Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Eski Savaş Lordları'nın Ödülleri Ne Olur

Shichibukai sistemi kalkınca toplam ödül ne olur?

• Kullanılan toplam oy
    180
  • Anket kapatılmış .
Kardeşim, Kid'in ödülünün, Sabaody'de Luffy üzerinde olmasının gücünden ya da başarılarından dolayı değil. Sivil katliamından olduğu söylenmedi mi ?

Kişinin aktifliği ve çevresel zararının ödülleri etkilediği söylenmedi mi ?

Bunlar söylendi değil mi ? Hah gerisi 5 yaşındaki çocuk zekası gerektiriyor hocam.

Caribou > Croco + Hancock mu şimdi ?

Jack = Law + Ace mi ?

:D Lel

Aokiji'nin lafına gelince onu da yanlış anlamışsın;

"The amount of the bounty doesnt just reflect the strength of the criminal. There's also the danger level someone poses to the goverment"

" Ödül miktarı sadece suçlunun gücünü yansıtmaz ayrıca hükümete karşı tehdit/tehlike potansiyelini de yansıtmalıdır."

Bu yüzden 8 yaşındaki robin'in başına ödül konuyor. Bu yüzden Robin,çook uzun süre tayfada monster trio sonrası en çok ödüle sahip kişiydi. Ama en güçlü 4. isim değildi. Kaldı ki kuzan sadece güç ve tehdit seviyesi demiyor. Sebeplerden 2si olarak sayıyor sadece.

Şurayı da açıp oku da bir ödül konurken belirleyici kaç tane kriter var oku. SBS de verilen bilgilerle yazılmışlar. Bazıları ise direkt manganın kendi içinden.

Chopper'ın pet sanıldığı için 50 Berry oldu alem bu ya :D Ödüllerin isabetli olması için söz konusu suçlu hakkındaki bilgileri de önemli. Chopper güçlü mü ? güçlü.. Hükümet'e tehdit mi ? Mugiwaraların doktoru olarak evet. Ama ödül 50 berry neden ? Çünkü yanlış anlaşılma.

Ödülün direkt olarak güce tekabül etmediğini gösteren bunu gibi tonlarca örneğimiz var.

Yazılan çizileni inkar eden sensin kardeş... Yanlış bilgiler de sen de zaten. Benden yana sıkıntı olmaz canını sıkma sen.
Bu yazdıklarını yıllardır biliyorum merak etme.Kuzan orada açıkça iki parametreden başka birşey olmadığını anlatmaya çalışmış türkçesini yazmışsın anlamı da doğru çıkar.Bunu inkar eden yok nova kavramı bundan var.100 milyonu geçen adam barajı potansiyelden de geçiyor biraz.Karasakal özellikle bu ödülde adam avlamak istedi.Hatta Luffy’e senin gücünde bir adam için az ödül vermişler diye ödülün gücü gösterdiğini tasdik etti.Tehditte bir etken ödülde lakin tehditten dolayı bile kimseye 100 milyon üstü ödül basmıyorlar fazladan.Dediğin gibi Robin en büyük tehditlerden biri hükümet için ama çocuğa en fazla 80 milyon veriyorlar.Çünkü çocuk güçlü değil.Ödüllerin tahmini en az %70 gibi bir kısmını bireysel güç oluşturuyor.Kalanı potansiyel,tehdit sivil katliam vs... Yanlış anlaşılmaları da çıkarıp kanıt diye sunmayın.İstisnalar kaideyi bozmaz.

Shakky sadece fazladan 15 milyon ödülün ne olduğunu açıklıyor kalan 300 milyonu değil.

Ödülleriniz gücünüzü ve potansiyelinizi gösteriyor demişti sanırım Kuzan.Seride de 100 milyonluk adam gibi chapter isimleri var.
Evet 300 milyonluk görece çok daha düşük ödülde bile 15 milyon fark yaratabiliyor o işte.Ödüller yükseğe çıktığında bu 15 milyonla sınırlı kalmıyor ama.Robin 8 yaşındayken kafasına neden 79 milyon ödül konduğunun bana güç bazında olduğunu söylemeyeceğine göre ödül=güç savın en basitinden burda patlıyor.Ki diğer faktörler de var.Ada ada dolaşıp şeker tedarik eden Tamago'nun ödülü Oven'dan 129 milyon fazla.Sırf aktif olarak kendinden güçlü adama 129 milyon fark atmış herif.Bu da aktiflik faktörü işte.

Kaptan etkisi faktörü dediğim olay da dün sana attığım yazarın kendi söylemi zaten.Bu sadece yonko tayfaları için de geçerli değil ayrıca.Kaptanın ödülü mürettebatını etkiliyor net bir şekilde.Bu yüzden Nami,Brook +50 milyon beli ödül aldı Dressrosa'da bulunmamalarına rağmen.

Bir kişinin kafasındaki ödüle göre gücünü belirlemek zor diyor aynı adam üstelik .d

Hatta Luffy’e senin gücünde bir adam için az ödül vermişler diye ödülün gücü gösterdiğini tasdik etti.
Kardeşim şu cümle tam tersine, ödül ile gücün tutuşmadığına örnek değil mi :D :D Kendi kendine sıktın.

Kuzan orada açıkça iki parametreden başka birşey olmadığını anlatmaya çalışmış
Yoo, açıkça öyle bir şey yok. Orada vurgulamak istediği o parametreler sadece. Luffy direkt hükümte savaş açmasına ve de bariz bir biçimde daha güçlü bir tayfaya kaptanlık etmesine rağmen sivillere zarar vermediği aksine yardım ettiği için Kidd'den ödülü azdı. Bu çok net vurgulandı. Drake'in ödülü, Law'dan fazlaydı ancak Sabaody'de geleceğe damga vuracak üçlü diye Luffy+Kid+LAw damgalandı. Drake daha yancı kaldı.

Gene bir kanıt daha.

Dediğin gibi Robin en büyük tehditlerden biri hükümet için ama çocuğa en fazla 80 milyon veriyorlar.
Tamam da Shichibukai teklifi aldığında Boa Hancock'da 80M idi. Düşün yani Çocuk Robin'e verilen 80M nasıl da fazla bir ödül. 100M'u geçmemesi benim dediğimi değiştirmiyor.

en büyük tehditlerden biri hükümet için
Evet ama tehdit oluşu gücünden değil bildiklerinden. Demek ki güç = ödül değil :D gene sıktın kendine.

Ödüllerin tahmini en az %70 gibi bir kısmını bireysel güç oluşturuyor
İyi %70'e indirdik. Kardeşim biz de ödül ve güç tamamen bağımsız şeyler mi dedik ? Ödül = Güç değil demek.

%100 = %70 de olmadığına göre. O zaman sen de aynı şeyi söylüyorsun. O zaman niye yargı dağıttın yukarıda yanlış bilgi vs diye ?
Kalanı potansiyel,tehdit sivil katliam vs
Ah be koç O zaman Çocuk Robin'in ödülünün %100'ü nasıl tehdit olmaktan geliyor hani %70 (en az ) güç idi ? Demek ki bazı senaryolarda güç %0 bile olabiliyor. Bu da demek ki yeri gelir bazı senaryolarda %70den hatta %50den bile az olabilir.

Yanlış anlaşılmaları da çıkarıp kanıt diye sunmayın.
Yok reis, senin referans verdiğin şeyin bile senin dediğinden farklı bir şey dediğini bilmeden konuşan sen varken. Biz arada kaynar gideriz ya... Su dökemeyiz bu kulvarda eline.

İstisnalar kaideyi bozmaz.
İstisna değiller ama işte sıkıntı o. Bu da çevir kazı yanmasın girişimi işte.

Neyse Ödül = Güç''ten Ödülün %70'i güce kadar getirdik seni... :D :D Azıcık daha kıvırırsan bence olacak.

Aga senin bu yaklaşımına "head canon" deniyor. Senin her yorumun gerçeği kendinden bilir bir tavırda (Kakuzu yenemese de yenilmez gibi :D ) . O yüzden çok ciddiye almadık yani. Ama yanlış bilgi falan vermedik, ithamının yanlış olduğunu göstermek için dil döktüm bu kadar sonra sen de geri vites yaptın zaten. Anlayan buradan anlayacağını anlamıştır diye umut ediyorum.

Çocuk Robin = 800.000 adet dressrosa sonu Chopper :D :D Selametle

Kardeşim şu cümle tam tersine, ödül ile gücün tutuşmadığına örnek değil mi :D :D Kendi kendine sıktın.

Yoo, açıkça öyle bir şey yok. Orada vurgulamak istediği o parametreler sadece. Luffy direkt hükümte savaş açmasına ve de bariz bir biçimde daha güçlü bir tayfaya kaptanlık etmesine rağmen sivillere zarar vermediği aksine yardım ettiği için Kidd'den ödülü azdı. Bu çok net vurgulandı. Drake'in ödülü, Law'dan fazlaydı ancak Sabaody'de geleceğe damga vuracak üçlü diye Luffy+Kid+LAw damgalandı. Drake daha yancı kaldı.

Gene bir kanıt daha.

Tamam da Shichibukai teklifi aldığında Boa Hancock'da 80M idi. Düşün yani Çocuk Robin'e verilen 80M nasıl da fazla bir ödül. 100M'u geçmemesi benim dediğimi değiştirmiyor.

Evet ama tehdit oluşu gücünden değil bildiklerinden. Demek ki güç = ödül değil :D gene sıktın kendine.

İyi %70'e indirdik. Kardeşim biz de ödül ve güç tamamen bağımsız şeyler mi dedik ? Ödül = Güç değil demek.

%100 = %70 de olmadığına göre. O zaman sen de aynı şeyi söylüyorsun. O zaman niye yargı dağıttın yukarıda yanlış bilgi vs diye ?

Ah be koç O zaman Çocuk Robin'in ödülünün %100'ü nasıl tehdit olmaktan geliyor hani %70 (en az ) güç idi ? Demek ki bazı senaryolarda güç %0 bile olabiliyor. Bu da demek ki yeri gelir bazı senaryolarda %70den hatta %50den bile az olabilir.

Yok reis, senin referans verdiğin şeyin bile senin dediğinden farklı bir şey dediğini bilmeden konuşan sen varken. Biz arada kaynar gideriz ya... Su dökemeyiz bu kulvarda eline.

İstisna değiller ama işte sıkıntı o. Bu da çevir kazı yanmasın girişimi işte.

Neyse Ödül = Güç''ten Ödülün %70'i güce kadar getirdik seni... :D :D Azıcık daha kıvırırsan bence olacak.

Aga senin bu yaklaşımına "head canon" deniyor. Senin her yorumun gerçeği kendinden bilir bir tavırda (Kakuzu yenemese de yenilmez gibi :D ) . O yüzden çok ciddiye almadık yani. Ama yanlış bilgi falan vermedik, ithamının yanlış olduğunu göstermek için dil döktüm bu kadar sonra sen de geri vites yaptın zaten. Anlayan buradan anlayacağını anlamıştır diye umut ediyorum.

Çocuk Robin = 800.000 adet dressrosa sonu Chopper :D :D Selametle
Çünkü Luffy’nin yaptıkları hep gizlendi ödülü düşük tutulmaya çalışıldı mangadan haberin yok galiba kendine sıkıyor diyorsun.Ayrıca türkçede nasıl bir anlam olduğunu biliyorum.Kuzan sadece dediğine göre bir tane daha var demek isteyip tehdit/potansiyeli eklemiş üzerine.Başka yok anlamına da geliyor aynı zamanda.Sadece o değil şu da var diyip bitiriyor.Tek etmen olduğunu sanmayın ikincisi de var demek yani.Daha çok şey var en önemlileri bunlar dememiş.Eldekiler belli bunlara dikkat edin diyor orada. Devamını sonra yazacağım.

1) Mihawk : 3,4 milyar
2) Kuma - : bilinçli bir devrimci Kuma 2
3) Hancock - : Crackerden fazla eder 900m
4) Buggy - : Muamma
5) Weevil - :700m

Mihawk Kuma daha az etse 5-7 milyar arasına denk gelir.

Çünkü Luffy’nin yaptıkları hep gizlendi ödülü düşük tutulmaya çalışıldı mangadan haberin yok galiba kendine sıkıyor diyorsun.
Kardeş tamam işte, değişik şartlar altında ödüller gücü göstermiyormuş demek ki ? :D Bunu anlamak bu kadar mı zor :D Ödül neden gücü göstermemiş bana onu anlatıyorsun. Ya sen sonuca baksana göstermemiş ya işte :D Bu gibi şeyler başkalarına da yapılabilir. Misal WCI arkı sonrası abartılı haberler sonrası Luffy 1 Milyonluk zam aldı ödülüne. 1M luk güçlendiğinden değil. Yani daha nasıl bir şey istiyorsun acaba :D :D Sık kendine devam.

Başka yok anlamına da geliyor aynı zamanda.
Yoo. Kaldı ki sen yukarıda "sivil katliamını" da saymadın mı ? Şimdi referans gösterdiğin şeyin, yetersiz bir referans olduğunu mu kanıtladın yani ? Ben anlamadım :D Bir daha sıkıyordu.

Devamını sonra yazacağım.
Hadi bakalım :D Her mesajın bir öncekini çürütüyor maşallah reis. Pek iş bırakmadın bize.

Kardeş tamam işte, değişik şartlar altında ödüller gücü göstermiyormuş demek ki ? :D Bunu anlamak bu kadar mı zor :D Ödül neden gücü göstermemiş bana onu anlatıyorsun. Ya sen sonuca baksana göstermemiş ya işte :D Bu gibi şeyler başkalarına da yapılabilir. Misal WCI arkı sonrası abartılı haberler sonrası Luffy 1 Milyonluk zam aldı ödülüne. 1M luk güçlendiğinden değil. Yani daha nasıl bir şey istiyorsun acaba :D :D Sık kendine devam.

Yoo. Kaldı ki sen yukarıda "sivil katliamını" da saymadın mı ? Şimdi referans gösterdiğin şeyin, yetersiz bir referans olduğunu mu kanıtladın yani ? Ben anlamadım :D Bir daha sıkıyordu.

Hadi bakalım :D Her mesajın bir öncekini çürütüyor maşallah reis. Pek iş bırakmadın bize.
Yahu boş yazmayı bırak ödül güç göstermiyor dedin bende gösterdiğini mangadan attım.Bugün Robin 380 milyon ödül alsa en fazla 80 milyonu tehditten olacak.Ki bu herkes için geçerli değil Robin istisna biri.Yüzde onluk yirmilik dilim bir anlam ifade etmez %50’den fazlasını güç oluşturuyor mu oluşturuyor asıl belirleyici olan odur ona binaen yazdık önemsiz küsüratlara değil. Sivil katliam = Halka tehdit dalga geçiyorsun herhalde ?

Yahu boş yazmayı bırak ödül güç göstermiyor dedin bende gösterdiğini mangadan attım.Bugün Robin 380 milyon ödül alsa en fazla 80 milyonu tehditten olacak.Ki bu herkes için geçerli değil Robin istisna biri.Yüzde onluk yirmilik dilim bir anlam ifade etmez %50’den fazlasını güç oluşturuyor mu oluşturuyor asıl belirleyici olan odur ona binaen yazdık önemsiz küsüratlara değil. Sivil katliam = Halka tehdit dalga geçiyorsun herhalde ?
Robin bugün ödül alsa.O ödül de 380 milyon olsa diyelim,alacağı ödülünün 80 milyonu zaten çocukluğundan,geriye kalanın bir kısmı Luffy sayesinde alacağı mürettebat payından,diğer kısmı da gücü yüzünden olacak zaten.Ki Robin sadece hükümet gözünde tehlikeli biriydi o yaşta.Diğer örnekler hem hükümet hem de sivil halk için tehlike olabilecek kişiler.En büyük örnekler Kid,Kaido tayfası vs vs..
Halka tehdit olmak ile hükümet gözünde tehdit olmak da farklı bir şey ayrıca.

Yahu boş yazmayı bırak
Senin cümlelerini alıntılıyorum ondan boş geliyordur.

ödül güç göstermiyor dedin
Öncelikle Ödül = Güçe inanmıyorum
Benim cümlem bu bir kere. Önce okumayı sonrada okuduğunu anlamayı bir tam olarak becerelim.

Yani benim kastettiğim şey Ödülün direkt olarak birebir gücü işaret etmediği yoksa elbette güçle alakası var. Daha büyük işler yapmak , daha önemli biri olmak daha fazla ödül demek. Bu dediklerimi yapmak için gerekli olan şey de daha güçlü olmak. Elbette ilişkisi var. Ben ödül=güç değil dedim.

Anladın mı şimdi ? Ben "ödül=güç değil" diyip de sen de buna "Yanlış bilgi" dersen bu senin "Ödül=Birebir Güç" savunduğunu gösterir. Sonra ne oldu ? %70 dedin, tehdit seviyesi dedin, sivil katliam dedin. Yani lafıma geldin mi sen ? Hah.O zaman ahkam kesmeseydin en başta.

Bugün Robin 380 milyon ödül alsa en fazla 80 milyonu tehditten olacak.
Nereden biliyorsun OP bounty takometresini sana mı taktılar ? :D kaldı ki konumuz bu da değil. Bu kadın veletken sırf bildikleri sebebiyle ve bir katliamdan sağ çıktı diye 79M aldı. Boa Hancock ilk macerasında 80M aldı ve Şiçilik teklif ettiler. Biri ağırlıklı olarak güç iken diğeri %0 güç. Bu bile seni çürütür.

Morgan'ın sahte haberi ile Luffy'ningücünün üstünde ödülü seni çürütür. Kidd için yapılan açıklama seni çürütür. Chopper seni çürütür. SBS açıklamaları keza gene öyle. Kıvırmayı bırak.

üzde onluk yirmilik dilim bir anlam ifade etmez %50’den fazlasını güç oluşturuyor mu oluşturuyor asıl belirleyici olan odur ona binaen yazdık
En az %70 demiştin şimdi "%50'den fazlası" oldu :D Bak terbiyelenmiş kelle paça oldun şimdi .Kıvama geldin :D :D Kardeş buna karşı gelecek bir şey söylememiştim en başta zaten :D O zaman niye konuştun.

X=Y değil demek

X'in %100 'ü= Değil Y'nin %100 ü demek. Sen de şimdi bununla aynı şeyi söylüyorsun. Ödül= Tamamıyla GÜç değildir diyorsun. O zaman ne konuşuyorsun ki ?

Sivil katliam = Halka tehdit dalga geçiyorsun herhalde ?
Yok dalgayı sen geçtin.

Neyse çok sağlam boş yaptın. Kıvamına geldin, ayarını aldın, kıvırttın. Kurtlarımızı döktük. Burada bırakalım. Bir daha da girme bu toplara gözünü seveyim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık