Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Dil Öğrenme Platformu

Felemenkçe değil mi o?
evet de o hollandaca lehçesini kullanıyordu.

-----------------------------

Konuyu dağıtmadan,yöntemden kasıt benim kullandığım siteleri söyleyeyim.

ingilizce kelime öğrenmek için şu siteye:

Okuma yapmak için ise şu siteye bakılabilir:

Memrise'ta bildiğim kadarıyla 10 adete kadar kurslar var. Ve bir kursta minimum 300 kelimeye yakın öğretiliyor. 10 adetten 3000 kelimeyi burdan öğrenebilirsiniz. Ben şuan 3. kurstayım ve şuan kelime haznem 700 kelime civarı. 3. kursta 750 kelime var bu arada maksimum değer için. Öğretmesi bakımında ise mesela ben ilk gün 5 kelime öğrendim yarın o 5 kelimeyi tekrar ettiriyor.Haftada ve aydada aynı şekilde.

Okuma sitesinde ise 3 seviye var.Başlangıç/orta/zor diye. Seviyeye göre anlamını bilmediğiniz kelimeleri tahmin ederek altta anlamlarını veriyor. Hatta artık haberlerden çok önemli olayları da verdiği için bence değerli bir okuma sitesi.

Yöntem ise genel olarak bilindik okuma,yazma,dinleme,konuşma üzerine. Benim tavsiyem(yaptığım daha doğrusu) ilk önce baya bir ingilizce kelime öğrenmek ondan sonra öğrenildikten sonra okumalar yapmak ve videolar izlemek, anlamlarının hafızada kalıcı olması sağlanılmalı, ondan sonra ise yazarak ve konuşarak pratik yapıp,ingilizce düşünmeyi sağlamak.

Son düzenleme:
@Kaidou Bir şeyler karaladım.

1) Japoncanın bel kemiği Kanji denilen yazı karakterleridir. Kökeni Çin yazısı olan Hanzi'ya dayanır. Okuma ve yazma için gereklidir. N1 denilen en üst seviye için 2000 civarı Kanji bilmek gerek. Gayet zordur ama mantığını kavramak gerek. Yüksek sayıda Kanji bilmeden Japonca biliyorum diyenlere çok da itibar etmemek lazım.

2) Anime Japoncasına da çok itibar etmemek lazım. Ben çok anime izledim çok iyi Japonca biliyorum diyenlere de çok fazla itibar etmemek lazım. Çünkü anime Japoncası genellikle samimi dil içerirken günlük hayatta daha çok resmi Japonca kullanılır. Ha uzun süre arkadaşın olan bir Japonla samimi dil kullanabilirsin tabii.

3) Grameri o kadar zor değildir. Çoğu dile göre kolaydır hatta. Tabii ileriki seviyelerde gramer biraz karmaşık hale geliyor.

evet de o hollandaca lehçesini kullanıyordu.

-----------------------------

Konuyu dağıtmadan,yöntemden kasıt benim kullandığım siteleri söyleyeyim.

ingilizce kelime öğrenmek için şu siteye:

Okuma yapmak için ise şu siteye bakılabilir:

Memrise'ta bildiğim kadarıyla 10 adete kadar kurslar var. Ve bir kursta minimum 300 kelimeye yakın öğretiliyor. 10 adetten 3000 kelimeyi burdan öğrenebilirsiniz. Ben şuan 3. kurstayım ve şuan kelime haznem 700 kelime civarı. 3. kursta 750 kelime var bu arada maksimum değer için. Öğretmesi bakımında ise mesela ben ilk gün 5 kelime öğrendim yarın o 5 kelimeyi tekrar ettiriyor.Haftada ve aydada aynı şekilde.

Okuma sitesinde ise 3 seviye var.Başlangıç/orta/zor diye. Seviyeye göre anlamını bilmediğiniz kelimeleri tahmin ederek altta anlamlarını veriyor. Hatta artık haberlerden çok önemli olayları da verdiği için bence değerli bir okuma sitesi.

Yöntem ise genel olarak bilindik okuma,yazma,dinleme,konuşma üzerine. Benim tavsiyem(yaptığım daha doğrusu) ilk önce baya bir ingilizce kelime öğrenmek ondan sonra öğrenildikten sonra okumalar yapmak ve videolar izlemek, anlamlarının hafızada kalıcı olması sağlanılmalı, ondan sonra ise yazarak ve konuşarak pratik yapıp,ingilizce düşünmeyi sağlamak.
Öneriler için teşekkürler memrise kayıt olalı çok olmuştu şifremi buldum. Eğer Kurslar arasında İngiliz-Amerikan ingilizcesi farkı yoksa ilk seviyelerde fazla kelime yok. Ben de İngilizce 3'te bırakmışım ama ezberlenilen kelimelerde 224 tane var. 3'e yeni başlamışım tabi, 3. seviyede 559 kelime var gözüküyor. Tabi önemli değil bunlar : )) Güzel bir uygulama Memrise.

https://www.newsinlevels.com/ sitesini ilk defa gördüm. Güzel bir siteymiş o da. İlk girişte Testlanguages diye bir sitenin de reklamı çıktı. Hala 3bin kelime bildiğimi iddia ederek pohpohladı güzel oldu : ))

Silinmiş Üye

Konuyla alakali olarak burada dil ogrenenler veya ogrenmek isteyen arkadaslar eger ortak bir dili ogrenmek istiyorsa bir discord server(herkesin zamani olmayabilir pek ihtimal vermiyorum) kurabilir veya herkes buraya ogrendigi dille ilgili yaptigi calismalari ve ilerlemelerini haftalik/aylik seklinde kaydedebilir.

Ogrenilen dil :
Bu hafta yaptiklarim:
Yapacaklarim:

Bi de bunu ogrendigi dille yazmayi denebilir. (En azindan ingilizce icin birileri yardim edebilir.)

Konun sahibinden de talebim aldigi linkleri veya kaynaklari spoiler seklinde paylasirsa iyi olur boylece cogu kisi yorumlari incelemekle vakit kaybetmez.

Öneriler için teşekkürler memrise kayıt olalı çok olmuştu şifremi buldum. Eğer Kurslar arasında İngiliz-Amerikan ingilizcesi farkı yoksa ilk seviyelerde fazla kelime yok. Ben de İngilizce 3'te bırakmışım ama ezberlenilen kelimelerde 224 tane var. 3'e yeni başlamışım tabi, 3. seviyede 559 kelime var gözüküyor. Tabi önemli değil bunlar : )) Güzel bir uygulama Memrise.

https://www.newsinlevels.com/ sitesini ilk defa gördüm. Güzel bir siteymiş o da. İlk girişte Testlanguages diye bir sitenin de reklamı çıktı. Hala 3bin kelime bildiğimi iddia ederek pohpohladı güzel oldu : ))
O biraz reklam-vari ya :D

Şu da var mesela:

Newsinslevels'ta book 1 ve book 2 var. Orda ise 2 tane klasik eseri yine 3 seviyeye ayırarak okumayı sağlıyor.Ben baya beğendim.

Pekte farkı yok aslında. Seviye arttıkça kelime sayısı da artıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık