Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Spoiler Konusu 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ya kardeşim karına ''benim geçmişimden haberin yok ben eskiden var ya ne kötü çocuktum.'' diyor ve adamın mekanını basıyorsun. Adama ''seni kesicem bittin olm.'' diyorsun. Sonraki bölüm bir bakıyoruz adamı sürgün etmişsin sadece. Sonra Kaido neden benden ezogelin çorbası yaptı.

Üye silindi 5781

Orochi bir şekilde Oden'i ikna etmiş olabilir de Oden eğer kılıç darbesi savurmadiysa , harbiden lanet olsun böyle olaya. Olacak is değil bu.

Oden’in Orochi’yi sağ bırakması kabul edilemez. Çoluk çocuk için daha ne kadar serini ve karakterlerini yerin dibine sokacaksın Oda???
Bence çoluk çocuk için değil. Bir karakter birini öldürürse o karaktere eskisi gibi bakılmayacağını düşünüyordur. Artık gözümüzde ciddi biri olacak.
Şöyle söyleyeyim. Kötü karakter olarak sunulan birinin birisini öldürmesi onu değiştirmez. Zaten ondan bu beklenir. Teach veya Doflamingo.
Fakat bize sevimliliği, güleryüzlülüğü veya saflılığıyla sunulan birisinin bir kişiyi öldürmesi ona daha farklı bakmamıza sebep olur. Örneğın Luffy. Birini haklı sebeple öldürse Luffy'i sevmeye devam etsem bile farklı bakarım. Luffy artık Luffy olmaz. Tabi bence. Herkese göre değişir.

Oden Orochi'yi zaten öldürmüyor orası aşikar. Ama kurguyu iyi yedirmesi gerekiyor diye düşünüyorum.
Mesela öldürür ama öldürdüğü kişi aslında o yaşlı kadındır. Orochi de sonra Kaido ile tekrar gelir. Al sana fıstık gibi kurgu. :D Ancak çocuğunu hedef almış, eşini yaralamış ve ülkesini peşkeş çekmiş bir adamı bilerek sağ bırakması anlaşılır gibi değil.

Bence çoluk çocuk için değil. Bir karakter birini öldürürse o karaktere eskisi gibi bakılmayacağını düşünüyordur. Artık gözümüzde ciddi biri olacak.
Şöyle söyleyeyim. Kötü karakter olarak sunulan birinin birisini öldürmesi onu değiştirmez. Zaten ondan bu beklenir. Teach veya Doflamingo.
Fakat bize sevimliliği, güleryüzlülüğü veya saflılığıyla sunulan birisinin bir kişiyi öldürmesi ona daha farklı bakmamıza sebep olur. Örneğın Luffy. Birini haklı sebeple öldürse Luffy'i sevmeye devam etsem bile farklı bakarım. Luffy artık Luffy olmaz. Tabi bence. Herkese göre değişir.
Oden Luffy gibi bir karakter değil ama ya, böyle bir olayı kaldırabilecek şekilde işlendi kişiliği. Roger mesela, Squardo'nun tayfasını katletmiş. Oden de en azından Orochi'yi öldürdüğünü sanıp gidebilirdi. Orochi de meyvesi sayesinde falan kurtulurdu en kötü. Orochi gibi bir pisliği öldürmeyip affeder gibi sürgüne yollaması, öldürüp katil olmasından daha çok zarar veriyor karaktere.

Mesela öldürür ama öldürdüğü kişi aslında o yaşlı kadındır. Orochi de sonra Kaido ile tekrar gelir. Al sana fıstık gibi kurgu. :D Ancak çocuğunu hedef almış, eşini yaralamış ve ülkesini peşkeş çekmiş bir adamı bilerek sağ bırakması anlaşılır gibi değil.
Bu ikisi karşılaşmadan Odenin patates edilmesi gerekiyordu. Orochi ile bu adamı karşılaştırıyorsan ikisinden birini öldürmen gerekiyor diye düşünüyorum. Hikaye de Oden'i itin götüne sokarsın bu hareketle maalesef.

Bu ikisi karşılaşmadan Odenin patates edilmesi gerekiyordu. Orochi ile bu adamı karşılaştırıyorsan ikisinden birini öldürmen gerekiyor diye düşünüyorum. Hikaye de Oden'i itin götüne sokarsın bu hareketle maalesef.
Böyle olursa maalesef birazcık gözümden düşecek. Keşke yanlış çıksa spoiler. :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık