Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Eski Savaş Lordları'nın Ödülleri Ne Olur

Shichibukai sistemi kalkınca toplam ödül ne olur?

• Kullanılan toplam oy
    180
  • Anket kapatılmış .
Yoksa Kid boş adam değil
Boş mu dedik ?

Bak kardeşim çok temel bir şeyi hala anlayamadın. Kıvırıyorsun. Ben Ödülün birebir olarak direkt bir biçimde gücü yansıttığıma inanmadığımı başka parametreler olduğunu ifade edecek bir denklem yazdım. Sen de beylik beylik laflar ettin. Senin başta dediğin şey "Millete yanlış bilgi vermeyin, mangada güç = ödül deniliyor" dedin. Sonra verdiğin örneğin öyle demediği de ortaya çıktı. Sonra sivil katliamları da işin içine girdi vs vs derken zaten aynı noktaya geldik. Ve hala konuşuyorsun ..

80 milyon fazla bir ödül değil.80 milyonu şu an adam yerine koyan var mı ?
Bunun konuyla alakası yok ki ? Buna demogoji deniliyor. Hancock'a gücü sebebiyle ilk kampanyasında 80M vermişler ve ardından şiçilik teklifi almış. Robin ise 79M luk ödülü sadece bildikleri ve gördükleri sebebiyle alıyor. 80M büyük ödül diyen yok zaten. Günümüzde kim takar kim takmaz da değil zaten. .Olay benzer bir miktarda ödülü 1 kişi ağırlıklı olarak gücü sebebiyle alırken diğeride güç %0 etkiye sahip . Kapiş ?

ödülün güç belirtmediğini anladım o mesajdan.
Yanlış anlamışsın işte.

Ödüle bakarak güç skalası yapılamaz. Ama ödül belli bir güce elbette işaret eder böyle düşündüğümü de söyledim zaten.

X=Y değil diyorsam bunu x'in ve y'nin içindeki farklı yüzdeleri hesaba katmadan "birebir" olarak demek istediğini anlaman lazım. Neyse sonunda anladığına göre artık bitirebiliriz hocam.

Robin dediğim gibi istisna.Hükümeti bitirebilecek poneleri okuyabiliyordu o yaşta.Gücüne bakmadan 80 milyon verdiler ki yakalaması kolay olsun.Chopper'ın ödülü tamamen geyik onu da mı anlatalım pes doğrusu.
Biri geyik, biri istisna :D :D Kardeşim, sonuçta birebir göstermediğini anlıyor muyuz ? Anlıyoruz. Kidd örneği de bunu kanıtlıyordu. Morgan'ın abartılı haberi sonrası 1M berrylik zam alan Luffy olayı da.

Demek ki sivil tehditi, hükümet tehditi, basının durumu nasıl yansıttığı, gücü ve de hükümetin kişi üzerinde sahip olduğu doğru bilgi miktarı(misal Chopper konusunda yanlış bilgi sahibi oldukları için böyle bir durum var) vs vs gibi etmenler var mıymış ? Varmış... Haaa tamam....Yeter.

Hiçbiri beni çürütmüyor çünkü tayfaya özel birkaç farklı örnek evren genelinde geçerli değil.O hasırşapkaların şansı kaderi artık adına ne dersen de.
İstatistik biliminden headcanon ile kaçan uzaylı :D :D

Elbette biri 350 diğeri 320 %100 daha güçlü demek değildir ama Perospero olayında olduğu gibi 700 - 382 gibi bir fark daha güçlü olduğunu gösteriyor özel bir durumu yoksa.
Ee tamam ben de en başından beri bunu diyorum zaten. Öfff niye bu kadar uzattın o zaman %100 olmadığını biliyordun da :D :D Benim "Ödül katiyen, güce dahil bir öngörü barındırmaz" gibi bir cümlem varmış da ona cevap vermişsin gibi. İkimizin de vaktinden çaldın aga :D

Neyse sonunda anladın. Geçmiş olsun hepimize. bir daha da öyle beylik laflara girmeden önce bir sor karşındakine "düşündüğün şey cidden bu mu ?" falan diye. Hadi selametle.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık