Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Final Saga’ya Dair Endişeleriniz

E. Oda sizce Final Saga’da ne yapacak?

• Kullanılan toplam oy
    87
Merhabalar,

Malum önümüzde 1 aylık bir süreç var ve ardından Final Saga başlıyor. Klişeleşmiş konular yerine gerçekten One Piece severler olarak serinin devamına dair endişe ettiğimiz konuları paylaşalım ve tartışalım derim. İlk taşı günahsız olarak atıyorum :)

1) Seride çok fazla soru işareti var. Şeytan meyveleri nereden geliyor sorusundan tutun da Punk Hazard öncesi silüet olarak gördüğümüz dev yaratıklara kadar. Triangle’dı sanırım isimleri. Oda’nın gereksiz detaylarda boğulup önemli birçok şeyi geçiştirmesinden veya yanıtlamamasından oldukça endişeliyim.

2) Arc formüllerine alıştım ama kalkıp birebir aynı hikayenin yaşanmasını istemiyorum. İkinci kez Robin olayı yaşanırsa tamamen kabak tadı verir.

3) One Piece nedire verilebilecek onlarca güzel alternatif cevap varken Oda’nın trollemesinden cidden korkuyorum. One Piece diye bir şey aslında hiç yok hiç olmadı Joy Boy tüm herkesi trolledi gibi bir şey çıkacak gibi hissediyorum.

4) Bu başta Luffy olmak üzere tayfanın hikayesi. Usopp mesela. Seversin sevmezsin. En başından beri bizim yanımızda değil mi bu adam? Ne zaman dünyanın en cesur savaşçısı olacak? Oda’nın bunları unutmasına ihtimal vermesem de seriyi hızlandırma çabasına girerse çok üstün körü işleyebilir.

5) One Piece aslında Luffy’miş… Im onun annesiymiş… Neyse…

Benim beklentim yüksek, eski bölümler tadında bir son bekliyorum. Muhtemelen sonu başından beri hazırdı, bu sebeple plansız bir şekilde yazılıp çizildiği hissi veren ve sonradan uzadıkça uzatılan arclar gibi olmayacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:
İşlemediği bir sürü karakteri tek arcta işliycek şimdi.O yüzden tatmin sıfıra yakın olacak.Wano sonunda seri benim için bitti zaten eğlenmek amaçlı okurum çok sarsmaz beni :D

Wano'dan sonra hiçbir beklentim ve endişem kalmadı One Piece'den. Eiichiro Oda, Final Saga'da beklentileri karşılayabilirse ne mutlu ama çok rezil bir son da yazabilir ama napayım yani? Kalemini ben mi tutuyorum?

Son düzenleme:
Marineford tarzı bi arc olması. Marineford iyiydi ama tüm karakterker yüzeysel işlendi gitti. Sonradan bi ton özellik çıktı. Bu sagada da off panel amiral düşer filan diye ürküyorum.

Eksikleri olacağına inanıyorum ama o final sahnesinin altında ''The End'' yazdığında hepimiz bir duygusallaşacağız buna da eminim. Hatta herkesin kesin görmüş olduğu bir fotoğraf var. Tüm tayfa ölmüş ve başlarında brook şarkı söylüyor. Bu tarz bir sahne olması bile benim için yeterli aslında. Eksiklerine rağmen güzel hatırlarım. Onun harici Naruto'daki gibi güç seviyesinin uçacağını düşünüyorum. Son zamanda çıkan Xebec - Im karakterler sağolsun güç seviyesinin KK+ ya çıkacağını düşünmeye başladım. Umarım finali çöp etmez.

Eksikleri olacağına inanıyorum ama o final sahnesinin altında ''The End'' yazdığında hepimiz bir duygusallaşacağız buna da eminim. Hatta herkesin kesin görmüş olduğu bir fotoğraf var. Tüm tayfa ölmüş ve başlarında brook şarkı söylüyor. Bu tarz bir sahne olması bile benim için yeterli aslında. Eksiklerine rağmen güzel hatırlarım. Onun harici Naruto'daki gibi güç seviyesinin uçacağını düşünüyorum. Son zamanda çıkan Xebec - Im karakterler sağolsun güç seviyesinin KK+ ya çıkacağını düşünmeye başladım. Umarım finali çöp etmez.
Güç seviyesi şimdiden uçtu, Naruto'da yine en sonunda olduydu.

Dressrosa'da, Doflamingo'ya bokunu yiyim vurma abi diyen Luff ve Law, 3 gün sonra Wano'da yonkou aldılar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık