Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
1.5 yıllık eğitim almış velet, tek mızrakla ejderhayı yok etmiş binlerce yıl yaşamış bir canavarı tekliyor. Demek ki 10 yıl falan eğitim alsa Yonko teklerdi bu Arya. Böyle senaryoya tüküreyim.

Bütün hevesim kaçtı.Kalan 3 bölümü izlemem bile belki.
Bir de şu "Senaryo buna göre kurgulandı, her şey bu ana göre ayarlandı" tayfası var ki, onlar çok fena. Bunların mantığına göre, her şeyin ayarlanması için çok geriye gitmek lazım. Adım adım gidelim;

Arya, Winterfell'e geliyor. Neden?
Jon, Winterfell'i kurtardığı için.
Jon ölmüştü. Orada olan Melisandre tarafından canlandırıldı.
Melisandre, normalde Stannis'in yancısı, o nereye giderse peşinden gider. Stannis neden Kuzey'e geliyor, çünkü bir kral olarak Gece Nöbeti'ne sahip çıkması gerektiğinin farkında.
Stannis Kuzey'e gelecek gücü nasıl elde ediyor? Bravos'un Demir Bankası buna asker toplaması için para veriyor. Banka niye bu adama para veriyor?
Çünkü Stannis'in düşmanı Lannister Hanesi ve bunların bankaya borcu var. Buradan geriye gitmeye gerek yok.

Yukarıdaki tabloya bakarsak, Lannister Hanesi borcunu ödemiş olsaydı, bunların hiçbir yaşanmamış olacaktı. Bu mu ayarlama oluyor şimdi? Arya'nın eğitim alması için bütün dünyanın kaderi mi değişti yani? Bak ben daha Westeros'tayım. Bunun Essos tarafı da var, girsek hiç çıkamayız.

Aynen dediğin gibi.Şu seriyle azıcık alakası olan biri şu bölümün rezalet olduğunu anlar.Bunu da beklentilerime ters düştüğü için demiyorum.Cidden tüm hikaye kurgusuna her şeyiyle ters ve saçma bir bölümdü.

Madem illa ters köşe yapıcan neden Arya'ya öldürtüyorsun ? Arya'dan da ters köşe isimler var.Git Dany'nin yancısı dothrakların başındaki abiye öldürt.Ben daha çok şaşırırdım.Git Gilly'e öldürt NK'yi.Ters köşeden bayılırdım burada.Git Tyrion'a öldürt ters köşenin içinden geç.

Olmamış.Yapamamışlar ters köşeyi.
En iyi ters köşe Lyanna'ya öldürtmek olurdu.
Ve acayip de şık dururdu. :mincika:

Bekleniyor diye luffy yerine zoro’yu korsanlar kralı yapmak gibi bişey bu. Ya da zoro yerine sanjiyi en güçlü kılıç ustası yapmak. Ya da naruto yerine konohamaruya dünyayı kurtartmak.
Senarist yorumlarında jon her zaman kahramandı, kurtarıcı sadece bu an için doğru gelmedi dendi. Arya içinse neden bu kadar suikastçı özellikleri kastırıldı, hangi amaç için. Hepsi bu an içindi dendi. Bana şahsen aryanın son darbeyi vurması garip gelmez eğer Jon’a daha büyük bir rol verilmişse final için. Herkesi savaşa toplayan oydu. Beni az çok tatmin etti.
Sonuç kısmı değil de gelişme kısmı çok kötü oldu. Whitewalkerlar arkada duruyorken night king ejderha üzerindeyken. Kumandanlarla savaşacak bir timi ejderhaya bindirip götürebilirdi jon. Ya da dany’e götürmesini söyleyip night king’ in peşine gidebilirdi. Dany bunları timi bırakıp jon’a yardıma gittiği an da tam ejderhalar kapışırken geldiği an olabilirdi. Sonda da yukarda demişsiniz aryanın yüzünü değiştirdikten sonra ölüler çemberinden geçebilmesi dışında çok saçma.

Birde dothrakilerin hücum etmesi için sinyal mi verildi yoksa kılıçları alev aldı diye gaza gelip kendilerimi daldılar ?

3.bölüm güzel mi kötü mü çözemedim.

Ama Night King aşırı basit harcandı, hani 10 yaşında çocuğu getirsen o da benzerini yazabilirdi. Sevmedim.

Bir de şu "Senaryo buna göre kurgulandı, her şey bu ana göre ayarlandı" tayfası var ki, onlar çok fena. Bunların mantığına göre, her şeyin ayarlanması için çok geriye gitmek lazım. Adım adım gidelim;

Arya, Winterfell'e geliyor. Neden?
Jon, Winterfell'i kurtardığı için.
Jon ölmüştü. Orada olan Melisandre tarafından canlandırıldı.
Melisandre, normalde Stannis'in yancısı, o nereye giderse peşinden gider. Stannis neden Kuzey'e geliyor, çünkü bir kral olarak Gece Nöbeti'ne sahip çıkması gerektiğinin farkında.
Stannis Kuzey'e gelecek gücü nasıl elde ediyor? Bravos'un Demir Bankası buna asker toplaması için para veriyor. Banka niye bu adama para veriyor?
Çünkü Stannis'in düşmanı Lannister Hanesi ve bunların bankaya borcu var. Buradan geriye gitmeye gerek yok.

Yukarıdaki tabloya bakarsak, Lannister Hanesi borcunu ödemiş olsaydı, bunların hiçbir yaşanmamış olacaktı. Bu mu ayarlama oluyor şimdi? Arya'nın eğitim alması için bütün dünyanın kaderi mi değişti yani? Bak ben daha Westeros'tayım. Bunun Essos tarafı da var, girsek hiç çıkamayız.
Geekteori kanalıda dediğine benzer bir şey demişti.Bran'ı o kadar hypeladılar sen çok önemlisin,NK gelince hazır olmalısın vs. diye çocuğun yaptığı tek şey Arya'ya geçen sezon hançeri vermekti.Bran'e de hançeri Baelish verdiğine göre dünyayı kurtaran Baelish diyebiliriz ? Baelish'den de geriye gidersek bilemiyorum artık.:/

Geekteori kanalı gotla ilgili sağlam teoriler üretiyo diye şimdi onun bölüm yorumunu dinliyordum.Adam şimdi başlasam şu bölümü 3 saat aralıksız gömebilirim vs. diyor harbiden de öyle.Her şeyiyle rezalet.Güzelim hikaye,güzelim evren böyle mi hiç edilir ? Milyon dolarların akıtıldığı bir diziye böyle senaryo nasıl yazılabilir,nasıl ters köşe için saçmalanabilir hiç anlamıcam galiba.

En iyi ters köşe Lyanna'ya öldürtmek olurdu.
Ve acayip de şık dururdu. :mincika:
Tabii.İlla ters köşe yapıcan Arya'dan çok daha ters köşe isimler var.Senarist beyler bunları düşünememiş malesef.

Cersei kimmiş diyorum kendi kendime. Sayımız az değil gibi. Bakacağız artık nasıl işleyecekler. Bence Arya'yı önden göndersinler.

Geekteori kanalıda dediğine benzer bir şey demişti.Bran'ı o kadar hypeladılar sen çok önemlisin,NK gelince hazır olmalısın vs. diye çocuğun yaptığı tek şey Arya'ya geçen sezon hançeri vermekti.Bran'e de hançeri Baelish verdiğine göre dünyayı kurtaran Baelish diyebiliriz ? Baelish'den de geriye gidersek bilemiyorum artık.:/

Geekteori kanalı gotla ilgili sağlam teoriler üretiyo diye şimdi onun bölüm yorumunu dinliyordum.Adam şimdi başlasam şu bölümü 3 saat aralıksız gömebilirim vs. diyor harbiden de öyle.Her şeyiyle rezalet.Güzelim hikaye,güzelim evren böyle mi hiç edilir ? Milyon dolarların akıtıldığı bir diziye böyle senaryo nasıl yazılabilir,nasıl ters köşe için saçmalanabilir hiç anlamıcam galiba.

Tabii.İlla ters köşe yapıcan Arya'dan çok daha ters köşe isimler var.Senarist beyler bunları düşünememiş malesef.
Bran zaten olayı gördüyse neden başka bir şey yapsın ? Bu Bran bir şeyler yapmıyor olayına da hastayım. Eleman zaten Kral'ın düştüğünü görmüşse eğer neden kassın amaç ne ? Kral düşmedi aksine herkesi öldürdü de mi Bran bir şeyler yapmadı diyorlar ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık