Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence Luffy yardımsız da yenebilirdi orda Cracker'i.
Luffynin o ordu karşısında durması , Sanjiden yediği dayak için ayakta kalması bunlar o dövüşün az hasarlı çıkmasıyla örüldü.
Eklemeyi unuttum, bunlar da var tabi. Tek başına dövüştükten sonra Sanji'nin karşısına çıkamazdı. Az hasarla komutanlardan birisini aradan çıkardı işte Oda. Ha pek tatmin etmedi milleti orası ayrı.

Not: Bir ekleme daha yapayım. Dof yer bunu. :a:

Luffy tabi ki de Crackeri tek başına yerdi, Doflamingo'yuda yerdi fakat o zaman topladığı nakamaların bir önemi kalmazdı. Oda şimdi bu nakamaları topluyor tayfaya ama hiç bir işin ucundan tutmayınca hiç bir işe yaramadıkların da çöp damgası vuruyoruz. Bir işe yaradıkları zaman da kaptanlarına yardım ettiklerinde de ana karakteri eziyoruz.
Korsan serisi bu arkadaşlar, korsanların pislik , hırsız , adi olmaları gerekirken bizim oğlan bu dünyada gayet mert adamca delikanlıca dövüşüyor. Mesela ben Karasakal korsanlarının Beyazsakal'a topluca saldırmalarını çok adice buluyorum ama Teach'i buradan gömmüyorum. Ne de olsa korsan kendisi , ringde dövüşmüyorlar. Eşitlik olacak diye bir şey yok. Bundan sonra Kaido'ya 5 kişi bile girebilirler kendinizi buna hazırlasanız iyi olur. :good:

Eklemeyi unuttum, bunlar da var tabi. Tek başına dövüştükten sonra Sanji'nin karşısına çıkamazdı. Az hasarla komutanlardan birisini aradan çıkardı işte Oda. Ha pek tatmin etmedi milleti orası ayrı.

Not: Bir ekleme daha yapayım. Dof yer bunu. :a:
Cracker'i diğer türlü yense çok yorgun düşecekti. E.oda kurgu işletiyor zaten Tankman gibi yeni teknikleri var Luffynin muhtemelen .

Daha büyük sorun, Kraker'in Nami olmasına rağmen fiske bile yemeden yenecek olmasına rağmen Seferoğulları edası ile Luffy'ye koşup övülen hakisini kullanmadan saldırması ve yenilmesi :oops:

Tam bir karın ağrısı :artiz:
Haki konusunda haklısın aslında ama bence yine bir şey değişmezdi. Kolu kabak gibi ortadayken bile biraz kesilmesi dışında pek bir şey olmadı. Yani koluna bile tam olarak bir şey olmamışken şişmiş göbeğine kokalı kılıçla saldırsa en fazla Luffy'nin göbeği biraz delinir ama yine de uçardı. Şişmiş göbeğin darbeleri ne kadar emebildiğini biliyoruz zaten. 2 yıl önceki ezik haliyle bile Sengoku'nun tam güç yumruğunu durdurabilmişti.

Koka kullanmamasında 3 ihtimal var bence.
1- Koka, normal haki kullanımından daha yoğun haki kullanımı gerektiriyor. Hem 11 saat boyunca dövüştüğü için hem de o süre boyunca bisküvi bastığı için koka kullanacak gücü kendisinde bulamamış olabilir. Zaten yüzü ter içindeydi. Yorulmuş olduğu belli.
2- Dediğim gibi, sonuç yine değişmezdi. Bu yüzden Oda Luffy'ye daha fazla hasar bırakmak istememiş olabilir.
3- Ya da şaka gibi bir sebep var. Çizmeyi unuttu. :/

Ama eminim ki kokalı saldırsa da dövüşün sonucu değişmezdi.

Tamamiyle benim görüşümdür.
Luffy,Vista'yı yenemez sağ kol olmak filan için ise daha var. Örnek verirsek Marco filan Amiraller ile belki günlerce döüşebilecek güçte 1 saatlik G4 ile rahatlıkla baş edebilir.

Cracker karşısında bile yenerdi ama yok şöyle yok böyle diyoruz daha Marco'ya yada Yonkou'ya ar

Yardım edende Nami :(
Dof olsaydı zaten saniyesinde tekler Luffy ile birebir atardı. Crackerin Namiyi aradan çıkaramaması bile başlı başına bir zayıflıktır.

Ha bu demek olmuyor ki güçsüz karakter. Aşırı güçlü bir karakter cracker. Fakat 1v1 de Luffy alır sonra Dof vssindeki gibi zayıf düşerdi.

Dofy'nin Crackeri yenmesi aşırı kolay olur zaten. Adam meyvesini uyandırmış tek yapması gereken yarattığı bisküvileri kendi meyvesinin özelliğine dönüştürmesi. Yani Crackerin meyvesi Dofy'e karşı aleyhine işler.

Yemek pişirirken aklıma ne geldi. :) Biraz da faydalı şeyler tartışalım.

Düdüklü tencere, yemekleri hızlı pişirmek için buhar gücünden yararlanma prensibi ile çalışan tencere. Basınçla suyun kaynama derecesi arasındaki ilişkiden hareketle ortaya çıkmıştır. Düdüklü tencere yemekleri yüksek ısıda ve tamamen kapalı halde pişirdiğinden, yemeklerin pişme süresini en aza indiren, kaynadığının anlaşılması için subap ilave edilmiş tenceredir. Düdüklü tencerelerde patlama tehlikesine karşı, basınca, dolayısıyla pişme derecesine göre ayarlanabilen bir subap vardır ve basınç artınca düdük hava kaçırarak tencerenin patlamasına engel olur. Düdüklü tencere ismini de bu nedenle almıştır.
Temel prensip; kabın içindeki buhar basıncını arttırarak, yemeğin sıvı kısmının kaynama noktasını yükseltmesi, tencerenin içindeki buhar basıncını kontrol edebilmesi ve basıncın fazlasını kontrollü biçimde tahliye etmesidir.
Çok kısa olduğundan konu açmaya gerek duymadım.

Subap : Haki
Su : Kan

Alın size G4'ün çalışma prensibi. Koyu renkte gösterdiğim yerleri Luffy'nin hareketler ile bağdaştırın. Mesela darbe yediğinde buhar salınımı yapması, tencerenin basınç artınca düdük hava kaçırarak tencerenin patlamasına engel olması ile aynı.

Zaten dönüşümünden sonra da buhardan dolayı sürekli sesler çıkarıyor. Burning Blood oyununda gayet net görülüyor mesela.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Yemek pişirirken aklıma ne geldi. :)

Çok kısa olduğundan konu açmaya gerek duymadım.

Subap : Haki
Su : Kan

Alın size G4'ün çalışma prensibi. Koyu renkte gösterdiğim yerleri Luffy'nin hareketler ile bağdaştırın. Mesela darbe yediğinde buhar salınımı yapması, tencerenin basınç artınca düdük hava kaçırarak tencerenin patlamasına engel olması ile aynı.

Zaten dönüşümünden sonra da buhardan dolayı sürekli sesler çıkarıyor. Burning Blood oyununda gayet net görülüyor mesela.

Siz ne düşünüyorsunuz?
Saçma ama mantıklı.

Haki konusunda haklısın aslında ama bence yine bir şey değişmezdi. Kolu kabak gibi ortadayken bile biraz kesilmesi dışında pek bir şey olmadı. Yani koluna bile tam olarak bir şey olmamışken şişmiş göbeğine kokalı kılıçla saldırsa en fazla Luffy'nin göbeği biraz delinir ama yine de uçardı. Şişmiş göbeğin darbeleri ne kadar emebildiğini biliyoruz zaten. 2 yıl önceki ezik haliyle bile Sengoku'nun tam güç yumruğunu durdurabilmişti.

Koka kullanmamasında 3 ihtimal var bence.
1- Koka, normal haki kullanımından daha yoğun haki kullanımı gerektiriyor. Hem 11 saat boyunca dövüştüğü için hem de o süre boyunca bisküvi bastığı için koka kullanacak gücü kendisinde bulamamış olabilir. Zaten yüzü ter içindeydi. Yorulmuş olduğu belli.
2- Dediğim gibi, sonuç yine değişmezdi. Bu yüzden Oda Luffy'ye daha fazla hasar bırakmak istememiş olabilir.
3- Ya da şaka gibi bir sebep var. Çizmeyi unuttu. :/

Ama eminim ki kokalı saldırsa da dövüşün sonucu değişmezdi.
Sonucun değişmeyeceği zaten herkesin ortak kanaati. Sonuçta Luffy kazanacaksa kazanacak yani :( Bu karşılaşma madem adaletsiz bari saçma olmasın istedim ben sadece. Mesela bundan sonraki önemli dövüşlerin %90'ında b. haki koka şeklinde gösterilecek. Ee o zaman neden göstermedin ? Yoruldun evet ama meyve kullanımı yordu seni. Yoğun haki kullandığın için yorulmadın ki bitiriş saldırında haki kullanamayasın ? Üstelik son hamleler her zaman karakterlerin varını yoğunu ortaya koyduğu anlar. O an neyin varsa kullanırsın, sonrası Allah'ın taktiri :) Dediğim gibi bizim Sarı Sülo Seferoğulları edasıyla gitti gömüldü lastiğe. Şans ya, arkasında da kendi kuklaları var. Kuklasına çarpmasa yine yenilmeyecek, en fazla dövüş alanından uzaklaşacaktı. Saçmalardan seçmeler işte Mustafa, ne diyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık