Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro'nun lakabının ya aynı kalacağını ya da "Şeytan Kral" olabileceğini düşünüyorum.

Ayrıca bence bir korsanın lakabının "Korsan Avcısı" olması çok etkileyici.

Serideki en karizma lakap ise "Karasakal"dır kanımca. En bilineni, en efsanesi.

Madem lakaplar tartışılmış bu nickin sahibi olarak ben de Sanji'nin lakabı hakkında bi kaç bir şey yazayım. :)

Bence Sanji'nin lakabı bi çok açıdan ince düşünülmüş ve güzel bi lakap.
Ustanın lakap Aka Ashi, Sanji'ninki Kuro Ashi. Hem Usta-çırak ilişkisini iyi yansıtıyor hem de Sanji'nin Zeff'e saygısını ifade ediyor. İlk defa EL'den sonra bu lakapla anılmaya başlıyordu galiba. Zeff bu lakabı duyunca ''İşte benim çırağım.'' diye bayağı sevinmiştir.

Mesleğine saygısını ve bu konudaki felsefesini de çok iyi yansıtıyor: Eller sadece yemek yapmak için.

Yetenekleri ile de gayet uyumlu bir lakap. Tam tersi de olabilir.

Üstelik adam ''Kadına el kalkmaz.'' lafının en güzel hali. Japonlarda bu söz var mı bilmiyorum ama onlar da ataerkil bir toplum. Benzer bir şey kesin vardır.

Artık halk arasında da efsaneleşmeye başlamış. Hem de Totland halkı arasında. Evleneceği kız bile adamın bacaklarını kara sanıyormuş. :D
Bir de sağlam b. haki ile kaplarsa tam olacak. Ama ateşin üzerinden nasıl çizecek bilmiyorum.

Bunun dışında Law'un lakabını çok severim. Tam Law'u yansıtan on numara lakap. Belki de sırf bu lakabın hakkını vermek için Vergo'yu öldürttü mangaka.
Doflamingo sama'nın lakabı da çok çok iyi. Kibirini, yeteneğini, zalimliğini, insanlara tepeden bakışını çok iyi yansıtan bi lakap. Yanlış hatırlamıyorsam Çerlobin yazısında sırf bir paragraf sadece lakabını değerlendirmişti bu adamın.
Kara Kral ve Sahingöz lakapları da karizma bence. Şahingöz çok klasik bi lakap ama yakından dövüşen bi karaktere vererek sıradanlığı biraz bozmuş.
Çakal Chaka ve Şahin Pell de fena değil. Türkçe lakap+isim kombosu kulağa hoş geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık