kaido her zaman en güçlü değildi elbette. Ayrıca yenildiklerinde de Kid'lerin ittifakına daldığı gibi kalabalık bir yere tek dalıp yenilmiş olabilir.
Bir ara canavar insanları kapsıyor mu kapsamıyor mu muhabbeti vardı.
Elbette yenildikleri 1v1 şeklinde değildir. Zaten tanıtımda denizcilere saldırdı falan diyor. Ben o yedi yenilgi birebirde olmuş olsaydı kimler olabilirdi şeklinde sordum.

Karşısındakinden böyle bir şey beklememiş olabilir. Sanji güzel bir şey başardı da şundan dolayı da büyük bir şey yapmış gibi lanse etmeyin gözünüzü seveyim daha beter batırıyonuz karakteri. Bildiğin eliyle jelibon fırlartıyor. Gücünden dolayı o merminin bir silahtakinden hatta bir lazerden bile hızlı olduğunu kabul etsek bile bu hız Sanji için bir şey değil. K.haki ile farketmese bile çevikliğiyle bile sadece bunu atlatabilecek çapta. Desene Luffy'e gücünü saklıyor. Jelibondan mermi atmıyor.:S Normalde Sanji haricindeki tüm tayfayı mermi ile hallederdi de bakma yapmıyor.:S
Bu olayı sanjinin normal bir olayı olarak görmen hoşuma gitti bu sanjinin nekadar iyi olduğunu gösterir :) dediğin gibi kata o jelibonlarla monster trio hariç herkesi indirir belki franky dayanır ama gerisi pert.

Luffy korsanlar kralı oldu mu,
Dünya hükümeti devrildi mi,
Aradan zaman geçti mi,
Tekrar toplanacak tayfa
Luffy'nin mezarının önünde!
Gözlerinde yaş,
Tebessüm dolu yüzlerle,
Kadehlerini kaldıracaklar
Uçurumun ötesindeki ufka doğru
Zoro açıcak ağzını ve son sözleri söyleyecek'
''Duyuyor musun, Korsanlar Kralı?''

Bir anda aklıma geldi, yazayım dedim. Belki olur.

Luffy korsanlar kralı oldu mu,
Dünya hükümeti devrildi mi,
Aradan zaman geçti mi,
Tekrar toplanacak tayfa
Luffy'nin mezarının önünde!
Gözlerinde yaş,
Tebessüm dolu yüzlerle,
Kadehlerini kaldıracaklar
Uçurumun ötesindeki ufka doğru
Zoro açıcak ağzını ve son sözleri söyleyecek'
''Duyuyor musun, Korsanlar Kralı?''

Bir anda aklıma geldi, yazayım dedim. Belki olur.
:agla:.

https://www.reddit.com/r/OnePiece/comments/7hmd0i/there_will_be_a_break_after_chapter_888/
Gelecek hafta ara varmış, Jump tatile giriyormuş. 889'u 22 Aralık tarihinde okuyacağız.
Bir de twitterda bir kaynağa göre 889 sonrası bir de Oda'nın arası varmış galiba, yani 2017'de okuyacağımız son bölüm 889 olabilir.
Peş peşe Jump arası var. Bu hafta 888 okuyacağız haftaya Jump tatil, sonra bir bölüm daha gelecek ondan sonra Jump yine tatil.

@Smoker @amaneden Tortuga çeviride de ''Eğer kavgaya gidiyorsan, yanında Kaido'yu da götür.'' şeklinde çevrilmiş. Sİzce doğrusu nasıl olacak?:sapkali:
Resmi çevirisi bu.

O dediğin kötü çeviri olan. Burada düz bir şekilde çevirecek olursam: İnsanlar, "Birebir bir dövüşte bahsini her daim Kaido'ya yatır." der. Fakat "bet on" bir şeyin şüphesiz bir şekilde gerçekleşeceği anlamına da geliyor. "You can bet on" derse biri, "Buna emin olabilirsin." gibi bir anlam kapısına da çıkar.

cnet128 şöyle çevirmiş: None can doubt that in a one-on-one fight, Kaidou will always be the victor.
Meali: Birebir bir dövüşte şüphesiz bir şekilde Kaido galip gelecektir.
None can doubt diyerek yine Viz çevirisinde olan "people say" benzeri gibi bir anlam çıkıyor. Kimsenin bu konuda şüphesi yokmuş yani.

Bu sebeple benim anladığım şey, birebir bir dövüşte ne olursa olsun Kaido kazanır.

Not: Düzenledikten sonra etiketlediğin zaman bildirim gitmiyor. Tamamen şans eseri gördüm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık