Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Garp'ın Amacı

Garp neden hükümete çalışıyor?

• Teorinin tutabilitesi var. (shanks olayı hariç :/)

Kullanılan: 0 0.0%
  • Adalet anlayışından dolayı denizcidir.

Kullanılan: 31 63.3%
  • Adam dengesiz, ne yapsa yeridir.

Kullanılan: 10 20.4%
  • Garp böyle yapıyorsa vardır bir bildiği.

Kullanılan: 8 16.3%

• Kullanılan toplam oy
    49
Bir korsanlara bakmıştır sonra da dönüp Denizcilere. O zamanlar belki böyle bir Devrimci oluşumu da yoktur. OP evreninde korsanlara bakış açılarını biliyoruz. Sonunda Adalet'i seçip suçluları cezalandıran bir Denizci olmuştur.

Ayrıca "Garp böyle yapıyorsa vardır bir bildiği." olmaz artık. Adam ölecek yakında. :)

İlla her şeyde bir sebep aramaya gerek yok bence.Yani mangaka direk öyle tasarlamak istemiş olabilir.

Dede-Denizci
Oğul-Devrimci
Torun-Korsan

Sırf farklılık olsun diye bu mantıkla böyle tasarlamış olabilir.Ha illa bir açıklama gerekiyorsa korsanları sevmiyordur,kendi adalet anlayışını gerçekleştiriyor der geçer mangaka.Fakat konu sayesinde Garp son savaşta ne yapıcak diye düşündüm ve goroiselerle karşılaşması fikri geldi aklıma.Acaba Garp ve Ray Dragon'la birlikte goroseilerle karşılaşır mı ? Ray zaten hükümetin ne b.k olduğunu biliyor.Garp'ta biliyordur diye tahmin ediyorum.3 tanesini bu 3'ü alsa geri kalan 2'sini kimler alır bir fikrim yok ama.

Çoğunluğun iyiliği için bazı kötü şeylere ayak uyduruyor olabilir. Zaten en fazla kaosa karşı düzeni koruyorum ayağına bir felsefe yükleyebilirler buna. Düzeni koruyanlar arasında en fazla ikilemde bir anlamda kaosta kalan kişi olması da işi ilginçleştiren taraf olur.

Yalnız bence boş adam Garp, Roger'e bakmış bu korsansa ben denizci olayım demiştir. Zaten elemanı pek umursayan eden de yok. Ne bir yonkou yakaladı ne, WB ve Roger'in yokluğuna en güçlü ünvanını aldı. Roger'i kovalamasının dışında işe yarar tek bir şey yaptığını görmedim ki o kovaladığı adamın zirveye çıkmış olması Garp'ın etkisizliğinin kanıtı.

@Dante13 Başlığı düzeltebilir misin? Teori konusuna uymamış.
Teoriden çok bir tartışma mevzusu aslında. Teori çok ön planda değil, büyük iddiam da yok zaten. Neden denizcilere çalıştığı hakkında bir tartışma konusu. Teori yi tartışma olarak değiştirdim. Başlık hala uygun değil diyorsan değiştirebilirim.
Teori için tutmaz seçeneği neden yok?
Zaten diğer 3 seçenek tutmaz anlamına geliyor.

Çoğunluğun iyiliği için bazı kötü şeylere ayak uyduruyor olabilir. Zaten en fazla kaosa karşı düzeni koruyorum ayağına bir felsefe yükleyebilirler buna. Düzeni koruyanlar arasında en fazla ikilemde bir anlamda kaosta kalan kişi olması da işi ilginçleştiren taraf olur.

Yalnız bence boş adam Garp, Roger'e bakmış bu korsansa ben denizci olayım demiştir. Zaten elemanı pek umursayan eden de yok. Ne bir yonkou yakaladı ne, WB ve Roger'in yokluğuna en güçlü ünvanını aldı. Roger'i kovalamasının dışında işe yarar tek bir şey yaptığını görmedim ki o kovaladığı adamın zirveye çıkmış olması Garp'ın etkisizliğinin kanıtı.
WB'ye rağmen Roger KK olmuş kimse WB'ye başarısız demiyor. Her şeyden önce WB varken yine ona denk diye anılan 3 Korsan daha çıkmış. Yani Garp varken Roger KK olmamalıydı Yonkou olmamalıydı diyemezsin. Her şeyden önce Korsan Kral olacak bir kişiye bir Korsan hop der. Hayırdır kimin kralı oluyon gibisinden. Şimdi ordan WB KK olmak istemiyordu diye söylenir.:D Öyle olsun da neden Roger ile savaşmış.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık