Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Final Saga’ya Dair Endişeleriniz

E. Oda sizce Final Saga’da ne yapacak?

• Kullanılan toplam oy
    87
Belki de serideki en planlı hareket eden ve en gizemli karakterlerden olan Karasakal’ı da Kaido’yu harcadığı gibi harcamasından korkuyorum ve haklı çıkacağıma eminim.

Ortamdan çıkışının görselini de atarsın.
bence one pieceden sonra en iyi shounen statüsünde gayet güzel bir şekilde akıyor bölümlerde akıl oyunları vs. var dozajında bir seinenlikle harmanlanmış hikayeler ilgi çekici evreni yakında baya genişleyecek . Tabi mangakanın araları yüzünden hiçbir zaman sürekli one piece gibi okuyamam ama kaliteli seridir.

Net bir şekilde tatmin etmecektir.3 büyüklerin 2'si berbat bitti.Op daha da berbat bitecek.İşi çok daha zor .Bağlaması,açıklaması gereken bi ton şey var ve hepsini mantıklı bir şekilde birleştiremeyecek.Oda mükemmel bir mangaka değil zaten.

Bir de bence seri sonuna doğru güç dengeleri iyice boka sarıcak.Gura guraya dünyayı yok edebilecek güç vs. boşuna denmedi.Teach'te bir de karanlık meyvesi de var.Saçma sapan bir şekilde dünyayı karanlığa boğacak Lütfü'de şafağı falan getirecek gibi olaylar bekliyorum.
Aynı dediğin gibi olacak kardeşim. Hay ben böyle şafağın diyeceğimiz günleri şimdiden görebiliyorum.

Final sagası ile alakalı olarak şöyle bişe olacağını tahmin aslında bu bir örgü de diyebiliriz. Sizinde bildiğiniz gibi saga dediğimiz zaman bir biri bağlantılı 4-5 arc'ın birleşiminden oluşmaktadır. One piece'e başladığımızdan beridir en çok merak edilen ve hatta animenin temelini oluşturan olaylar bağlantılar var.

Her yonkou belirli bölgeleri kontrol ediyor. ( Kaidou - wano , BM tümkek, Shanks - elbaf'ın olduğu bölge gibi )
Shanksın gemisine bakarsak viking sembolelri görülmektedir aynı zamanda elbaf ülkesindeki devlerde vikinglere çok benzemektedir. Olası bir lufy shanks karşılaşması olacak ise bu Elbaf ta olacaktır aynı zamanda Ussop'un hayali olan ülke.

1. kısım Elbaf
2. kısım ikinci mainford savaşı (muhtemelen yakanmış ve idam edilecek olan sabo-hancock gibi lufy için değerli kişiler için olacak.)
3. kısım ikinci tanrı vadisi kapışması BB ile Lufy'nin kapışması olacaktır.
4. kısım son adanın bulunması kayıp tarihin ortaya çıkışı balık adam adsının yok edilerek tüm dünyanın tek parça olarak yaşaması.tabi bunun olabilmesi için imu ve yardakçıları ile alakalıda bir süreç olacaktır.

benim düşüncem bunların tamamı gerçekleşecek ve bu süre yaklaşık olarak olarak 5 ila 7 yıl arası sürecektir.

eğer çizimler son bölümlerin yönetmenliğini yapan Yasunori Koyama tarafından yapılır ise mükemmel görseller orataya çıkacaktır. bunun sonucu olarak ODA ne kadar saçmalasada hikayenin çizimleri ve görselleri en azından hepimizi tatmin edecek seviyede olacaktır.

Yasunori Koyama : One piece serisinin son dönemdeki en beğenilen çizimlerine eli değmiş olan yönetmendir. 1016'cı bölüm onun elinden çıkmıştır tamamen.

Bir öğle arası, seride açıklanması gereken her şeyi sıralayayım dedim madem konusu rasgeldi.

-Shanks ne ayak? Dragon ne ayak? Luffy'nin annesi diye bir konu geçecek mi?

-800 yıllık Void Century dediğimiz zaman dilimi ne ayak? Orjinal Joyboy kim ya da neydi? D.nin sırrı, espirisi nedir?

-Im-sama kim? Kutsal ejderlerin yumruklanası kişiliklerindne başka ne numarası/önemi var? Donmuş hasır şapka ne ayak ve neden Mary Geoise'de tutuluyor? 5 yaşlı ne ayak?

-Jayadaki "Kayıp sol göz" ne ayak?"

-Antik Silahlar ne ayak? Pluton ve Uranus tam olarak nedir?

-Şeytan Meyveleri tam olarak nedir ve nereden gelmiştir? Neden yüzme, daha doğrusu okyanus/su ile tuhaf bir ilişkiye sahip?

-Vegapunk ne ayak?

-Yamiyami'nin yetenek çalmayla bir ilişkisi var mı? Varsa nedir?

-God Valley'de tam olarak ne oldu? Rocks D. Xebec ne ayak?

-All Blue tam olarak nedir? Nerededir? Nasıl ortaya çıkacak? Genel hikayeye etkisi ne olacak?

-Nefretimden dolayı kendisini görmeyi istemesemde Enel çok acayip bir evren bilgisi attı önümüze...Şöyle sorayım, uzay korsanları ne ayak? Uzay rakunları? Rakun muydu?

-Skypie'de Güneş Tanrısı, Yağmur Tanrısı, Orman Tanrısı, Toprak Tanrısı vardı. Luffy spoiler bir şekilde birine ulaştı. Diğer üçü de benzer bir şekilde mi ortaya çıkacak?

-"Her şeyin sesi" ne ayak?

-Zunesha ne için cezalandırıldı? Kimdir nedir? Kimin emrindeydi?

-Red Line ve Calm Belt nasıl oluştu? Kendileri pek doğal olarak oluşmuş gibi değil malum. Pluton ada fırlatan/adaları birleştirmeye yarayan bir silah olabilir teorilerine gebe yapısına sahipler.

-Ağaçlar ne ayak? Güneş gibi parlayan Eve ağacı (balıkadam adası). Adam ağacı, Ohara yanan bilgi ağacı? Şeytan meyvelerine bağlayan teoriler bir yana direk seriden canon bilgi görmek istiyorum final sagada

-Croc'un sırrı? Ivankov ile olan müşterekliği?

-Mihawk, Im, Hakuba, Zunesha da ortak bulunan halkalı gözün bir özelliği var mı? (naruto şakaları yüzünden nolur olmasındayım. Bir de zoronun kapalı gözü var malum)

-WG neden Moria'yı öldürmek istedi?

-Luffy'nin gölgesini alan Oars kimdi?

-Bonney ne ayak? WG ile ilişkisi nedir? Akainu bile onun kaçak olmasından tüyleri diken diken oluyor.

-Şu adaları bağlayan, Robinin zaman atlamasında gördüğümüz adalar ne ayak? Teoriler Pluton çakması bir yapım olduğunu söylüyor ama final sagada öğrenelim istiyorum.

-Elbaf ve BM'nin devlerle olan zıtlığı?

-BB neden uyumuyor? "Vücudu farklı" ne demek?

-Luffy ve skypie insanları arasında ki ilişki nedir?

Var mı atladığım? Ekleyin, eklettirin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık