Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Enel Hakkında Bir Teori

Merhaba arkadaşlar , can sıkıntısından biraz One Piece izleyeyim dedim youtube'da Enel vs Luffy'i izledim. Enel üzerine biraz düşündüm gerçekten bu adam Ay'a gönderilerek boş yere harcandı-mı acaba diye düşünüyordum.

Kötü karakterler içerisinde belkide en çok fanı olan , kimilerine göre en muazzam meyve gücüne sahip olan Enel-kami-sama hakkında hem geyik hemde teori üretelim istedim. :good:

Şöyle zorlama bir teorim var ;

Ganfall bizim tayfaya başka yolların olduğunu falan söylemişti Skypia'ya ulaşmak için. Bunu tabiki Enel'de biliyordur. Ay'da canı sıkılan biraz tanrılık vazifelerini yerine getirmek ister belki. Hatta Ay'da tanıştığı dugon'lara benzer yaratıkları ordusu falan yapmıştır gerçek bir tanrılık sistemi kurmak ister gökyüzünde.
Egosu gökyüzünden de yüksek olan kamimiz hızını alamaz kendisini tokatlayabilen tek kişi olan Luffy'den intikam almak için yada mavi denizide hükmü altına almak için aşağıya gelir. Tabi inşallah ilk rakibi Teach olmaz yazık olur o meyvede gider elden :D

Enel zor bir durumdayken bizimkiler kurtarabilir ama Enel'i ölüm noktasına getirebilecek kaç kişi varki mavi denizde bunuda merak ediyorum. Bir şekilde Enel yine ilk göz ağrısı ( ilk gözünü şişiren ) Luffy ile karşılaşır nasıl hoş olmazmı büyük savaş öncesi Enel gibi bir müttefik :fool:

Aslında aklıma gelen bir başla zorlama teori ise ; Raftel acaba Ay olabilir mi ? Rio kitabesini ararken Enel-kami'nin yanına yine gidebilirler belki. Raftel'i bulmanın bu kadar imkansız olmasınında bir anlamı vardır elbet. Ne dersiniz ?

Tabi benim yazdıklarımı yorumlamak yerine ( tabiki yorum yapılabilir ) kendi düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. Hem böylelikle uzun zamandır sönmüş olan Enel aşkını yeniden yakarız.

Enel'den müttefik olmaz kanımca... İnanılmaz egoist ve özgüvenli birisi Luffy'e dostum filan demez... Harcanmasının sebebi bence mantıksız bir güç yüklendi düşünsene Mantra diye hakinin dibine vurmuş meyve desen inanılmaz bir güç... Mavi Deniz'e inerse tamam en güçlü o olmaz belki ama ondan güçsüz herkesi ezme peşinde olur bu da seriiyi bozar diye düşünüyorum. Bu saatten sonra katılırsa da seriiye tekrardan öyle inanılmaz bir rakip olabileceğini filan zannetmiyorum... Ama rahipleriyle beraber sağlam bi tayfa ona laf yok...

hocam öncelikle tebrik ederim daha sabah enel ile ilgili şeyler düşünüyordum hemen paylaşayım:D eğer mavi denize dönerse 2 kişiyi mutlaka yenemez. luffy ve jozu. bildiğimiz gibi elmas da elektriği iletmez. antisi olduğu için enel jozu ve luffyi yenemez. yonkou ve amiraller gücünde olmak için fiziksel gücünü ve hakisini geliştirmesi lazım. çoğu karaktere tek atabilecek muazzam meyveye sahip ama fiziksel gücü yeterli değil enelin. dediğin gibi teachle karşılaşırsa kötü olur. bana katılır mısınız bilmem ama enel antisi hariç(luffy ve jozu) herkesi yener. elektriği ileten bütün meyveleri enel yener diyorum. çoğu kişi saçma diyebilir ama tamamen kendi düşüncem bu.
Enel kimi yener veya yenmez değil aslında konu , Enel'i bir şekilde yeniden görebilmek için gelecekteki bölümlere dahil etmek. Yani dönmesi imkansız gibi bir yer olan Ay'a gitmiş adam nasıl geri gelecek onu kurcaladım biraz :D

Enel bence dediğin gibi ordusuyla beraber aydan dönecek. Fakat döndüğünde yeni dünya'ya inecek ve burada da daha luffy ile karşılaşamadan başka birisi tarafından yenilecek. Ve bu sadece kapak serilerine yansıyacak. Ana hikayeye katılmayacak.

3 antik silah var dendi.pluton,poseidon,uranüs...

- pluton namı diger yunan mitolojisindeki hades,yer altı hükümdarı.pluton nerede ? arabastada ki çöllerin altında ;)

- posedion yunan deniz tanrısı,opdeki poseidon nerede? denizin 10 bin metre dibinde.

-uranüs yunan gökyüzü ve uzay tanrısı.uranüs nerde olabilir ? tüm kapak hikayeleri nerdeyse hikayeye baglandıgına göre bence ayda...

e.oda eneli oraya atıp,asagıyla ilgili bag bırakmasaydı tamam derdim ama bıraktı.madem enel teorisi istiyorsun al sana teori :D

shandia,bilka ve skypiealılar yüzlerce yıl önce ayda yasıyorlarmıs cok büyük bir krallık kurmuslar.birka ismninde teknolojinin en üst düzeyde oldugu bir sehirleri varmıs.ama en az 1100 yıl önce bu üç ırk sanırım kaynak yetersizliginden,dünyaya inmişler.

birka enelin dogdugu ada(aynı ismi vermişler uzaydaki sehirleriyle),orada bir uygarlık kurmus birkalılar.skypieadada baska bir uygarlık kurulmus.3. ırk ise shandoralılar,jayaya inmişler.skypiea ve birka ne kadar gelişti bilinmez ama shandora efsanevi bir sehir olmus ve savas gücü boş yüzyılda antik d. krallıgı yıkılmasına ve nerdeyse shandora tüm savas gücünün yüzde 90ını kaybetmesine ragmen,ufak bir azınlıkla yıkılmamıs 20 krallıga karsı... yani o kadarda güclüymüşler ve serideki en önemli seyi yapmıslar.rio kitabesini korumayı basarıp,roger raftele tasıyana kadar var olmasını saglamıslar.

şimdi bu bilgiler ısıgında shandora,d. krallıgının müttefiki,onunla beraber savasıp tarihini miras alıp korumuslar.antik silahların 3üde raftelden cok uzakta yapılmıs gibi duruyor.pluton water sevenda grand lineda,poseidon merman adasındaymıs ztn,o yüzden son efsanevi silahda bence ayda.ve enel oraya o yüzden e.oda tarafından gönderildi.3 antik silah müttefikleri tarafından yardım için yapılmıs bence d. krallıgına ama yetmemiş.yinede saklanmıslar.bence d.lerin vasiyetini yerine getirip wbnin dedigi herseyi omuzlıyacak ve dünyaya savas ilan edicek adam cıktıgında ona yardım için bekliyorlar.yani bence o zamnlar bu gücler koruyamadıkları ve yıkılan antik krallıgın ruhu için wgye olan son savasa katılacaklar.

gelelim enele; kendi adasında sınırsız zenginlikleri ve gücü övülen yer diye anlatılıyormus ay.belki kimse farketmemiştir ama e.odanın dünyasında,6 tane uydu var.biri bizim bildigimiz ay yani 5 gezegen daha var etrafta.ve e.odanın db hayranı oldugunu düsünürsek son savasa bu gezegenleri bile katabilir ve bence enel gücüyle bunun anahtarı oldu.;) uzayda yasayabiliyor.maxim teknoloji tasarımı ona ait.eger birde antik silah oradaysa alır gelir ben kamiyim der.önemli olan zamanlaması o yüzdne ben enelin,bizimkiler raftelde herseyi ögrendikten sonra ortaya cıkarılıcagını düsünüyorum.

eger enel imana gelirse muhtesem bir müttefik olur.luffy raftele vardıgında bile, yasayan tüm deniz canlılarının yani denizlerin kralicesi aslında shirahoshi olucak.dünyadaki en büyük okyanusun ama temelde üstündeki adaların kralıda luffy olucak.geriye sadece gökyüzü kalıyor onuda enele verdim :D

yani böyle olur kesin diyemem ama eminim enel seriye baglanıcak ve muhtemelen bu uranüsle olur olmasa bile yinede baglanıcak,o güc ve aydaki uygarlıklar bize bosa gösterilmedi bence ;)

3 antik silah var dendi.pluton,poseidon,uranüs...

- pluton namı diger yunan mitolojisindeki hades,yer altı hükümdarı.pluton nerede ? arabastada ki çöllerin altında ;)

- posedion yunan deniz tanrısı,opdeki, poseidon nerede? denizin 10 bin metre dibinde.

-uranüs yunan gökyüzü ve uzay tanrısı.uranüs nerde olabilir ? tüm kapak hikayeleri nerdeyse hikayeye baglandıgına göre bence ayda...

e.oda eneli oraya atıp,asagıyla ilgili bag bırakmasaydı tamam derdim ama bıraktı.madem enel teorisi istiyorsun al sana teori :D

shandia,bilka,ve skypiealılar yüzlerce yıl önce ayda yasıyorlarmıs cok büyük bir krallık kurmuslar.birka ismninde teknolojinin en üst düzeyde oldugu bir sehirleri varmıs.ama en az 1100 yıl önce bu üç ırk sanırım kaynak yetersizliginden,dünyaya inmişler.

birka enelin dogdugu ada(aynı ismi vermişler uzaydaki sehirleriyle),orada bir uygarlık kurmus birkalılar.skypieadada baska bir uygarlık kurulmus.3. ırk ise shandoralılar,jayaya inmişler.skypiea ve birka ne kadar gelişti bilinmez ama shandora efsanevi bir sehir olmus ve savas gücü boş yüzyılda antik d. krallıgı yıkılmasına ve nerdeyse shandora tüm savas gücünün yüzde 90ını kaybetmesine ragmen,ufak bir azınlıkla yıkılmamıs 20 krallıga karsı... yani o kadarda güclüymüşler ve serideki en önemli seyi yapmıslar.rio kitabesini korumayı basarıp,roger raftele tasıyana kadar var olmasını saglamıslar.

şimdi bu bilgiler ısıgında shandora,d. krallıgının müttefiki,onunla beraber savasıp tarihini miras alıp korumuslar.antik silahların 3üde raftelden cok uzakta yapılmıs gibi duruyor.pluton water sevenda grand lineda,poseidon merman adasındaymıs ztn,o yüzden son efsanevi silahda bence ayda.ve enel oraya o yüzden e.oda tarafından gönderildi.3 antik silah müttefikleri tarafından yardım için yapılmıs bence d. krallıgına ama yetmemiş.yinede saklanmıslar.bence d.lerin vasiyetini yerine getirip wbnin dedigi herseyi omuzlıyacak ve dünyaya savas ilan edicek adam cıktıgında ona yardım için bekliyorlar.yani bence o zamnlar bu gücler koruyamadıkları ve yıkılan antik krallıgın ruhu için wgye olan son savasa katılacaklar.

gelelim enele; kendi adasında sınırsız zenginlikleri ve gücü övülen yer diye anlatılıyormus ay.belki kimse farketmemiştir ama e.odanın dünyasında,6 tane uydu var.biri bizim bildigimiz ay yani 5 gezegen daha var etrafta.ve e.odanın db hayranı oldugunu düsünürsek son savasa bu gezegenleri bile katabilir ve bence enel gücüyle bunun anahtarı oldu.;) uzayda yasayabiliyor.maxim teknoloji tasarımı ona ait.eger birde antik silah oradaysa alır gelir ben kamiyim der.önemli olan zamanlaması o yüzdne ben enelin,bizimkiler raftelde herseyi ögrendikten sonra ortaya cıkarılıcagını düsünüyorum.

eger enel imana gelirse muhtesem bir müttefik olur.luffy raftele vardıgında yasayan tüm deniz canlılarının yani denizlerin kralicesi aslında shirahoshi olucak.dünyadaki en büyük okyanusun ama temelde üstündeki adaların kralıda luffy olucak.geriye sadece gökyüzü kalıyor onuda enele verdim :D

yani böyle olur kesin diyemem ama eminim enel seriye baglanıcak ve muhtemelen bu uranüsle olur olmasa bile yinede baglanıcak,o güc ve aydaki uygarlıklar bize bosa gösterilmedi bence ;)
Muhteşem teori gerçekten.

Shirahoshi-Luffy-Enel krallıklarını tuttum :D

Enel'in seriye tekrar bağlanılmasını geçtim , yeni bir kapak hikayesi bile fanları coşturur eminim. Böylesine sevilen bir karakter illaki tekrar dahil olacak seriye herkes bunu istiyor umarım ODA sesimizi duyar. Tabi seninde dediğin gibi zamanlama çok önemli büyük ihtimalle serinin sonlarına doğru gerçekleşecektir bu olaylar. Raftel ve Ay arasında bir bağlantı olduğunuda düşünüyorum.

enel gelsin luffyden dayağı yiyip geri aya gitsin:mincika: enel'i hiç sevmedim hiçte sevmeyeceğim, seri içinde öyle önemli bir yeri olduğunu düşünmüyorum:artiz: (biraz sert çıkmış olabilirim ama harbi hiç sevmiyom pis herifi:ehe:)

bence müttefik olarak değilde son savaşta düşman olarak çıkacaktır (karşı tarafı biraz güçlendirmezsek dövüş hiç güzel olmaz)

@ Dragon

Güzel derleme olmuş hakkaten. Bence de Enel, seriye bir şekilde dahil olacaktır. Bunun dışında, dediğin gibi gökyüzü adaları halen bir sır ve Oda, her sırda olduğu gibi bunu da sonlara saklayacak gibi duruyor. Ama açıklanmadan geçilmeyecektir. One Piece evreninde çok fazla gökyüzü adası var, bunların bir şekilde birbirine bağlanması ve seriye dahil edilmesi gerekli. En kötü ihtimalle Oda'nın elinde SüperNova Urouge var, bir gökyüzü adasından geldiği için seri içinde onun üzerinden çok açıklama olacağını zannediyorum. Uranüs konusunda ise bu NW'deki bir gökyüzü adasında çıkacak diye tahmin ediyorum. Ay, fazla uçuk olur. Sonuçta Antik Krallık'ın yaptığı bir silah ve serinin seyrinde Pluton, Arabasta'da (Grandline); Poseidon, Red Line; Uranüs (NW) çıkacak diye tahmin ediyorum.
aklımdan ilk geçenler olmuyor,uçuk düşününce e.odayla aynı frekans oluşuyor.bak diyorumki dünyanın etrafında birka krallıgının bulundugu aydan hariç 5 gezegen daha var.o uzay korsanlarıda baska bir gezegene baglanabilir.sonradan dünyaya inmiş arishiterunun teorisindeki gibi wgnin,yani kutsal malların ilk atası olabilirler.adam sadece tek bir kare gösterdi,full gizem gerisi diger 5 gezegenle ilgili.

sonra kutsal silahlar ile ilgili herkezin antik krallık tarafından yapıldı yanılgısı var.bence alakası yok,plutonu ilk water sevenli bir gemi mühendisi yapıyor,muhtemelen antik krallıgın müttefikiler ve onlara yardım için.aynı adadan tomun d. olan rogera ve yine frankynin d. olan luffye yardımı gibi.adam herseyi hesaplamıs muazzam bir kurgusal zekası var :D

sonra poseidon zaten ilk kusak deniz kızı prensesi.oda d. degil,raftel nerede,merman adası nerede.dikkat et ortada bir özür var kime joy boya,joy boy kim bence bir d. o noah merman sakinlerini deniz yüzeyine tasıyacaktı ve poseidon gücüyle müttefikti ama aynı pluton gibi bence yıkıma yetişemedi.antik krallıgın yıkılmasını tüm gücüne ragmen yıkıldıya degil,bence ihanete ve yardımın zamanında gelmemesine baglıyacak.

bu bilgiler ısıgında diger 2 antik silah müttefik gücüyse ve antik krallık yapmadıysa 3.süde öyledir.kim duydugumuz en güclü müttefikleri shandora orjinleri neresi ay.uranüs ne uzay tanrısı bence cuk oturuyor.ayrıca geniş yelpazede bakarsan olaya,gökyüzü adalarında cok insan var bulunmaması imkansız olurdu ama ayda kimse yok,arabastanın çöllerinin altındada kimse yok,en ulasılabilir olan poseidon bile 10000 bin metre dipte.ki onun yerinide en güclü savascı ulusu shandra korumus,ponelglyphi görebilen düsman yok.ama dedigim gibi bundan az daha farklıda olsa bu sekilde düsünüyorum ben yinede ;)

son olarak;eneli müttefik istemem benim düşüncem,daha dogrusu istegim,çünkü ne kadar gücü olursa olsun düşman olarak luffy karsısında anlamsız,yani karsı tarafa uranüsü getirip hediye ederse ve arishiterunun zamanındaki teorisi gibi o silah yıldırımla calısyorsa düsman olabilir,ama müttefik olup gücüyle mariejouya söyle bir raigou indirse fenamı olur:mincika:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık