Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Başta dediğin üzere bir ara Mihawk geçmiş Shanks'ı ama ondan sonra bence Shanks (meyve de haki de ne istersen de artık ) almış başını gitmiş, yonkou olmuş. Zaten bu yüzden de Mihawk'ın Shanks'a büyük saygı duyduğunu düşünüyorum. Tabi bu benim düşüncem senin düşüncende doğru çıkabilir.
İşte ben almış başını gitmiş büyük farklar açmış şeklinde yorumlayamıyorum durumu. En fazla Mihawk'la denk bir hale gelmiştir. Mihawk, Shanks'in yanına gittiğinde çizilen profil en az Shanks'le denk algısı yaratıyor bende. Adam dengiymiş gibi muhattap alıyor Shanks'i. Bu bahsettiğim olayda Luffy'ler denize açıldığı zaman. Yıllar geçmiyor üstünden yani. Saygı mevzusu her iki taraf için geçerli.

Dediğim gibi bu adamlar 15 16 sene önce düello yapmışlar yanlış hatırlamıyorsam.O zaman almışsa ünvanı belki Şenks sonradan geçmiş olabilir Mihawkı.Zaten Mihawk tek kollu adamla savaşmam dediğine göre o zamandan bu zamana savaşmamışlar demek ki.O zamandan sonra Şenks almiş başını gitmiş ise o zaman mangaka günü geçmiş ünvanı neden versin Mihawk a.Meyve yemiş ise tabi olay tamamen kapanıyor.Bundan sonrası ise kişinin kendi güç seviyesine kalmış bir şey oluyor Mihawkın seviyesi.Bana göre dediğim gibi Amiral altı.

Şunu da iliştireyim Doflamingo tesbih imamesi yaoar Mihawktan :a:
Üstteki mesajda belirttiğim gibi bana göre mevzu. Mihawk, en az yonkou ayarıdır pişman olacaksın gel yol yakınken aydınlatalım seni :a:

İşte ben almış başını gitmiş büyük farklar açmış şeklinde yorumlayamıyorum durumu. En fazla Mihawk'la denk bir hale gelmiştir. Mihawk, Shanks'in yanına gittiğinde çizilen profil en az Shanks'le denk algısı yaratıyor bende. Adam dengiymiş gibi muhattap alıyor Shanks'i. Bu bahsettiğim olayda Luffy'ler denize açıldığı zaman. Yıllar geçmiyor üstünden yani. Saygı mevzusu her iki taraf için geçerli.

Üstteki mesajda belirttiğim gibi bana göre mevzu. Mihawk, en az yonkou ayarıdır pişman olacaksın gel yol yakınken aydınlatalım seni :a:
Garp yonkoları en güçlü 4 korsan diye tanıtmıştı. Garp'ın sözü de olsa mangaka yonkolardan ilk kez bahsediyordu kutucuk içindeki bilgiler gibi güvenilir olduğunu düşünüyorum. Tayfaları ile beraber kastediliyor gibi de değildi direkt kendilerinden bahsediyordu. Bu açıklamaya göre Shanks şu an daha güçlü olmalı. O zaman Mihawk nasıl en büyük kılıç ustası oluyor? Shanks'ın sonradan meyve yediği bir denklem lazım. Ancak böyle çözülüyor olay. Bir de Shanks genç Rayleigh'i temsil ediyor bana göre (güç olarak). Zoro Mihawk'ı aşacak kesin. Ama genç Rayleigh'i aşacağı kesin değil. Ona denk de olabilir.

http://www.imdb.com/title/tt0202152/

(Bitti dedim ama) Şu filmi izle, sonra gel "Fujitora kılıç kullanan rastgele bir adam" de, ondan sonra kavramlar üzerine konuşalım..
Filmde Zatoichi meteor indirseydi haklıydın :) Ancak herşey bire bir aynı değil işte. Fujitora'ya kılıç ustası dersen Law da kılıç ustasıdır o zaman sana göre. Ama bu kılıçlar sadece araç olarak kullanılıyor. Meyve baskın.

O değil de yıl oldu 2017 hala şu basit mevzuyu tartışıyoruz :(

Filmde Zatoichi meteor indirseydi haklıydın :) Ancak herşey bire bir aynı değil işte. Fujitora'ya kılıç ustası dersen Law da kılıç ustasıdır o zaman sana göre. Ama bu kılıçlar sadece araç olarak kullanılıyor. Meyve baskın.

O değil de yıl oldu 2017 hala şu basit mevzuyu tartışıyoruz :(
Şu ayrımı da dünya üzerinde bir bizim forum yapıyor sanırım :(, ben daha başka hiçbiyerde "meyve yiyen kılıç ustası olamaz", "kılıçla sevişmeyen kılıç ustası olamaz" gibi tanımlar görmedim,

Sırf "Mihawk en güçlü kılıç ustası + e ama Shanks'de kılıç ustası" durumu yüzünden insanların göbeği çatlıyo bişeylere kılıf uyduracaz diye :(, E.Oda'nın da hata yapabileceği yada zaten pek çok mevzuyu isteyerek böyle muammalı şekilde aktardığı gerçeğiyle yüzleşmek lazım bi noktada..

Köramiral şu mangada gördüğümüz tam bir kılıç ustası denebilecek belki de 1. karakter. Adamın hal ve hareketlerinden, giyiminden tut, kılıcını tutma, kullanma şekline her türlü samuray. Adamı tanımayan biri yolda görse samuray der.

Bunun sana göresi bana göresi yok. Adam net kılıç ustası. Hadi Shanks'i inkar edenleri bir nebze olsun anlarım, çünkü bilgimiz yok. Görüneni yetersiz bulabilirler ama köramirali çok net gördük. Adam kılıç ustası kere kılıç ustası.

Arkadaş şu kılıç ustalığı, meyve, haki muhabbeti üzerine muazzam argümanlar sundum, ya kimse okumuyor ya da takmıyorlar. 850 bölümdür meyve yiyen adam kılıç ustası olamaz diye bir ayrım yapılmamış mangada. Fujitora açık ve net şekilde amiraller içindeki kılıç ustası işte.

Buggy'nin tayfasındaki uzun saçlı kılıç ustasıyla Zoro'nun yaptığı dövüşü açın tekrar okuyun. Adam Zoro'ya topaç attı, sis bombası attı, tekmeler vurdu vs. tüm bunlara rağmen Zoro bu herifi kılıç ustası olarak kabul etti. Direk kendi ağzıyla söyledi yani. Şimdi bu adam kılıç ustası oluyor da, meyve veya haki kullanan adam mı olamıyor? Rayleigh, Shanks, Fujitora... bunların alayı kılıç ustasıdır.

Şu ayrımı da dünya üzerinde bir bizim forum yapıyor sanırım :(, ben daha başka hiçbiyerde "meyve yiyen kılıç ustası olamaz", "kılıçla sevişmeyen kılıç ustası olamaz" gibi tanımlar görmedim,

Sırf "Mihawk en güçlü kılıç ustası + e ama Shanks'de kılıç ustası" durumu yüzünden insanların göbeği çatlıyo bişeylere kılıf uyduracaz diye :(, E.Oda'nın da hata yapabileceği yada zaten pek çok mevzuyu isteyerek böyle muammalı şekilde aktardığı gerçeğiyle yüzleşmek lazım bi noktada..
Ben meyvesiz kılıç ustası olamaz demedim yalnız. Olabilir. Sadece bunun dövüşürkenki payı önemli. Elinde kılıç tutan biri (atıyorum) %70 meyve kullanıyorsa sen buna kılıç ustası diyemezsin.

Meyve de kullanır bu adamlar ama kılıç daha ön planda olmalı. Adı üzerinde kılıç ustası bu. Bir zahmet kılıç, gücünün büyük bir bölümünü oluştursun bırakalım da değil mi ?

@Densetsu no Samurai
Bunu ben de söylüyorum. Misal Fuji gelip Mihawk'ı yense en iyi kılıç ustası Fuji mi olacak? Herifte öyle bir meyve var ki akıllara zarar. İtiyor, çekiyor, kaldırıyor, indiriyor, meteor atıyor falan, ayıp yav ayıp. :D Diğerinin elinde de sadece bir kılıcı var. Haksızlığın alası bu. :/

Arkadaş şu kılıç ustalığı, meyve, haki muhabbeti üzerine muazzam argümanlar sundum, ya kimse okumuyor ya da takmıyorlar. 850 bölümdür meyve yiyen adam kılıç ustası olamaz diye bir ayrım yapılmamış mangada. Fujitora açık ve net şekilde amiraller içindeki kılıç ustası işte.

Buggy'nin tayfasındaki uzun saçlı kılıç ustasıyla Zoro'nun yaptığı dövüşü açın tekrar okuyun. Adam Zoro'ya topaç attı, sis bombası attı, tekmeler vurdu vs. tüm bunlara rağmen Zoro bu herifi kılıç ustası olarak kabul etti. Direk kendi ağzıyla söyledi yani. Şimdi bu adam kılıç ustası oluyor da, meyve veya haki kullanan adam mı olamıyor? Rayleigh, Shanks, Fujitora... bunların alayı kılıç ustasıdır.
Adam samuray bırak ustayı çırağı :D Meyve kılıca sonradan eklenmiş bu belirtildi.Ki olsun olmasın ne alaka onun kılıç üzerinde ki ustalığına etki etmiyor.Fazladan yetenek.Anlamıyorum meyve kullanan neden usta olamıyor.Sen ve diğer arkadaşlar güzel belirtmiş de hala bakış açısı diyenler var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık