Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Enel, Yeni Dünya'da

Sizce Enel Nereye Kadar Gider?

• Kullanılan toplam oy
    99
Neden Enel yalnizca bir defa 200 milyon voltluk saldiri yapabilir gibi dusunuyorsunuz? Luffy'nin en guclu saldirilari g4'tekiler desek Luffy bir rakibini tek yumruk ile yenemedi diye bu o saldiriyi gucsuz kilmiyor. Logia meyvelere sahip kisiler sinirsiza yakin uretim yapabiliyorlar gordugumuz uzere, Enel de meyvesine epey hakim ve dinç birisi. O 200 milyon volttan saniyeler icerisinde kac defa indirebilir bilinmez. Bir anda ciddi bir hasar veremese bile en azindan rakibini sersemletmesine yarar ve bu sayede defalarca tekrarlayabilir.

Fazla mi kucumseniyor acaba? :D

Edit: Yıkar geçer.
Aynen öyle, haddinden fazla küçümseniyor. Serinin ilk çeyreğinde işlenmiş ve o anki Luffy tarafından folloş edilmiş bir karakter olduğunu için Enel, millet meyve gücüne adapte olamıyor herhalde. Halbuki mesele çok basit, stratejik dövüşecek kafasını kullanacak Enel. Hepsi bu. O saldırılardan hasar almama şansı yok buradaki karakterlerin. İçlerindeki en hayvanı Jack bile en olmadı en güçlü saldırıları ardı ardına yedikten sonra mala bağlar bence. Hızı ve k.hakisinden ötürü de ciddi bir darbe almadan bunları yapabilir Enel. Ya da böyle bir dövüşü yalnızca ben hayal edebiliyorum *******.

Enel'in gerçek evrendeki yıldırım gibi hızı yok yok, unutun onu. Op evrenindeki yıldırım ile gerçek evrendeki yıldırımı kıyaslamayın yani.

Op evrenine göre kıyaslarsak kenboshokusuda çok ileri deil, Skypia Wiper gibi bir karakter rahatça yakalayıp üstüne çıkıyor, Oda Enel'in yakalanmaz olmayacağını hatta Skypia Wiper seviyesinde bir hıza sahip karakter tarafından yakalandığını özellikle vurguluyor.

Skypia Luffy'dende o kenboshokusuna rağmen darbe yiyor ( Darbenin geleceğini farkediyor bakın burada ) ;

Nami'nin o zamanki kullandığı darbe kadranının bir üst modeline dayandı diye abartmayada gerek yok, Vergo'nun hangi saldırısına dayanacak bu adam?

Bunları neden mi yazdım? Çünkü adamda dayanıklılık denilen hiçbirşey yok ( Girdiği şekiller ortada ) ;

Ayrıca şu yüz ifadesi ne yahu? Ne ezik birşeydir bu , Skypia Luffy'den '' Düz Rifle '' saldırısı geliyor diye şekilden şekle giriyor adam.

Bellamy bile yakalar bunu ( Bellamy'nin dressrosa hızı Skypia Wiper ve Skypia Luffy'den çok daha fazla çünkü ) lakin yenemeyebilir diye düşünüyorum, seviyesi yetmeyebilir.

Vergo ise bunu yakaladığı anda tek atar geçer, ankette Skypia Enel yazıyor zaten, hiçbir şansı yok yani Enel'in.

Son düzenleme:
Manganın yazarı ortaya bir kural, bir sistem koymuş ama bu kuralı, sistemi çiğnemişse mangaka saçmalamış olmuyor mu yani ? Mangaka bal gibi de saçmalamış sen de bu saçmalığı savunmuş oluyorsun. Asıl sen kusura bakma.
Op evrenindeki kuralları gerçek evrendeki kurallara göre kıyaslıyorsun işte, Oda'nın mantığı ve kuralı öyle işlemiyor işte.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık