Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shanks bıraktığı izlenimle Mihawk'tan güçlü duruyor. Mihawk WB ile arasındaki farkı görmek ister, Shanks gemisinde adama ahkam keser. Ve adamı Jozu'yu endişeye düşürür.
Joz tabiki endişelenecek. Çocuk oyunu değilki bu terso bişey anında savaş çıkarabilir. İki younkoda tam kadro orada.

@Raiden sunuluş şekilleri demişsinde Shanks'da öyle çok karizma op şekilde sunulmadı (hatta Mihawk sunulduğunda ağırlığı daha fazlaydı bence) barda içki içen sıradan bir korsan izlenimi verdi. 8m lik adamdan posta yedi deniz kralına kol verdi. Bu tabikide herhangi bir güç göstergesi değil ama sunuluş şekilleri demişsin ondan yazdım.

@Jon Snow
Bana göre diyeyim öyleyse hacım. İlk izlediğimde o bar sahnesi beni çok etkilemişti halbuki. "Adamdaki özgüvene, rahatlığa bak lan" gibisinden tepkiler vermiştim. :/

Shanks ile Mihawk arasında Luffy - Zoro kadar fark vardır.Daha fazla yoktur.

Konumları ve dostlukları aynı gibi.Hatta Roger - Wb ikilisinden de farkları yok.

O yüzden bekleyin bu adam güçlü çıkacak.Wb benden kaç tık güçlüymüş acaba diye merak etti.Tık sayısını. :) Mesele Jozu falan değildi.Yanına gidip Jozu'yu halletmeye değmezdi.Başkasının ona yardım etmeyeceği de kesin değildi.

@Millennium Wizard
Güçlü çıkıyorsa gene çıksın yav bir şey demiyoruz. :S Kızıldan güçlü olma muhabbeti için yazdım bir şeyler. Eskisi kadar net değilim artık bu konuda. Mihawk da o seviyenin adamı çıkabilir belki ama fazlasını beklemek hayalcilik oluyor biraz.

vays kızıldan da güçlü oldu he Mihawk.
Oda bu yonkouların büyüklüklerini çizecem diye boşuna kasmış kendini.Hepsinde belirtseydi Mihawk ile zamanında düello yaptıklarını yeterliydi. Garp falan boş yapmış belli:hhh:

Jozu kim köpek ya? :) Arkadaş bu adam Jozu'yu rakip olarak görseydi gider slashı Jozu'ya sallardı direk. Kendi güç seviyesini ve farkı algılayabilen bi adam bu Mihawk. Biliyor ki Dünyanın en güçlü adamı ondan üstün, arada ne kadar fark var onu ölçmek istiyor. Bunu kalkıp Shanks yapsa da absürt kaçmaz Teach yapsa da. Unvan var ortada. Ağırlık, karizma diyorsunuz da müthiş karizma olduğunu iddia ettiğiniz Shanks'in yüzündeki çiziği Teach gibi düşünmüyorsanız eğer, bir çizik dahi almamış Mihawk'la karşılaştırıp ağırlık lütfetmeyin rica ediyorum :)

Bu adam serinin ilk bölümlerinden itibaren salıyla denizlerde tek başına gezip, kimseye de kendini ezdirmemiş çizik dahi almamış bir adam. Seride böyle bir adam yok. Keyfine göre namı, şanı olan insanlara bakıyor değerse iki vuruyor değmezse suratına bakmıyor. Serinin en karizma adamlarından biri, koskoca adaya çökmüş kuul bir şekilde yalnız yaşıyor. Sırf arkasına üç beş adam alıp tayfayla gezmiyor diye bıraktığı izlenimde yerilir olmuş. Shanks'te serinin en karizma adamlarından biridir, Mihawk'ta. Kişilikleri farklı, her ikisinin de kendince ağırlığı ve karizması var. Serinin en başından bize tanıtılıp bu zamana kadar kapalı kutuda bırakılan tek adamlar bunlar. İnsanların ikisinden de beklentisini büyük tutması çok normal. Ama Shanks'ten beklenti bu kadar normal karşılanırken Mihawk neden yeriliyor anlamış değilim.

Shanks ile Mihawk'ı yan yana getirince beni bir gülme alıyor. :/ Sunuluş şekilleri, sahne ağırlıkları, karakterlerin tepkileri, muhattap oldukları kişiler, görkemleri, hissettirdikleri kudretleri falan o kadar farklı ki. Denktirler diyenleri yine bir nebze anlarım da Mihawk kim köpek la Shanks'tan üstün olacak? :S Önce hele gelsin bir yensin de ondan sonra görelim gücünü, aslını-astarını.
Bence Shanks kolunu kaybedene kadar bunlar ölümüne dövüşüyorlardı. Sonra Shanks'ın kolu gidince Mihawk bu işin adil olmayacağını düşündü ve düelloları kesti. Sonra Mihawk DEIKU Shanks da Yonkou oldu. Hani deniliyor ya biri yonkou olmuş biri de Deıku olmuş diye. Aralarında çok güç farkı olduğu kast edilerek tabi.. Mihawk adil olmayacağı için bıraktığı düelloda Shanks'ın daha sonra kendisinden çok daha güçlü hale geldiğini kendi gözleriyle görseydi tekrar kendisiyle dövüşmek isterdi. Ancak iki yıl önce Shanks'ın sorusuna ilgisi olmadığını verdiği cevapla belli etti. Bu noktadan yola çıkarak aralarında Shanks'ın çok önde olduğu bir güç farkı olmadığını çıkarabiliriz.

Dikkat et. Mihawk hep ilgisini çeken şeylerin peşinden giden ya da canı istediği gibi davranan bir adam. Güç açısından ilgilisini çeken tek kişi kimdi ? Beyazsakal. Neden ? Çünkü herif dünyanın en güçlü adamı. Ve bu adamın yonkoulardan öte bir güç olduğunu biliyor. Aynı Mihawk Shanks'ın gücünü de biliyor ama buna da dikkat et :) Yani buradan çıkacak sonuç, Shanks'la Mihawk arasında hatırı sayılır bir güç farkı olsaydı Mihawk bunu mutlaka test etmek isterdi. Çünkü o böyle bir adam.

Bence Shanks kolunu kaybedene kadar bunlar ölümüne dövüşüyorlardı. Sonra Shanks'ın kolu gidince Mihawk bu işin adil olmayacağını düşündü ve düelloları kesti. Sonra Mihawk DEIKU Shanks da Yonkou oldu. Hani deniliyor ya biri yonkou olmuş biri de Deıku olmuş diye. Aralarında çok güç farkı olduğu kast edilerek tabi.. Mihawk adil olmayacağı için bıraktığı düelloda Shanks'ın daha sonra kendisinden çok daha güçlü hale geldiğini kendi gözleriyle görseydi tekrar kendisiyle dövüşmek isterdi. Ancak iki yıl önce Shanks'ın sorusuna ilgisi olmadığını verdiği cevapla belli etti. Bu noktadan yola çıkarak aralarında Shanks'ın çok önde olduğu bir güç farkı olmadığını çıkarabiliriz.

Dikkat et. Mihawk hep ilgisini çeken şeylerin peşinden giden ya da canı istediği gibi davranan bir adam. Güç açısından ilgilisini çeken tek kişi kimdi ? Beyazsakal. Neden ? Çünkü herif dünyanın en güçlü adamı. Ve bu adamın yonkoulardan öte bir güç olduğunu biliyor. Aynı Mihawk Shanks'ın gücünü de biliyor ama buna da dikkat et :) Yani buradan çıkacak sonuç, Shanks'la Mihawk arasında hatırı sayılır bir güç farkı olsaydı Mihawk bunu mutlaka test etmek isterdi. Çünkü o böyle bir adam.
Olabilir. Diyorum ya eskisi kadar katı değilim bu konuda. :D Yukarıda yazdığım gibi aynı seviyenin adamları da olabilirler hatta. Pek öyle hissetmesem de olabilir diyorum yani. Sadece kimse daha fazlasını beklemesin dedim ben. Dünya yıkılsa Mihawk>Shanks olmaz. Olay bu. X>Shanks olacaksa bu isim zaten Kaido olur. Kaido ile Shanks arasına bir kişi daha giremez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık