Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Enel, Yeni Dünya'da

Sizce Enel Nereye Kadar Gider?

• Kullanılan toplam oy
    99
Enel'in yenilmesi bile saçmaydı. Luffy'nin Enel'e dokunması mümkün değil en başta. Haki yok velette. Aynı Croco'nun damacana mantığı gibi yenilmesi için "itelenmiş, ıkınılmış" bir karakter Enel. O yüzden "Luffy'nin düz yumrukları" diye bir muhabbet logia/haki dinamiklerine göre yok zaten.
Luffy saçma yendi aslında bu adam daha güçlü mantığını kabul etmiyorum ben. Sonuçta manganın içinde geçen olaylar bunlar. Ne kadar saçma olsa da yediği düz yumruklara bu kadar yamulan bir adam Vergo'nun bambusuna daha kötü hallere gelir.

Eder, full beden koka yapınca hasaralmaz olmuyor. Eneru, Azer Bülbül gibi titretir Vergoyu. :)
Logia meyve gücünden bahsediyorum ama. Mesela akainu bir lav atsa ve haki açıp hakili yer ile temas etsen bedene zarar gelmez bence. Yıldırımda ise tüm beden haki bassan, bir ihtimal yıldırım olduğu için iç organlara zarar verebilir. Ama onda da hakiyi geçebilirse. Bir örnek bakıyorum da 2 türlüsü için daha bulamadım.

Logia meyve gücünden bahsediyorum ama. Mesela akainu bir lav atsa ve haki açıp hakili yer ile temas etsen bedene zarar gelmez bence.
Koka mutlak bir savunma değil CCnin gazı Luffynin koka kaplı koluna etki ediyor ve Luffy acı çekiyordu. Hakiden kalkan yapması lazım elektrik etkilemesin diye.

Koka mutlak bir savunma değil CCnin gazı Luffynin koka kaplı koluna etki ediyor ve Luffy acı çekiyordu. Hakiden kalkan yapması lazım elektrik etkilemesin diye.
Grizzly magnum saldırısındaki etkiden mi bahsediyorsun ? Başka ise sahneyi hatırlatırmısın bana. Grizzly magnumda haki kaplı yere etki ediyor ama bir etkisi olmuyor çünkü.

Aynen o sahne. Luffynin yüzüne bakarsan ne kadar acı ćekip zorlandığını görebilirsin.
Acı oradan meyve etkisinden ziyade yumrukların neredeyse aynı güçte çarpışması ve birbirlerini itmek için zorlamasından bağırıyor luffy.Örn. luffy dof vs atmadan önce hatırlarsan dof lawa tekme atacaktı ama luffy gelmişti. Tekmelerini çarpıştırdılar. Orada da aynı durum vardı mesela. Luffy orada da bağırıyordu. Ayrıca o sahnede bir ihtimal luffy'nin zehre dayanıklılığındandır belki ama tedavi olmamıştı. Haki kaplı koluna geçemedi bence orada zehir.
Orochi şu an sapasaglam. Armanent bile bastığını sanmıyorum.
Bu arada ne demeye çalıştığını anlayamadım.

Beklemelerine gerek yok kaçmaya çalışsınlar zaten de benim tezim tamamen o meyvenin kapasitesi üzerinden dostum. İyi bir k.hakiye sahip olup aklını kullanabilen her insan evladının şu listedeki adamları yenme şansı var. Enel'in çapsızlığı üzerine durmak yerine kullanıcısı doğru şekilde dövüşürse ortaya nasıl bir güç çıkar o meyveden onu irdelemek lazım. Enel, Luffy'nin dayağından sonra imana gelmiş ve kendi kapasitesini kabullenmişse benim gözümde bu adamları yenememesi için sebep yok. Benim gözümde üst üste yıldırım yeyip de hasar almayacak adam yok şu listede. Goro goro'nun gücü çok hafife alınıyor gibi. Gerçi Oda'nın bok yemesi, serinin ilk çeyreğinde harcanacak bir güç değildi bu.
Valla meyve luffy'de olsa derdim ki süpriz saldırıları olur sonucu kestirmek güç ama meyve Enel reiste işte. Mal belli. Yıldırımları ben 5. sıra ve üstünde birine vuracağını düşünmüyorum egosu yüzünden. Vergo ve sanji hemen biletini keserler hızlı karakter oldukları için. Hatırlarsan vergo law vs sinde vergo tekme atıp uçuruyor law'ı. Daha law yere düşmeden onun olduğu yere ışınlanır gibi gidip bidaha tekme atıyor. Sanjide bu kadar hızlı. Yani yıldırım yemeleri zor. Yeseler bile çok kısılmış bir meyve. Yıldırım yiyip devam edecek güçteler 5. sıra ve yukarısıda.Meyve OP ama serinin en çok kısılmış meyvesi belkide. Jack ise yıldırımlardan bence 10 tane yese anca etkisi olacak bir eleman gibi geliyor. Jacki ayrı tutuyorum o yüzden. Hatta bellamy bile alabilir o zamanki eneli belki. Baya luffy tadında bir dövüş olur ikisi arasında.

Son düzenleme:
Enel bir zeus etmez yani ?

+1 luffynin öğrendiği teknik ile korunabilir, düz kokayla korunamaz.
Nasıl yani luffy'nin öğrendiği teknik neki koka dışındaki orada ?

Ayrıca vergo bu seride hakkı yenen en büyük karakterlerden biri bence. Çok büyük bir güce sahip olduğu için law smoker harcasın aradan çıksın gibi oldu. Eğer lawıda ciddiye alsa onada kaybetmeyecekti. Yonko yardımcı 3'lüsünden biri olacak kadar güçlü bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık