Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Enel Hakkında Bir Teori

@Lanza
Usopp'un babası adam değil o zaman, silah kullanıyor. Sonuçta onun gücü değil.
Zoro adam değil o zaman, malum kılıç kullanıyor, onun gücü değil.
Ray-san abartılmış, o da kılıç kullanıyor, onun gücü değil. Shanks'ı hiç saymıyorum.
Benn Bacman'ı çöpe at direkt, sopa, tabanca falan.
Ha bi' de Nami tayfanın ilk B. Haki kullanıcısı, kafasını gözünü dağıtıyordu Luffy'nin.

Her Enel konusu acildiginda cinlerim tepeme cikiyor. Yahu arkadas sen ciddi misin? Saldiri icin kilic, silah kullanmakla altindan yapilmis devasa gemiyi kullanmak bir mi? Onu kullanmak icin dunya zaman beklemesi gerektiginden bahsetmeye gerek bile yok.

D: Question!! If God Enel were to descend to the Blue Sea, how much would his bounty be? Also, what would happen if he did that? Would he rule the Blue Sea? P.N. Gorozoro

O: I see. Interesting question. Knowing how tricky he would be to beat, I'd imagine he could reach as much as 500,000,000 Beli. Luffy was lucky to be rubber. But like Luffy said, there all sorts of even crazier guys down on the Blue Sea. Enel would NOT rule it.

Gel gelelim her seferinde bahsetmeye bayildiginiz su argumana, Oda'nin cumlesinin tam tercumesi :

- Tahminimce 500,000,000 Beli'ye kadar ulasabilirdi.

Enel asagi inse 500m odulu kapardi, biraz tecrube edinse yonkou vs. kendi goruslerinizi gercekmis gibi savunmaktan vazgecin artik.

Enel'in su cok ovulen evrenin en iyi kenbunshoku hakisinden bahsedelim biraz da... Simdi karsimizda Luffy'den yumrugu yedi diye sasiran adam var. Bu adamin k.hakisinin -evrenin en iyi olmasini geciyorum- cok ust bir duzeyde oldunu dusunelim. Hadi Ben Beckmann ve Enel'in k.hakisi esittir dedik. Soyle bir de senaryo yazayim; Sumuklu bir velet sifatinda aptal bir siritma, elinde oyuncak gorunumlu ama olumcul bir silahla Beckmann'a saldiriyor. Beckmann boyle bir durumda kendisini korumaya calisir miydi? Bence hayir. Sizce Beckmann bu saldiridan olumcul bir zarar mi alir? Yine hayir. Neden? Cunku k.hakiyi gercek anlamda kullanabilir ve tehlikeyi sezerdi. Neden boyle absurd bir ornek verdigime gelince, Enel'in karsisindaki Luffy de bu durumdan farkli degildi. Normal sartlar altinda Enel'in darbe almamasi gerekirdi ama aldi. Neden? Cunku k.hakisi zayif. Meyve + mantra kombinasyonu sayesinde kilometrelerce otedeki konusmayi duyabilmesinin savasta ne gibi bir faydasi olabilir Allah askina?

Biraz da Enel'in dayanikliligindan bahsedelim. Neymis efendim Enel darbe kadrani yemis, kalbi durmus, meyvesi kalbini tekrar calistirmis... Bu bahsedilen darbe kadraninin anca Giant Jack'in yarisini yokedebilecek gucte bir silah oldugunu hatirlatmama gerek yok sanirim. Kusura bakmayin ama bu gucle kalbi duran adama NW'de okkali bir yumruk yapistirsalar, tek yumrukta 15 kere kalbini durdurup calistirir sonra tekrar durdururlar.

Crocodile ve Enel'in karsilastirilmasini da gercekci bulmuyorum. Crocodile sayisiz yumruktan ve uzun sureli esit bir savastan sonra yenilmistir ote yanda Enel ise daha Luffy'nin ilk yumrugunda fukara sumugu gibi duvara yapismistir.

Not : Eger Ben Beckmann'da haki oldugunu nerede gordun arkadas vb. yorumlar yapacaksaniz hic ugrasmayin, ismi istediginiz biriyle degistirin.

Roronoa Zoro

@ray-san
Yahu arkadaş ben ciddiyim. Cinleri oradan bir indirmek lazım önce, kafanı bulandırmışlar belli.
I'ld imagine'ı tahminimce diye çeviren ilk insan olduğundan dolayı tebriklerimi sunuyorum öncelike; Adam orada diyor ki
"500 milyon kadar çok bi' beliye ulaşabilirdi" işine gelince ne de güzel yok sayıyor kelimeleri beyefendi. Sonra gelip translater artistliği yapıyor bize. He arkadaşım, Luffy'den yumruğu yediği için şaşırmasının sebebi mantra, sen uykuna geri dön tatlı prenses. Erken kalkmışsın.
Luffy'den yediği tek yumrukmuşmuş, kaç bin tonluk uçan riffle yedi herif, 5 dakika sonra aya gitti. Gelmiş Crocodile'la bir tutuyor herif.
Şu forumda zibilyon tartışma yaşadım, arkadaşlar şahit, ben bu kadar saygısız, aşağılayıcı, tahrik edici bir yazı görmedim. Adamı klavye kabadayılığına sürüklüyorsun.(Dilim ağır diye eleştirilen biriyim, sen düşün vaziyetini.)
Yemin ederim ilk kez forumdan birini dövme isteği uyandırdın bana.

Cinleri cikartan senin gibi yorum yapan insanlar. "500 milyon kadar çok bi' beliye ulaşabilirdi" Bu mudur yani senin cevirin? Kim burada kelimeleri yok sayiyor ben mi sen mi? Burada klavye kabadayiligi yapan, baskalarina hakaret etmeye calisan sen varsin. Inan benim de icimden cok guzel hakaretler geciyor ama senin aksine klavye kabadayiligini ergenligimle beraber biraktim.

Karşılaştırman Shanks korsanlarıyla yapman hata bence pek bir olaylarını görmedik, Enel Luffy'nin karşısına çıktığında illa ki yenilecekti ne ultra süper mantra ne de başka bir şey onu durduramazdı, Enel'i Luffy ile kıyaslamak bence yanlış kaçıyor, sonuçta her türlü antisi herifin.
Enel'i diğer karakterler ile karşılaştırırsak en iyi verimi almış oluruz.

Enel'in k.hakisi de zayıfsa kimin güçlü o zaman?

WB'nin arkasına kadar gelmesini sezemeyen Akainu'nun mu?
Jozu'dan bodoslama omuz yiyen Aokiji'nin mi?
Ben Beckman'ın yanına kadar sokulmasını öngöremeyen Kizaru'nun mu?

Yani k.hakinin nasıl işlediğini tam olarak bilemiyoruz. Örnek verdiğim adamlar da denizcilerin bir numaralı adamları olmalarına ve savaş alanında k.hakilerini mümkün olduğunca açık tutma zorunlulukları olduğunu bilmelerine rağmen bahsettiğim duruma düştülerse Enel'e haksızlık yapılıyor gibi geldi bana.

Enel'in k.hakisi de zayıfsa kimin güçlü o zaman?

WB'nin arkasına kadar gelmesini sezemeyen Akainu'nun mu?
Jozu'dan bodoslama omuz yiyen Aokiji'nin mi?
Ben Beckman'ın yanına kadar sokulmasını öngöremeyen Kizaru'nun mu?

Yani k.hakinin nasıl işlediğini tam olarak bilemiyoruz. Örnek verdiğim adamlar da denizcilerin bir numaralı adamları olmalarına ve savaş alanında k.hakilerini mümkün olduğunca açık tutma zorunlulukları olduğunu bilmelerine rağmen bahsettiğim duruma düştülerse Enel'e haksızlık yapılıyor gibi geldi bana.
Yalnız Enel'in kendi de kabul ediyor Kenbonshoku Haki'sinin mükemmel olmadığını.

Enel'i küçümsemek boşuna. Neymiş efendim saldırıları öldürmüyormuş zaten saldırıları öldürüyor olsaydı tayfadan kim kalmıştı Luffy nin haricinde tabi ki hiç kimse tayfanın hayatta kalmasına karşılık meyvenin öldürme yeteneği kaldırılmış. Yine bir şekilde Zoro ve Wiper ın o kadar uğraş verip tek bir çizik atamadığı yılanı Enel tek saldırıda saf dışı bıraktı, Zoro da Wiper da Enel den nasibini aldı ama ayağa kalktılar şimdi nasıl oluyorda hepsi bu saldırılara maruz kalıp ayağa kalkıyorlar, hepsi aynı dayanıklılıkta olmadığına göre güç hesaplaması bir mantığa oturtulmadan ve adada ölüm olmadan arc ın bitirilmesine odaklanılmış . Logia yeteneklerine bakarsak ışık hızında tekme atmakla ona en yakın olacak vuruş gücüne sahip olabilecek yeteneğe sahip kişiden bahsediyoruz. Tayfanın karşısına olması gerekenden erken çıkarılmış boss tur kendisi mavi deniz ile ilgili bilgi sahibi olmuş biri olsaydı ya da deneyimi olsaydı farklı bir görünüm çizebilirdi nasip önümüzdeki maçlara bakacağız elbet yeniden çıkar karşımıza. Mobilden yazıyorum karmaşa için kusura bakmayın

Enel'i küçümsemek boşuna. Neymiş efendim saldırıları öldürmüyormuş zaten saldırıları öldürüyor olsaydı tayfadan kim kalmıştı Luffy nin haricinde tabi ki hiç kimse tayfanın hayatta kalmasına karşılık meyvenin öldürme yeteneği kaldırılmış. Yine bir şekilde Zoro ve Wiper ın o kadar uğraş verip tek bir çizik atamadığı yılanı Enel tek saldırıda saf dışı bıraktı, Zoro da Wiper da Enel den nasibini aldı ama ayağa kalktılar şimdi nasıl oluyorda hepsi bu saldırılara maruz kalıp ayağa kalkıyorlar, hepsi aynı dayanıklılıkta olmadığına göre güç hesaplaması bir mantığa oturtulmadan ve adada ölüm olmadan arc ın bitirilmesine odaklanılmış . Logia yeteneklerine bakarsak ışık hızında tekme atmakla ona en yakın olacak vuruş gücüne sahip olabilecek yeteneğe sahip kişiden bahsediyoruz. Tayfanın karşısına olması gerekenden erken çıkarılmış boss tur kendisi mavi deniz ile ilgili bilgi sahibi olmuş biri olsaydı ya da deneyimi olsaydı farklı bir görünüm çizebilirdi nasip önümüzdeki maçlara bakacağız elbet yeniden çıkar karşımıza. Mobilden yazıyorum karmaşa için kusura bakmayın
Buna katılıyorum. Eğer enel yeni dünyada arc boss u olarak gelseydi dof falan hikaye olurdu yanında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık