Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Koronavirüs Konusu

Açıklamayı bilmiyorum ama büyük ihtimalle greyfurt bazı ilaçların işleyişinde ters etki yaptığı için çok tüketmeyin demiştir. İlaç kullanmıyorsanız bir problem yaratmaz. Yine de sabah akşam greyfurtla beslenmeyin tabi :p
Aynen bu dönemde çoğu kişinin ilaç kullanma durumunu oluşabileceği için Gereyfurt yemeyin portakal yiyin denmiş : ))

Yaşlılarda altta şeker, kalp, böbrek, tansiyon ve sair başka hastalıklar olduğu için, vücut dirençleri düşük olduğu için vücut koronanın yarattığı enfeksiyonu yenemiyor, bu yüzden çoğunlukla yaşlılar ölüyor ama bu hastalıklar 10 yaşında çocukta varsa o da ölüyor. Önemli olan altta başka hastalık var mı yok mu, yoksa Çinde ve Iranda 100 yaşını geçkin şifa ile taburcu olanlar var.
Bende astım var ama daha çok şeker diyabet hipertansiyon falan kötü etkiliyormuş. Astım da kötü tabi ama bunlar kadar değil sanırım.

İstanbul, Wuhan gibi dışarıya kapanmalı... Hatta il bazlı sokağa çıkma yasağı gelmeli... Durum kötü yoksa...

Gençler için ölüm oranı az deniliyor. Bunun temel sebebi ne? Gençlerin coronayı yenmesinin nedeni tam olarak ne? Vücut kendini ne yaparak savunuyor?
Edit: Biraz dinlemiştim sanırım bu akciğerde bilmem ne proteinene tutunuyor da yaşlılar neden yenemiyor?
Bunun bir çok sebebi var. Şöyle ki gençlerin savunma sistemi daha güçlü. Bu sayede sekonder enfeksiyonlara yani fırsatçı bakterilere karşı daha kolay savasabiliyorlar. Özellikle viral hastalıkların anahtar kelimesi her zaman bağışıklık sistemi olmuştur. Vücudumuz bakterileri öldürülen kimyasallardan bolcak yararlanır. Ancak virüslerden kurtulmak için hücreler sınırlı ürettikleri ig ler ile kendini virüse bağlayıp bir nevi kendini feda ederek savaşıyor. Yaslilarda ise durum bu noktada zora giriyor. Virüsle savaş aynı zamanda başka etkenlere hastalık için yol açıyor . Virüslere karşı kazanmak için etkin darbeler indirmesi lazım ancak hem virüsle savaşmak hem de diğer fırsatçılarla savaşmak zor. Spesifik olarak ise basitce covid 19 akciğerlerde bahsettigin reseptorlere bağlanıp öncelikle o2 nin emilimi ve co2 nin atilmasını engelliyor . Vucut bunu fark edince tüm gücüyle akciğerlere saldırıyor. Bu saldırı yangı mekanizması . Özetle normal ancak tehlikeli bir kumardır yangı. Akciğer içinse buna zatürre deniyor. Zatürre ise vücudun kendine yetememesi yani ölümle sonuçlanıyor. Burada fizyolojik yetersizlikler yani yaşlılık işleri zora sokan başka bir handikap

Yaşlılarda altta şeker, kalp, böbrek, tansiyon ve sair başka hastalıklar olduğu için, vücut dirençleri düşük olduğu için vücut koronanın yarattığı enfeksiyonu yenemiyor, bu yüzden çoğunlukla yaşlılar ölüyor ama bu hastalıklar 10 yaşında çocukta varsa o da ölüyor. Önemli olan altta başka hastalık var mı yok mu, yoksa Çinde ve Iranda 100 yaşını geçkin şifa ile taburcu olanlar var.
Bunu dinlemiştim. Her extra hastalık için ölüm oranı da yukarı çıkıyor... Özellikle tansiyon hastaları için çok sıkıntı...
Bunun bir çok sebebi var. Şöyle ki gençlerin savunma sistemi daha güçlü. Bu sayede sekonder enfeksiyonlara yani fırsatçı bakterilere karşı daha kolay savasabiliyorlar. Özellikle viral hastalıkların anahtar kelimesi her zaman bağışıklık sistemi olmuştur. Vücudumuz bakterileri öldürülen kimyasallardan bolcak yararlanır. Ancak virüslerden kurtulmak için hücreler sınırlı ürettikleri ig ler ile kendini virüse bağlayıp bir nevi kendini feda ederek savaşıyor. Yaslilarda ise durum bu noktada zora giriyor. Virüsle savaş aynı zamanda başka etkenlere hastalık için yol açıyor . Virüslere karşı kazanmak için etkin darbeler indirmesi lazım ancak hem virüsle savaşmak hem de diğer fırsatçılarla savaşmak zor. Spesifik olarak ise basitce covid 19 akciğerlerde bahsettigin reseptorlere bağlanıp öncelikle o2 nin emilimi ve co2 nin atilmasını engelliyor . Vucut bunu fark edince tüm gücüyle akciğerlere saldırıyor. Bu saldırı yangı mekanizması . Özetle normal ancak tehlikeli bir kumardır yangı. Akciğer içinse buna zatürre deniyor. Zatürre ise vücudun kendine yetememesi yani ölümle sonuçlanıyor. Burada fizyolojik yetersizlikler yani yaşlılık işleri zora sokan başka bir handikap
Açıklama için teşekkürler. :good:

Bölge bölge vaka haritaları

Üye silindi 5781

Vitamin aldım eczane'den. Portakal, greyfurt, muz, kivi falan gömüyorum. Pek iştahım yok fazla yiyemiyorum ama. En büyük belirtilerden birisi öksürükmüş, eğer öksürük ortaya çıkarsa hemen gitmeyi düşünüyorum.
Hocam evinizin yanındaki hastaneden çıkanlar o gittiğiniz eczaneyle haşır neşir olmuyor mu? Hani erken tanı önemli olabilir , amacım kesinlikle sizi endişelendirmek değil.Zaten gençsiniz , size bir şey olacağını da sanmıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık