Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Densetsu no Samurai
Elbette aynı değil hepsi ama bunlarda sıralama falan da yok. Hem diyorum ya hep önde olan, göz önünde olan Trebol idi. Küçümsemek lazım.

E aynı şey. Herkes gücünü konuşacak ise ünlü olacak demektir. Güçlü olmayı istiyorsa bir nevi ünlü olmayı da istiyor işte. :/

Luffy sana güveniyorum kısmını en çok Zoro'dan beklerim hatta. O dövüşteki sözlerinden dolayı Law'a çok yükleniyorsun. Law değil de Zoro olsa yine kaybedecekti. Bunu zaten sen de kabul ediyordun. Peki Dof yine aynı şekilde işini bitirdikten sonra Zoro'ya silahını doğrultsa Zoro ne yapacaktı? Veya ne söyleyecekti? Ya da söyleyeceği şeyin ne olduğu fark edecek miydi? O an lanet okuyup ölmesiyle veya birilerine güvenip ölmesi arasında ne fark var ki? Ki Zoro yani, Luffy'ye açık ara en çok güvenen kişiden bahsediyoruz. Gücü yetmediği için kalanını Luffy'ye bırakacaktı işte.

İnan bana küçümseyen sensin. Aynı seviyede değiller demen Law'ı küçümsemenin en kral yolu. :/ Rayleigh'yi aşan 5-6 tane nova elbette olamaz ama o seviyeye gelmiş 5-6 nova olabilir. Boşuna en kötü jenerasyon denmiyor. Zamanında Rayleigh ile denk olan da vardı, ondan üstün olan da.

Wano'da Zoro farkını koyarsa ne ala, lafım olmaz ama yine Dressrosa'daki gibi olacaksa doğal olarak söyleyeceklerim değişmez.

Demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum ama yazacaklarım bu kadar, benden bu kadar. :D

@Densetsu no Samurai
Elbette aynı değil hepsi ama bunlarda sıralama falan da yok. Hem diyorum ya hep önde olan, göz önünde olan Trebol idi. Küçümsemek lazım.

E aynı şey. Herkes gücünü konuşacak ise ünlü olacak demektir. Güçlü olmayı istiyorsa bir nevi ünlü olmayı da istiyor işte. :/

Luffy sana güveniyorum kısmını en çok Zoro'dan beklerim hatta. O dövüşteki sözlerinden dolayı Law'a çok yükleniyorsun. Law değil de Zoro olsa yine kaybedecekti. Bunu zaten sen de kabul ediyordun. Peki Dof yine aynı şekilde işini bitirdikten sonra Zoro'ya silahını doğrultsa Zoro ne yapacaktı? Veya ne söyleyecekti? Ya da söyleyeceği şeyin ne olduğu fark edecek miydi? O an lanet okuyup ölmesiyle veya birilerine güvenip ölmesi arasında ne fark var ki? Ki Zoro yani, Luffy'ye açık ara en çok güvenen kişiden bahsediyoruz. Gücü yetmediği için kalanını Luffy'ye bırakacaktı işte.

İnan bana küçümseyen sensin. Aynı seviyede değiller demen Law'ı küçümsemenin en kral yolu. :/ Rayleigh'yi aşan 5-6 tane nova elbette olamaz ama o seviyeye gelmiş 5-6 nova olabilir. Boşuna en kötü jenerasyon denmiyor. Zamanında Rayleigh ile denk olan da vardı, ondan üstün olan da.

Wano'da Zoro farkını koyarsa ne ala, lafım olmaz ama yine Dressrosa'daki gibi olacaksa doğal olarak söyleyeceklerim değişmez.

Demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum ama yazacaklarım bu kadar, benden bu kadar. :D
Neyse ben de uzatmıyım o halde :) Sabreden derviş diyelim. Eyvallah :sapkali:

Beklentimi bir türlü karşılayamıyor. Amiral olabilir.
2 yıl önceki halini yakalayabilse keşke:(. Oda gömdükçe gömüyor Sanji'yi. Ey Oda bu adam sana ne yaptı niye hunharca gömüyorsun. Hızlı düşen hızlı yükselir demişler, Sanji reis de hızlı yükselir. Zoro ile kafa kafaya gider. (yani en azından böyle umut ediyorum)

Law 100 korsanın kalbini getirip shichibukai oluyor.
Jigora ailesini korumak için 7000 korsan öldürüyor.

Sizce Oda rakamlar üzerinden güç dengesi veriyor mudur ?

Pica treboldan güçlüydü.Net ortada olan şeyler niye tartışılıyor anlamadım.

Law kılıcıyla trebolu keser ama full koka yapan adamdan kan alamaz.Meyve gücüyle bizzat bölmek zorunda kalır Vergo gibi.Pica o meyveyle çok adam alır çok güçlü birisiydi.Ancak Mihawk ekolünden gelen adamlar karşısında çaresiz kalırdı öyle de oldu.Law da meyvesi yüzünden çaresiz bırakır ama treboldan daha zor alır onu.

Bende zaten aynı sıralamayı makul görüyorum onda bir şıkınti yok
Sadece bunu net olarak yazanlar aksini yazanları yaftalıyor benim tepkim bunaydı.

Valla 2 seneye yakındır takip ediyorum forumu Mihawk>Şenks diyene rastlamadım.şenks kılıç ustası ise Mihawk>Şenks olması gerek.Değil ise Mihawk ı yonkou ayarı görmemizi sağlayan etmen ortadan kalkıyor.Mesela ben Mihawkı Amiral ayarı altı görüyorum.Maksimumu Amiraldir bana göre.Zaten yonkoular ile Amiralleri de aşağı yukarı denk gördüğümden Mihawk Amiral ayarı çıkarsa gayette güçlüdür.Benim Amiral ayarı görmemin sebebi Şenksi yok saymamdan.Bu adam bug.Seride bu kadar karizma kasılıp bu kadar anlam yüklenen bir karakterin altı bu kadar boş bırakılmamalı.Üstelik adam tek kolu ile yonkou olmuş.Çift kolu olsa peygamber okup dinini yayar adam :D

Mihawk>Şenks diyene laf etmem ama eşit diyenler mantıksız yorum yaptığından kabul etmem.
Konu Mihawk'a geldiğinden buraya sürükledim :D

Şimdi yonkou ayarı diyenlerin, bunlardan biri olarak şöyle bir iddiam var. Mihawk, Shanks ile dövüştüğü zamanlarda bir şekilde kılıç üzerinden Shanks'i geçiyor ve bu ünvanı alıyor. Lakin Shanks, şeytan meyvesi veyahut başka faktörlerle durumu dengeliyor. Bu dediğim nokta mantıksız gelebilir lakin bir açık ve bu açığı teorilerden başka bir şekilde örtemiyoruz şu durumda. Böyle olmasa bile Shanks'in üstünde olan Mihawk yonkou seviyesi üstüdür gibi bir anlama gelmez bana göre. Nitekim yonkoularında kendi içinde güç olarak ayrıldığını düşünüyorum. Nasıl Kaido diğerlerinden farklı bir boyutta çiziliyorsa. Her türlü en az amiral üstü, yonkou seviyesinde çıkmak durumunda bu adam. Geri kalan bütün seviye çizgileri serinin patlak vermesine neden olacaktır benim gözümde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık