Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kimse Wano'ya tek başına çökemez. Oluşum olarak çökerler ama tek başına çökemezler. Ne la bu yumurta mı gelen geçen çöküyor ? Kaido girmiş. O da shogun'la işbirliği yapmak için.. Karşılıklı çıkarlar söz konusu.

Yeni dünyada öyle bir ülke bulmak zor. Her yandan kalburüstü bir adam çıkıp hakimiyetini bitirebilir. Ama öyle olmasaydı bile Wano yine özel olurdu. Samuray ülkesi sonuçta.

Kılıç kullansaydı dedim yahu. Son yazdığın değil de, bir önceki mesajın için dedim onu. Senden alıntı yapmama sebebim de bu şekilde düşünen başkalarının da olduğunu bilmemdi. Ortaya söyledim o yüzden.

WB kılıç kullansaydı en iyi kılıç ustası o olurdu. Meyvesi olsun ya da olmasın. Aynısı Shanks için de geçerli. Meyvesi varsa ve Mihawk'ı yenerse unvanı alır.

Sözlerini yanlış anladıysam kusura bakma.
Shanks'in meyvesi varsa ve Mihawk'ı yenerse, unvanı o alır. Ben de böyle düşünüyorum, o yüzden meyve faktörü en fazla denk hale gelmesini sağlar diyorum. Böyle olduğunda deiku olan hala Mihawk kalmış olur. Ben yenerse ihtimalini bu şekilde düşünen insanlar için öne sürdüm zaten, kendim savunduğum için değil. Shanks'in Mihawk'tan üstün olduğunu iddia edenlerin unvan açığına öne sürdüğü şey ya Shanks'in meyveyle araya fark koyması ya da Shanks kolunu kaybetti diye Mihawk'ın karşılaşmayı bitirmesi oluyor genelde. İki ihtimalde noksan barındırıyor benim için. İlk ihtimali belirttiğimiz gibi ikinci ihtimalde Shanks'in çift kolluyken bile Mihawk'ı yenemeyişi ve deiku unvanını kaptırması ortadayken nasıl oluyor da tek kollu olunca Mihawk'tan üstün bir seviyeye gelebiliyor? Daha dezavantajlı olması gerekirken iddiaya göre sağdan soldan topladığı güçlerle araya fark koyuyor bu adam. O güçler kısmına mantıklı açıklama getirmeye çalışıyorum bende, bunun için meyve faktörünü dikkate alıyorum. Her neyse, aynı düşünüyoruz zaten tartışmaya gerek yok :) Ben karşı tarafı yani Shanks'in Mihawk'tan üstün olduğunu iddia edenleri anlayabilmek adına teoriler üzerinden konuştum sadece.

Shanks'in meyvesi varsa ve Mihawk'ı yenerse, unvanı o alır. Ben de böyle düşünüyorum, o yüzden meyve faktörü en fazla denk hale gelmesini sağlar diyorum. Böyle olduğunda deiku olan hala Mihawk kalmış olur. Ben yenerse ihtimalini bu şekilde düşünen insanlar için öne sürdüm zaten, kendim savunduğum için değil. Shanks'in Mihawk'tan üstün olduğunu iddia edenlerin unvan açığına öne sürdüğü şey ya Shanks'in meyveyle araya fark koyması ya da Shanks kolunu kaybetti diye Mihawk'ın karşılaşmayı bitirmesi oluyor genelde. İki ihtimalde noksan barındırıyor benim için. İlk ihtimali belirttiğimiz gibi ikinci ihtimalde Shanks'in çift kolluyken bile Mihawk'ı yenemeyişi ve deiku unvanını kaptırması ortadayken nasıl oluyor da tek kollu olunca Mihawk'tan üstün bir seviyeye gelebiliyor? Daha dezavantajlı olması gerekirken iddiaya göre sağdan soldan topladığı güçlerle araya fark koyuyor bu adam. O güçler kısmına mantıklı açıklama getirmeye çalışıyorum bende, bunun için meyve faktörünü dikkate alıyorum. Her neyse, aynı düşünüyoruz zaten tartışmaya gerek yok :) Ben karşı tarafı yani Shanks'in Mihawk'tan üstün olduğunu iddia edenleri anlayabilmek adına teoriler üzerinden konuştum sadece.
Anladım. Demek ki tüm tartışmayı okumadan yorum yapmamak lazımmış. Benim hatam, kusura bakma. :)

Açıkçası ben Shanks'ın meyve yiyeceğini düşünmüyorum. Yese de fark etmez. Meyveli ise meyveli Shanks ile eşit çizer Mihawk'ı, meyvesiz ise meyvesiz Shanks'la. Tek kol-çift kol da fark etmez Mihawk'la denkler işte. Çünkü Mihawk ve Shanks'ın denk olmadıkları her denklemde, senin de dediğin gibi bir şeyler açıkta kalıyor.

Gözlem hakisi, Kral hakisi ,b.haki ve fiziksel olarak üstündür. Ben şu forumda meyve üzerinden üstün diyen görmedim. Ayrıca Mihawk belki de Shanks kolunu kaybettikten sonra deiku oldu?

Eski zamanlar bir de. Herkes şunu iddia ediyor. Eskiden İkisi de 50'ydi. Shanks 100 oldu Mihawk 80.

Gözlem hakisi, Kral hakisi ,b.haki ve fiziksel olarak üstündür. Ben şu forumda meyve üzerinden üstün diyen görmedim. Ayrıca Mihawk belki de Shanks kolunu kaybettikten sonra deiku oldu?

Eski zamanlar bir de. Herkes şunu iddia ediyor. Eskiden İkisi de 50'ydi. Shanks 100 oldu Mihawk 80.
Kılıç ustalarına aynı şekilde bakmıyoruz o zaman :) Çünkü;
Kılıç ustası dendiğinde akla X meyveli bir adam değil kılıç kullanan, douriki ve hakiden müteşekkil bir adam gelir. Zaten douriki dediğin şey denizci askerlerinde bile, normal insanlarda bile 1 birim de olsa bulunan bir şey. Haki dediğin şey ise bu gücü uyandıran kişilerde mevcut. Bunun kılıç ustası, kılıç ustası olmayanı, meyvelisi, meyvesizi diye bir ayırımı yok. O yüzden douriki ve haki kılıç ustası için alakasız bir etmen değildir. Bilakis en sağlam kılıç ustaları douriki ve hakide aşmış olan adamlardır. Bu nedenle şeytan meyvesine doruiki ve haki gibi bakılamaz. Bu ayrı bir şeydir çünkü.
Kılıç ustası dediğin insan zaten kral haki harici bahsettiğin etmenler de iyi olmak zorunda. Ki deikudan bahsediyoruz burada. Deiku olan birini nasıl bu faktörlerle aşacak anlamış değilim. Aşsaydı deiku olan Shanks olurdu zaten. Mihawk, Shanks kolunu kaybettikten sonra deiku oldu diyelim. Daha evvelden denkttiler ve zirveyi paylaşıyolardı. Mihawk, Shanks kolunu kaybedince üstte kaldığı için deiku unvanına çöktü. Unvanda böyle kolay bir şekilde çöp hale geldi :) Haydi bunu geçtim, Mihawk zamanında haksızlık olacağını düşünüp karşılaşmayı bitirse bile, ileride Shanks'in aştığı muhteşem fark ile yeniden bir karşılaşma yaparlardı muhakkak. Ulen sen benle kankiydin, denktik biz ne oldu da yonkou oldun şeklinde en azından Mihawk, Shanks'in gücünü idrak edebilsin diye bir sefer bile dövüşmemişler midir yani? Şayet dövüştülerse deiku unvanı olan neden Shanks değil? Şayet dövüşmedilerse, bu Mihawk nebçim adammış bütün çizdiği karizmasına, prensiplerine(Marineford'da ki Beyazsakal atağı) aykırı bir halde dövüşmediği adamın üstünlüğünü kabul ediyor. Enteresan.

Aslında Luffy bir Yonkou adasında bayağı iş yaptı bakınca.

İnadını kırıp yemek yese o orduya da karşı koyar ayıklardı da işte.

Luffy iyi güçlenmiş.

Kılıç ustalarına aynı şekilde bakmıyoruz o zaman :) Çünkü;

Kılıç ustası dediğin insan zaten kral haki harici bahsettiğin etmenler de iyi olmak zorunda. Ki deikudan bahsediyoruz burada. Deiku olan birini nasıl bu faktörlerle aşacak anlamış değilim. Aşsaydı deiku olan Shanks olurdu zaten. Mihawk, Shanks kolunu kaybettikten sonra deiku oldu diyelim. Daha evvelden denkttiler ve zirveyi paylaşıyolardı. Mihawk, Shanks kolunu kaybedince üstte kaldığı için deiku unvanına çöktü. Unvanda böyle kolay bir şekilde çöp hale geldi :) Haydi bunu geçtim, Mihawk zamanında haksızlık olacağını düşünüp karşılaşmayı bitirse bile, ileride Shanks'in aştığı muhteşem fark ile yeniden bir karşılaşma yaparlardı muhakkak. Ulen sen benle kankiydin, denktik biz ne oldu da yonkou oldun şeklinde en azından Mihawk, Shanks'in gücünü idrak edebilsin diye bir sefer bile dövüşmemişler midir yani? Şayet dövüştülerse deiku unvanı olan neden Shanks değil? Şayet dövüşmedilerse, bu Mihawk nebçim adammış bütün çizdiği karizmasına, prensiplerine(Marineford'da ki Beyazsakal atağı) aykırı bir halde dövüşmediği adamın üstünlüğünü kabul ediyor. Enteresan.
Bu ikilinin denk olmadıklarında aynı Garp mevzusu gibi hatta Garp'tan da daha beter bir şekilde saçmalıklar silsilesine sebep olduğu görülmek istenmiyor. Görül(e)miyor diyemicem valla kimse kusura bakmasın. Üç günlük seri değil bu, yıllardır aynı muhabbet. Dediğin gibi bu adamın kral hakisi de yoksa (bence var) iki tip hakide aşması gerek. Ama kime ne anlatıyorsun. Shanks'ın bir kolu olmasın yine düver :artiz:

Shanks bıraktığı izlenimle Mihawk'tan güçlü duruyor. Mihawk WB ile arasındaki farkı görmek ister, Shanks gemisinde adama ahkam keser. Ve adamı Jozu'yu endişeye düşürür.

Shanks ile Mihawk'ı yan yana getirince beni bir gülme alıyor. :/ Sunuluş şekilleri, sahne ağırlıkları, karakterlerin tepkileri, muhattap oldukları kişiler, görkemleri, hissettirdikleri kudretleri falan o kadar farklı ki. Denktirler diyenleri yine anlarım da Mihawk kim köpek la Shanks'tan üstün olacak? :S Önce hele gelsin bir yensin de ondan sonra görelim gücünü, aslını-astarını.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık