Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Garp'ın Amacı

Garp neden hükümete çalışıyor?

• Teorinin tutabilitesi var. (shanks olayı hariç :/)

Kullanılan: 0 0.0%
  • Adalet anlayışından dolayı denizcidir.

Kullanılan: 31 63.3%
  • Adam dengesiz, ne yapsa yeridir.

Kullanılan: 10 20.4%
  • Garp böyle yapıyorsa vardır bir bildiği.

Kullanılan: 8 16.3%

• Kullanılan toplam oy
    49
Bunu sana düşündüren ne?
Yani adalet dediğimiz şeyi eğip büküyor Garp. Olsa olsa 3 manymunun adaleti olur bununki yada bencil adalet. Ben görmediysem, duymadıydam, bilmiyorsam o zaman sıkıntı yok. Luffy ile paralel mesela bu. Luffy gördüğüne yardım eder. Luffy bencil kahraman, Garp da bencil memur :(

Gençliğinde denizci olmuş.Gücünden dolayı kimse de karışmıyor ona.Karışamıyor bir nevi.Kafası ne eserse onu yapmış.Ayrıca niye amacı olsun ? Şart değil ki böyle bir şey.Tek amacı korsan avlamak amaç arıyorsan.Ayrıca d mevzusuna girmeyin.Bu D niye devlete saldırmıyor uraa gibi saçma mantık yürütmeyin allasen.

Herkesin adalet anlayışı farklıdır ama sadece bir doğru vardır.Garp kendi adalet anlayışında ısrar ediyor.Bu adalet anlayışı bazılarına göre doğru bazılarına göre yanlış.Bu arada Luffy gördüğüne yardım ediyor o yüzden bencildir dedin galiba.Peki Luffy görmediğine nasıl yardım edebilir ki?Açar mısın biraz
Herkes kendi yaptığını doğru görebiliyorsa tek bir doğrudan söz edilemez ki sen de bi cümle sonra bundan bahsetmişsin. Konu Luffy değil ki :( Sadece benzerliklerini söyledim. Ayrıca Luffy bi korsan, istediği şekilde istediğine yardım eder veya etmez tamemen kendisine kalmış, bir sorumluluğu yok. Fakat Garp'ın da böyle bir lüksü yok ama yine de bu şekilde hareket ediyor. Aokiji ve Fujitora da benzer şekilde hareket ediyorlar mesela. Mutlak bir doğru olmadığı için mutlak adalet de söz konusu değil. Onun için adaletten değil anlayıştan söz ediyoruz :/ Mesela adalet dağıtan kurum Roger'ın soyu diye yeni doğmuş çocukları öldürüyor ve Garp'ın buna sesi çıkmıyor. Fakat Roger çocuğumu koru dediği için görmezden gelemiyor ve çocuğu alıp büyütüyor hem de adalet dağıtan kurumdan. Çocuğu emanet ettiği yer de haydutlar ya neyse :D Roger Garp'a söylemese umrunda olur muydu yada karışır mıydı bu çocukların ölümüne? Hayır. Buna bencillik denir. Adalet bencilliği kaldırmaz.

@Cher
Oda tarif etti biraz Luffy'nin annesini ve hayatta olduğunu söyledi. Kıvırcık saçlı sert bir kadın diye tarif etmişti sanırım.

Daha doğrusu hayali ne diyelim?

Oğlunun bir hayali var belli,torununu söylemeye gerek yok.

Eyy Garp sen nesin ya!!??

Gözünün altında niye çizik yok bunun? Meyveyi yemeden önce çizmişti.
Malum Shanks olayında Shanks'a kendini kanıtlama amacı vardı.Burada direk dedesi tarafından Korsanlığa yönlendiriliyor zaten.
Şu sahne çok güzel ya "Nasıl kıydın lan bana"

Shanks mizah amaçlı senin gibi bir çocuk korsan olamaz falan derken bizim Lastik dayanamıyor pat çiziveriyor kendini.

@Cher
Oda tarif etti biraz Luffy'nin annesini ve hayatta olduğunu söyledi. Kıvırcık saçlı sert bir kadın diye tarif etmişti sanırım.
Teşekkürler onu bilmiyordum ben.
Benim tez çürüdü o zaman yinede annesinin kutsal ejderlerle veya denizcilerle bi bağlantısı olduğunu düşünüyorum.hayattaysa çocuğunu bırakıp gitmez herhalde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık