Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konu Mihawk'a geldiğinden buraya sürükledim :D

Şimdi yonkou ayarı diyenlerin, bunlardan biri olarak şöyle bir iddiam var. Mihawk, Shanks ile dövüştüğü zamanlarda bir şekilde kılıç üzerinden Shanks'i geçiyor ve bu ünvanı alıyor. Lakin Shanks, şeytan meyvesi veyahut başka faktörlerle durumu dengeliyor. Bu dediğim nokta mantıksız gelebilir lakin bir açık ve bu açığı teorilerden başka bir şekilde örtemiyoruz şu durumda. Böyle olmasa bile Shanks'in üstünde olan Mihawk yonkou seviyesi üstüdür gibi bir anlama gelmez bana göre. Nitekim yonkoularında kendi içinde güç olarak ayrıldığını düşünüyorum. Nasıl Kaido diğerlerinden farklı bir boyutta çiziliyorsa. Her türlü en az amiral üstü, yonkou seviyesinde çıkmak durumunda bu adam. Geri kalan bütün seviye çizgileri serinin patlak vermesine neden olacaktır benim gözümde.
Başta dediğin üzere bir ara Mihawk geçmiş Shanks'ı ama ondan sonra bence Shanks (meyve de haki de ne istersen de artık ) almış başını gitmiş, yonkou olmuş. Zaten bu yüzden de Mihawk'ın Shanks'a büyük saygı duyduğunu düşünüyorum. Tabi bu benim düşüncem senin düşüncende doğru çıkabilir.

Konu Mihawk'a geldiğinden buraya sürükledim :D

Şimdi yonkou ayarı diyenlerin, bunlardan biri olarak şöyle bir iddiam var. Mihawk, Shanks ile dövüştüğü zamanlarda bir şekilde kılıç üzerinden Shanks'i geçiyor ve bu ünvanı alıyor. Lakin Shanks, şeytan meyvesi veyahut başka faktörlerle durumu dengeliyor. Bu dediğim nokta mantıksız gelebilir lakin bir açık ve bu açığı teorilerden başka bir şekilde örtemiyoruz şu durumda. Böyle olmasa bile Shanks'in üstünde olan Mihawk yonkou seviyesi üstüdür gibi bir anlama gelmez bana göre. Nitekim yonkoularında kendi içinde güç olarak ayrıldığını düşünüyorum. Nasıl Kaido diğerlerinden farklı bir boyutta çiziliyorsa. Her türlü en az amiral üstü, yonkou seviyesinde çıkmak durumunda bu adam. Geri kalan bütün seviye çizgileri serinin patlak vermesine neden olacaktır benim gözümde.
Dediğim gibi bu adamlar 15 16 sene önce düello yapmışlar yanlış hatırlamıyorsam.O zaman almışsa ünvanı belki Şenks sonradan geçmiş olabilir Mihawkı.Zaten Mihawk tek kollu adamla savaşmam dediğine göre o zamandan bu zamana savaşmamışlar demek ki.O zamandan sonra Şenks almiş başını gitmiş ise o zaman mangaka günü geçmiş ünvanı neden versin Mihawk a.Meyve yemiş ise tabi olay tamamen kapanıyor.Bundan sonrası ise kişinin kendi güç seviyesine kalmış bir şey oluyor Mihawkın seviyesi.Bana göre dediğim gibi Amiral altı.

Şunu da iliştireyim Doflamingo tesbih imamesi yaoar Mihawktan :a:

Bakış açısına göre değişir. Kılıç kullanan her kişiye kılıç ustası dersen kılıç ustasıdır. Sadece kılıç üzerine yoğunlaşmış birinci önceliği kılıç olan kişilere dersen değildir.
Samuray tasarımı kullanılmış adam (hemde meşhur Zatoichi'den esinlenilerek) "kılıç kullanan her kişi" kategorisine giriyor yani :eek:.?

Samuray tasarımı kullanılmış adam (hemde meşhur Zatoichi'den esinlenilerek) "kılıç kullanan her kişi" kategorisine giriyor yani :eek:.?
Dediğim gibi yorumlamaya giriyor. Bana göre kılıç kullanan ama kılıç ustası olmayan biridir. Ha sorarsan Mihawkla vs atsa nolur diye Mihawk zorlanarak alır bence.

http://www.imdb.com/title/tt0202152/

(Bitti dedim ama ek olarak) Şu filmi izle, sonra gel "Fujitora kılıç kullanan rastgele bir adam" de, ondan sonra kavramlar üzerine konuşalım..
Aldım listele izleyeceğim. Ek olarak kılıç ustalığı konusunda kılıç ustası bir karakterin ismi geçtimi benim ilk olarak aklıma kılıç gelmeli bence. Fujitorada ise aklıma ilk olarak meyvesi geliyor. Yani Zoro , Shiryuu ve Mihawk diyince gözümde kılıç beliriken Fuji diyince yerçekimi geliyor gözümün önüne. Kimbilir belki filmi izledikten sonra fikirlerimi değişir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık