Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Spoiler Konusu 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ayda yılda bi kılıççıya sevdalandım bende spoilerin öyle çıkmasını istemiyorum.

@Smoker reis umarım bu seferlik lobiden bilgi sızmaz sızdıysa da yanlış bilgi sızmış olsun, Odeni bağışla bize. :T
Bu ham bilgi daha. Asıl kaynakla konuşmadım. Bundan daha önceki bilgide Kaido yeniliyor falan deniyordu. Değişebilir yani bu durum.

Oden Luffy gibi bir karakter değil ama ya, böyle bir olayı kaldırabilecek şekilde işlendi kişiliği. Roger mesela, Squardo'nun tayfasını katletmiş. Oden de en azından Orochi'yi öldürdüğünü sanıp gidebilirdi. Orochi de meyvesi sayesinde falan kurtulurdu en kötü. Orochi gibi bir pisliği öldürmeyip affeder gibi sürgüne yollaması, öldürüp katil olmasından daha çok zarar veriyor karaktere.
Ben de öldürmesinden yanayım. Sadece karaktere bakışımızın değişeceğine inanıyor olabilir, dedim o yüzden.

Roger'da şöyle bir durum vardı. Biz bu olaya şahit olmadık ve Roger'ın hikayesinden epey önce duyduk. Bu yüzden Roger'a bakışımızı etkilenmedi bence. Fakat ilk sahnedeki denizcilerin(eliyle tutup havaya kaldırdığı) öldürdüğünü öğrenseydik hikayenin geri kalan kısmında ciddi, gülmeyen bir adam görmeyi beklerdim.
Mesela Beyaz bunun için uygun. MF'de o kadar denizci öldürdü kimse Beyaz'a farklı görmeye başlamaz. Çünkü karakter kümesi bu tarz bir eylemi eleman olarak kabul etmeye hazırdı. Fakat Oden buna uygun değil gibi.

Bence çoluk çocuk için değil. Bir karakter birini öldürürse o karaktere eskisi gibi bakılmayacağını düşünüyordur. Artık gözümüzde ciddi biri olacak.
Şöyle söyleyeyim. Kötü karakter olarak sunulan birinin birisini öldürmesi onu değiştirmez. Zaten ondan bu beklenir. Teach veya Doflamingo.
Fakat bize sevimliliği, güleryüzlülüğü veya saflılığıyla sunulan birisinin bir kişiyi öldürmesi ona daha farklı bakmamıza sebep olur. Örneğın Luffy. Birini haklı sebeple öldürse Luffy'i sevmeye devam etsem bile farklı bakarım. Luffy artık Luffy olmaz. Tabi bence. Herkese göre değişir.
Law, Zoro gibi isimler birini öldüren kişiler. Hâlâ ızleyici gözünde iyi görülüyorlar. Illa kötü biri olması gerekmiyor öldürmek anormal gelmemesi için

Orochi sürgüne :/ . Bakalım yarını bekleyelim.

Law, Zoro gibi isimler birini öldüren kişiler. Hâlâ ızleyici gözünde iyi görülüyorlar. Illa kötü biri olması gerekmiyor öldürmek anormal gelmemesi için

Orochi sürgüne :/ . Bakalım yarını bekleyelim.
Zoro ve Law'ın karakterleri aynı Betaz gibi ciddi. Yani uygun. Oden bunlardan ziyade Luffy'nin karakterine uygun. İlk zamanları için evet fakat şu an için değil.

Ayrıca eylemleri sonunda net öldükleri belirtilmez Law ve Zoro'da. Fakat Dof kardeşini vurmuştur ve eylem sonunda ölmüştür ya da Teach BeyazBıyık gibi.

Zoro Pica'yı muhtemelen öldürmüştür orası netleştirilmiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık