Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Enel Hakkında Bir Teori

Hehe haklisin ben yanlisim :fool:

Asil anlatmak istedigim nokta suydu, karsisindaki rakip elektrige karsi zayif degilse ben Enel'in kalburustu birini yenebilecegine inanmiyorum.
işte elektriğe karşı zayıf olmayan bir luffy vardır. logialardan ise tam emin olmamakla beraber crocodile diyebilirim. diğer herkese elektriğiyle etki edebilir bir şekilde.

Hani Logia ya o :l
Ya ben şuna da inanmıyorum hakisiz veya antisiz hiçbir şekilde logiaya dokunamazsın tüm saldırılardan sonra toparlanır içinden geçer vs.

Tamam fiziksel saldırılarda dağılıp toparlanır ancak pekçok madde pek çok maddeye etki edebiliyor. Örneğin Ace Smokere vuramadı çünkü duman ateşe etki etmez amma Acede b.haki olmamasına rağmen caribouyu rahatça yakabilir hatta Moneti yenebilir düşünüyorum.

Bu yüzden Caribou logia diye B.haki veya antisiz hiçbirşey yapamazsına inanmıyorum. caribou çamurdan ve elektrik rahatça çamura zarar verir. Hatta tahminim skypiadaki çoğu karakter gibi tekte iptal olur.

Hız eşittir kuvvet denklemini Kizarudan duyduk bırakın Enel in elektriğini yıldırımını hızıyla adamı maymun edecek yeteneğe sahip her b.hakisi olana adamı yendirenler var Enel e rakip olanın haki seviyesi, o hızı dolayısıyla o kuvveti karşılayamadıktan sonra hakisinin varlığı birşey ifade etmemeli Luffy vs Mariegold da gördük. Dayanıklılığı da küçümsenecek gibi değil ret kadranını meyve yeteneği iptal haldeyken göğsünün ortasına yemesine rağmen tek parça çıkabilmiş, ougon rifle gibi bir saldırıdan hemen sonra Ay a yolculuğa çıkmış gemisi Maxim in çalışması için gerekli olan 200 million volt u kullanabilecek kadarda kendiydeymiş neresi dayanıksız bu adamın, Caribou ile karşılaştırılmış, Enel Caribou nun bataklığını kurutup üzerinde pamuk tarımına başlar :artiz:

Cok ovulen k.hakisine ragmen Viper'dan kadrani, Luffy'den yumrugu yedi bu adam. Biraz objektif bakip konusursaniz bire bir dovuste Sandersonia'nin mi yoksa Enel'in mi k.hakisi daha etkiliydi. Meyvesiyle mantrasini birlestirip kilometrelerce otedeki sesleri duyabiliyor adam buna lafim yok muhtemelen dunyada bunu yapabilecek tek kisidir ama bunun dovuste ne gibi bir faydasi olabilir ki? Bir de Luffy'nin k.haki kullandigi ilk zamani hatirlayin. Daha ne oldugunu bile bilmeden kullandigi hakiyle Mihawk'tan kolunu kurtardi bu cocuk. Nasil oluyor buna kiyasla Enel'in hakisi bu kadar muhtesem goruluyor cidden anlam veremiyorum.

Edit

Enel'i dunyada yenebilecek sayili kisi oldugunu savunan arkadaslara soruyorum, Enel Caribou'yu nasil yenebilir? Lutfen ciddi ciddi cevap verin.
Dostum önce itiraf edeyim önceki sayfaları okumadım, o yüzden Enel'in hakisinin ne kadar övüldüğünü bilmiyorum ama Viper'dan kadran veya Luffy'den yumruk yemesi h.hakisinin zayıf olduğunu göstermez sadece mükemmel olmadığını gösterir. Mükemmel olduğunu iddia eden varsa bence yanılıyor ama zayıf olduğunu iddia eden de aynı şekilde. Önceki mesajımda da dedim, amiraller bile yeri gelince darbe alıyorsa bu adamların h.hakilerine zayıf diyebilir miyiz?

Ayrıca sorulan sorunun Enel'i yenebilecek sınırlı sayıda kişi olduğunu savunan arkadaşların aksine (varsa) "Enel'in yenemeyeceği sınırlı sayıda kişi var" iddiasında bulunan arkadaşlara sorulması daha mantıklı olurmuş.

thosy

Cok ovulen k.hakisine ragmen Viper'dan kadrani, Luffy'den yumrugu yedi bu adam. Biraz objektif bakip konusursaniz bire bir dovuste Sandersonia'nin mi yoksa Enel'in mi k.hakisi daha etkiliydi. Meyvesiyle mantrasini birlestirip kilometrelerce otedeki sesleri duyabiliyor adam buna lafim yok muhtemelen dunyada bunu yapabilecek tek kisidir ama bunun dovuste ne gibi bir faydasi olabilir ki? Bir de Luffy'nin k.haki kullandigi ilk zamani hatirlayin. Daha ne oldugunu bile bilmeden kullandigi hakiyle Mihawk'tan kolunu kurtardi bu cocuk. Nasil oluyor buna kiyasla Enel'in hakisi bu kadar muhtesem goruluyor cidden anlam veremiyorum.

Edit

Enel'i dunyada yenebilecek sayili kisi oldugunu savunan arkadaslara soruyorum, Enel Caribou'yu nasil yenebilir? Lutfen ciddi ciddi cevap verin.
Sen gözlem hakisini pek anlayamamışsın sanırım. Hala Viper ve Luffy ona nasıl vurur diyorsun. Gözlem hakisinde 2 çeşit yetenek gördük.

1- Canlı cansız çevrede ne varsa yerini, sayısını, gücünü vb. hissetme. Bunun örneğini zaten bize Ray-san adada kaç canlı var kaçı Luffy'den güçlü diyerekten açıklıyor. Ayrıca CP9'nın douruki muhabbeti de muhtemelen gözlem hakisinden kaynaklanıyordu. Nesnelerin yerini anlayabildiğinden, hareket eden nesneleri de fark edebilir. Arkasından ona yaklaşan bir cismi gözüyle görüyormuş gibi hisseder, arkasında birisi varsa bunu hissedebilir ne yaptığını hissedebilir ama gözüyle görüyormuş gibi. Sonradan ne yaptığını bilemez.

2-Kişilerin duygularını, düşüncelerini okuma. Bunun en ilerisini balıkadam adasında kraliçede gördük. Kadın bir bakışta Fisher Tiger'ın gelmişini geçmişini hissedebildi. Normalde savaşlarda rakibin bir sonraki hareketini anlamakta kullanılıyor. Sandersonia, Luffy'nin düşüncelerini okuyup sağ tekme, sol yumruk vb. gibi sonradan hangi saldırının geleceğini anlıyordu. Ray-san filin nasıl saldıracağını düşüncelerini okuyup hissediyordu. Enel ve 4 rahip de aynı şekilde rakiplerinin bir sonra yapacağı saldırıyı önceden bilip ona göre hareket ediyorlardı. Bu yetenek geleceği görmeyi sağlamıyor, rakibin düşüncesini okuyor. "Şimdi yumruk atıcam", "Arkasına geçip tekme atıcam" vb. düşünceleri okuyup ona göre davranıyorlardı.

Şimdi Viper'ın ve Luffy'nin yaptığı saldırıları düşün.

Viper saldırır yaparken Enel "Bu ne yapmaya çalışıyor? Hala bana vuramayacağını anlamadı mı?" havasında rahat bir şekilde beklerken bir anda Viper onu yakalıyor. Enel'e hayatı boyunca kimse dokunamamış, belli ki kairesokiden haberi yok ya da Viper'da olmasını beklemiyordu. Daha sonra Viper kadranla vuruyor ama Enel'in bu saldırıdan kaçma şansı yok, çünkü Viper onu kafakola almış, ayaklarıyla elleriyle sarmış. Nasıl kaçsın Enel? Şuradan ne olup bittiğine bakabilirsin eğer unuttuysan.
http://www.mangareader.net/103-2382-11/one-piece/chapter-275.html

Luffy'nin saldırılara gelelim. Luffy'nin ilk saldırısında Enel saldırılarının neden işe yaramadığını düşünüyor ve "Hayır saçmalama, bana vuramaz." diye düşünüyor ama Luffy anında yapıştırıyor yumruğu. Şuradan takip edersen göreceksin.
http://www.mangareader.net/103-2386-9/one-piece/chapter-279.html

Arkasından Enel mantra kullanmaya başlıyor ve Luffy bir türlü Enel'e vuramıyor ve saldırılardan da kaçamıyor çünkü Enel ne yapacağını önceden anlıyor. Arkasından Luffy'nin 2. saldırısı geliyor. Burada Enel saldırıyı hissediyor ama havada olduğundn kaçamıyor. Hemen arkasından gattoling gun ile saldırıyor Luffy ama Enel ellerinin sayısı da artmıyor ya diyip çok rahat bir şekilde ellerini yakalıyor. Enel geleceği görebilirim, yumruklarını da önceden görebiliyorum diyor.
http://www.mangareader.net/103-2387-12/one-piece/chapter-280.html

Sonra bir süre konuşma oluyor, dövüşe tekrar başlıyorlar ve sonunda Luffy "Nasıl bütün haraketlerimi anlıyor?" diye düşünürken gomu gomu no baka kullanılıyor. Düşünmeyi bırakıp saldırıları refleksleri ile karşılıyor. Nami neden saldırılardan kaçabiliyor diye düşünürken cevabı buluyor "Düşünmeyi bıraktığı için hareketleri önceden okunmuyor.".
http://www.mangareader.net/103-2388-13/one-piece/chapter-281.html

Sonrasında Luffy böyle devam ederse rakibe vuramayacağını anlıyor ve başka bir parlak fikir buluyor. Gemiye saldırıyor ve seken saldırılarla Enel'e vuruyor. Arkasından 2-3 saldırı daha yapıyor ama Enel saldırıları sezmesine rağmen vücudu tepki veremediği için kaçamıyor. Burada Enel, Luffy'nin aklında sadece gemiye saldırmak olduğundan gemiyi yıkmaya çalışıyor sanıp endişelenmeden yaklaşıyor ama seken yumruk ve tekmelere yakalanıyor.
http://www.mangareader.net/103-2388-14/one-piece/chapter-281.html

Luffy'nin sonraki saldırısında Enel saldırıyı karşılamaya karar veriyor. Daha sonra çok hızlı olduğunu ve karşılayamayacağını fark ediyor ama artık çok geç.
http://www.mangareader.net/103-2405-10/one-piece/chapter-298.html

Burada Enel hakisini kötü kullanmıyor. Geniş alanı hissettiğinden yakını iyi hissedemiyor gibi bir şey yok. Dövüş sırasında zaten Luffy'ye odaklanıyordu sadece. Enel saldırıları önceden hissediyor mu? Evet, hissediyor, yani 2. maddede anlattığım olayda senin bahsettiğin Sandersonia kadar başarılıdır en azından. Enel çevresinde kaç kişi var, nerede diye sezebiliyor mu? Evet, hemde tüm Skypia'yı sezebiliyor, yani 1. maddede anlattığım konuda seride karşımıza çıkan en başarılı kişi. Kim ne kadar güçlü diye seziyor mu bir şey diyemeyiz çünkü hiç bahsi geçmedi. Ama emin olmamakla birlikte, Enel 3 saat sonunda 5 kişi kalacak derken muhtemelen güçlerini hissedip ona göre bir tahmin yaptı. Tabi dediğim gibi benim kendi düşüncem bu.

Sonuç olarak Enel'in gözlem hakisi iyi mi? Çok iyi, gördüğümüz en iyi gözlem hakisi onda şu ana kadar. Ayrıca meyvesi sayesinde uzaktaki kişilerin ne konuştuğunu bile anlıyor. "Ne konuştuklarını duysa ne olacak ki!?" dersen yanlış edersin. Konuşmalardan ne tür bir plan uygulayacaklarını, savaşta ne olup bitiyor gibi bir çok şeyi anında öğrenebilir. Büyük savaşta denden mushi ile uğraşılmadan WB'nin anında ne olup bittiğini anlayıp, ona göre hareket edebildiğini düşün. Ayrıca Akainu'nun Skuardo ile oynadığını filan da duyabilirdi muhtemelen. Büyük çaplı savaşlarda büyük avantaj sağlayabilecek bir şey.

Enel'in fiziği zayıf değil bence. Ama güçlü de değil, ortalama bir fiziksel gücü var. Luffy'den yumruk yiyip kan kusmayan kaç kişi var? Haki kullananlar dışında kim varsa yamulttu. Kuma bile vurduğunda(Crocodile) kan kusturabildi. Enel'in fiziksel gücü üst düzey korsanlar kadar iyi değil tabiki ama o kadar da zayıf bir karakter değil.

yanlış hatırlamıyorsam kapak hikayesinde ayda bişeyler buluyodu ve duvarlarda resimler ve yazılar bu bi antik silah olabilir ve bu antik silahın bi şekilde dünyaya inmesi lazım bunu ayda sadece enel yapabilir

Bazı arkadaşlar Magma ve Çamur iletken maddeler bunlara elektirik işler Enel Akainu'yu ve Caribou'yu yenebilir demiş.Bu mantıkla gidersek Luffy lastik olduğu ve lastik yalıtkan bir madde olduğu için Enel'e vurabiliyordu o zaman tüm yalıtkan maddeler Enel'e zarar verebilir bunu sadece lastikle sınırlandırmamak lazım.

Sen gözlem hakisini pek anlayamamışsın sanırım. Hala Viper ve Luffy ona nasıl vurur diyorsun. Gözlem hakisinde 2 çeşit yetenek gördük.

1- Canlı cansız çevrede ne varsa yerini, sayısını, gücünü vb. hissetme. Bunun örneğini zaten bize Ray-san adada kaç canlı var kaçı Luffy'den güçlü diyerekten açıklıyor. Ayrıca CP9'nın douruki muhabbeti de muhtemelen gözlem hakisinden kaynaklanıyordu. Nesnelerin yerini anlayabildiğinden, hareket eden nesneleri de fark edebilir. Arkasından ona yaklaşan bir cismi gözüyle görüyormuş gibi hisseder, arkasında birisi varsa bunu hissedebilir ne yaptığını hissedebilir ama gözüyle görüyormuş gibi. Sonradan ne yaptığını bilemez.

2-Kişilerin duygularını, düşüncelerini okuma. Bunun en ilerisini balıkadam adasında kraliçede gördük. Kadın bir bakışta Fisher Tiger'ın gelmişini geçmişini hissedebildi. Normalde savaşlarda rakibin bir sonraki hareketini anlamakta kullanılıyor. Sandersonia, Luffy'nin düşüncelerini okuyup sağ tekme, sol yumruk vb. gibi sonradan hangi saldırının geleceğini anlıyordu. Ray-san filin nasıl saldıracağını düşüncelerini okuyup hissediyordu. Enel ve 4 rahip de aynı şekilde rakiplerinin bir sonra yapacağı saldırıyı önceden bilip ona göre hareket ediyorlardı. Bu yetenek geleceği görmeyi sağlamıyor, rakibin düşüncesini okuyor. "Şimdi yumruk atıcam", "Arkasına geçip tekme atıcam" vb. düşünceleri okuyup ona göre davranıyorlardı.

Şimdi Viper'ın ve Luffy'nin yaptığı saldırıları düşün.

Viper saldırır yaparken Enel "Bu ne yapmaya çalışıyor? Hala bana vuramayacağını anlamadı mı?" havasında rahat bir şekilde beklerken bir anda Viper onu yakalıyor. Enel'e hayatı boyunca kimse dokunamamış, belli ki kairesokiden haberi yok ya da Viper'da olmasını beklemiyordu. Daha sonra Viper kadranla vuruyor ama Enel'in bu saldırıdan kaçma şansı yok, çünkü Viper onu kafakola almış, ayaklarıyla elleriyle sarmış. Nasıl kaçsın Enel? Şuradan ne olup bittiğine bakabilirsin eğer unuttuysan.
http://www.mangareader.net/103-2382-11/one-piece/chapter-275.html

Luffy'nin saldırılara gelelim. Luffy'nin ilk saldırısında Enel saldırılarının neden işe yaramadığını düşünüyor ve "Hayır saçmalama, bana vuramaz." diye düşünüyor ama Luffy anında yapıştırıyor yumruğu. Şuradan takip edersen göreceksin.
http://www.mangareader.net/103-2386-9/one-piece/chapter-279.html

Arkasından Enel mantra kullanmaya başlıyor ve Luffy bir türlü Enel'e vuramıyor ve saldırılardan da kaçamıyor çünkü Enel ne yapacağını önceden anlıyor. Arkasından Luffy'nin 2. saldırısı geliyor. Burada Enel saldırıyı hissediyor ama havada olduğundn kaçamıyor. Hemen arkasından gattoling gun ile saldırıyor Luffy ama Enel ellerinin sayısı da artmıyor ya diyip çok rahat bir şekilde ellerini yakalıyor. Enel geleceği görebilirim, yumruklarını da önceden görebiliyorum diyor.
http://www.mangareader.net/103-2387-12/one-piece/chapter-280.html

Sonra bir süre konuşma oluyor, dövüşe tekrar başlıyorlar ve sonunda Luffy "Nasıl bütün haraketlerimi anlıyor?" diye düşünürken gomu gomu no baka kullanılıyor. Düşünmeyi bırakıp saldırıları refleksleri ile karşılıyor. Nami neden saldırılardan kaçabiliyor diye düşünürken cevabı buluyor "Düşünmeyi bıraktığı için hareketleri önceden okunmuyor.".
http://www.mangareader.net/103-2388-13/one-piece/chapter-281.html

Sonrasında Luffy böyle devam ederse rakibe vuramayacağını anlıyor ve başka bir parlak fikir buluyor. Gemiye saldırıyor ve seken saldırılarla Enel'e vuruyor. Arkasından 2-3 saldırı daha yapıyor ama Enel saldırıları sezmesine rağmen vücudu tepki veremediği için kaçamıyor. Burada Enel, Luffy'nin aklında sadece gemiye saldırmak olduğundan gemiyi yıkmaya çalışıyor sanıp endişelenmeden yaklaşıyor ama seken yumruk ve tekmelere yakalanıyor.
http://www.mangareader.net/103-2388-14/one-piece/chapter-281.html

Luffy'nin sonraki saldırısında Enel saldırıyı karşılamaya karar veriyor. Daha sonra çok hızlı olduğunu ve karşılayamayacağını fark ediyor ama artık çok geç.
http://www.mangareader.net/103-2405-10/one-piece/chapter-298.html

Burada Enel hakisini kötü kullanmıyor. Geniş alanı hissettiğinden yakını iyi hissedemiyor gibi bir şey yok. Dövüş sırasında zaten Luffy'ye odaklanıyordu sadece. Enel saldırıları önceden hissediyor mu? Evet, hissediyor, yani 2. maddede anlattığım olayda senin bahsettiğin Sandersonia kadar başarılıdır en azından. Enel çevresinde kaç kişi var, nerede diye sezebiliyor mu? Evet, hemde tüm Skypia'yı sezebiliyor, yani 1. maddede anlattığım konuda seride karşımıza çıkan en başarılı kişi. Kim ne kadar güçlü diye seziyor mu bir şey diyemeyiz çünkü hiç bahsi geçmedi. Ama emin olmamakla birlikte, Enel 3 saat sonunda 5 kişi kalacak derken muhtemelen güçlerini hissedip ona göre bir tahmin yaptı. Tabi dediğim gibi benim kendi düşüncem bu.

Sonuç olarak Enel'in gözlem hakisi iyi mi? Çok iyi, gördüğümüz en iyi gözlem hakisi onda şu ana kadar. Ayrıca meyvesi sayesinde uzaktaki kişilerin ne konuştuğunu bile anlıyor. "Ne konuştuklarını duysa ne olacak ki!?" dersen yanlış edersin. Konuşmalardan ne tür bir plan uygulayacaklarını, savaşta ne olup bitiyor gibi bir çok şeyi anında öğrenebilir. Büyük savaşta denden mushi ile uğraşılmadan WB'nin anında ne olup bittiğini anlayıp, ona göre hareket edebildiğini düşün. Ayrıca Akainu'nun Skuardo ile oynadığını filan da duyabilirdi muhtemelen. Büyük çaplı savaşlarda büyük avantaj sağlayabilecek bir şey.

Enel'in fiziği zayıf değil bence. Ama güçlü de değil, ortalama bir fiziksel gücü var. Luffy'den yumruk yiyip kan kusmayan kaç kişi var? Haki kullananlar dışında kim varsa yamulttu. Kuma bile vurduğunda(Crocodile) kan kusturabildi. Enel'in fiziksel gücü üst düzey korsanlar kadar iyi değil tabiki ama o kadar da zayıf bir karakter değil.

Dostum zaman ayirip yazdigin uzun yaziya kisa bir cevapla verecegim kusura bakma lutfen.

Soylediklerinden bir kac seyi alintilamak istiyorum. Ifadelerini cimbizla cekmis gibi gorunmek istemiyorum ama yapacak bir sey yok :)

-Enel saldirinin hizina ayak uyduramadi.
-Enel saldiriyi havada karsilayamadi.
-Enel k.hakiyi en az Sandersonia kadar iyi kullandi.
-Enel'in fiziksel gucu ust duzey bir korsan kadar iyi degildir.

Eger sen gercekten bunlari dusunuyorsan Enel'in ahim sahim hic bir yonu olmadiginda da bana katiliyor musun?

Ek olarak eger Enel'in hakisi cok iyi olmasina ragmen, saldirilardan kacamadiysa ben burdan sunu cikaririm, bu adamda inanildigi gibi isik hizi ve isinlanma yetenegi yoktur. O zaman kalburustu b.hakiye sahip guclu bir korsan Enel'i rahatca paketler.

thosy

Dostum zaman ayirip yazdigin uzun yaziya kisa bir cevapla verecegim kusura bakma lutfen.

Soylediklerinden bir kac seyi alintilamak istiyorum. Ifadelerini cimbizla cekmis gibi gorunmek istemiyorum ama yapacak bir sey yok :)

-Enel saldirinin hizina ayak uyduramadi.
-Enel saldiriyi havada karsilayamadi.
-Enel k.hakiyi en az Sandersonia kadar iyi kullandi.
-Enel'in fiziksel gucu ust duzey bir korsan kadar iyi degildir.

Eger sen gercekten bunlari dusunuyorsan Enel'in ahim sahim hic bir yonu olmadiginda da bana katiliyor musun?

Ek olarak eger Enel'in hakisi cok iyi olmasina ragmen, saldirilardan kacamadiysa ben burdan sunu cikaririm, bu adamda inanildigi gibi isik hizi ve isinlanma yetenegi yoktur. O zaman kalburustu b.hakiye sahip guclu bir korsan Enel'i rahatca paketler.
Enel'in ahım şahım yönü gözlem hakisi ve meyvesi. Ama zırh hakisi olmadığından benim gözümde üst seviye bir schibukai gücündedir. Amiral yonkou filan alamaz. Üst seviye bir zırh hakisi öğrenirse amirallerden eksiği kalmaz, ama öğreneceğini sanmıyorum.

Benim demek istediğim Luffy, Enel'e 4 kere vurabildi. 4'ü de hakisi olsun olmasın yiyeceği saldırılardı. Bu 4 saldırı da hakisini iyi kullanamadığından yedi diyebileceğimiz saldırılar değil. Enel'e vurabilecek kişi sayısı fazla değil, yanına yaklaşabilecek kişi sayısı bile az. Enel'i yenebilecek 10 karakter varsa Enel'in yenemeyeceği 20 karakter vardır.

Nami'nin iklim aletinden çıkan elektrik bile millete bu kadar zarar veriyorken Enel'in milyon voltluk saldırılarını yemeyi göze alan kişi yonkou bile olsa ahmaklık yapmış olur. Ama elektrik saldırılarından kaçabilen birisi de Enel'e yenilmez. Fiziksel bir saldırısı yok çünkü.

Benim asıl merak ettiğim şey haki savunmasının elektriğe karşı koruyup korumayacağı. Mesela Shanks, Akainu'nun saldırısını kılıcıyla karşılayarak(muhtemelen kılıca haki eklemiştir.) durdurmuştu. Magma saldırısının vücutlu temas etmesi gerektiğinden saldırı işe yaramadı. Elektrikte işler biraz farklı, kişiye temas etmese de etrafında olan iletken bir şeye temas ederse saldırı rakibe ulaşabilir. Enel'in saldırısı kılıçtan geçip Shanks'a ulaşabilir.

Sadece elektrikte de değil, sıcak ve soğuk saldırılarda haki ne kadar etkili? Aokiji'nin denizi dondurmak için kullandığı saldırıyı zırh hakisi ile durdurabiliyorlar mı? Durdurabiliyorlarsa ne kadarını durdurabiliyorlar?

Eğer zırh hakisi elektriği kesmiyorsa Enel'in meyvesi çok tehlikeli olabilir. Bu meyvenin ayda olması en hayırlısı oldu bence. :)

Şunu da belirtmekte fayda var, Enel Luffy'nin sıradan biri olmadığını anladığında direkt olarak uzun mesafeden saldırdı, o arada çok kısa sürede yaklaşık 200 milyon volt elektrik verdi Luffy'e, Luffy dışında biri olsa zaten baştan yamularak başlayacaktı olaya, kaldı ki bu noktadan sonra Enel elektrikle zarar veremediği için sopasını kullanarak yakın mesafe savaşmak zorunda kaldı, Luffy hariç biri olsa Enel gayet rahat uzaktan uzaktan çalışırdı,

@ray-san,

Okuduğunu kendi düşündüğün şekilde anlayabilmek için büyük çaba sarf ediyorsun sanırım, thosy nerede "Enel saldırının hızına ayak uyduramadı" demiş.? Ayrıca Enel sadece havadaki saldırıda kaçamadı, o kadar savaş boyunca verdiği tek açık için mi adamın k.haki'sini yetersiz buluyorsun.?
Buyur buda ışınlanma yeteneği;
[YOUTUBE]j8mQwskXQb0[/YOUTUBE]

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık