Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yazıyı beğenenlere teşekkür ederim. Çalakalem, olmasını istediğim sonu farklı bir üslupla yazıya aktarayım dedim.Chaos, düşünmedim değil, lâkin çocuğun babası konusunda git geller yaşıyorum. :hmm:

İşin neticesi; baş karekterlerin kazanan her şeyi alır gibi, ortadaki paraya çökmesi tercihim değil. Yapım türlerinin hepsi için geçerlidir bu düşüncem.
Ya idealleri için ölmeliler, ya sevdiklerini kaybedip eylemleri sonuca ulaşsa bile, onun için bir anlamı kalmadığı için terk-i diyar eyleyip yalnız yaşamayı seçmeliler-toplumdan uzaklaşmayabilirler ancak bir kayıp olmalı- ya da başarısız olmalılar.

Aklıma bir şey takıldı. Daha önce mevzusu geçmiş olabilir.
Karasakal'ın devrimci karagâhına saldırmasının nedeni Robin olabilir mi? Belki hâlâ orada olduğunu sanıyordur.

Resmi çevirisi bu.

O dediğin kötü çeviri olan. Burada düz bir şekilde çevirecek olursam: İnsanlar, "Birebir bir dövüşte bahsini her daim Kaido'ya yatır." der. Fakat "bet on" bir şeyin şüphesiz bir şekilde gerçekleşeceği anlamına da geliyor. "You can bet on" derse biri, "Buna emin olabilirsin." gibi bir anlam kapısına da çıkar.

cnet128 şöyle çevirmiş: None can doubt that in a one-on-one fight, Kaidou will always be the victor.
Meali: Birebir bir dövüşte şüphesiz bir şekilde Kaido galip gelecektir.
None can doubt diyerek yine Viz çevirisinde olan "people say" benzeri gibi bir anlam çıkıyor. Kimsenin bu konuda şüphesi yokmuş yani.

Bu sebeple benim anladığım şey, birebir bir dövüşte ne olursa olsun Kaido kazanır.

Not: Düzenledikten sonra etiketlediğin zaman bildirim gitmiyor. Tamamen şans eseri gördüm.
Hmm anladım çok teşekkürler. Bizim forumdan manga bölümlerini indirdim. Orda da yazdığım çıkınca sormak istedim.

Tekrardan teşekkürler güzel açıklaman için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık