Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Sevdiğiniz Yayıncılar

Favorileriniz?

• Kullanılan toplam oy
    68
Selamlar. Bildiğiniz üzere artık hayatımızda yayıncılık diye bir meslek var, bu insanlar internet üzerinden çeşitli platformlarda (Twitch,Nimo,Facebook,Youtube vs.) yayınlar açarak insanlara keyifli vakit geçirmeyi amaçlıyorlar. Kimisi daha çok oyun üzerine, kimisi muhabbet, kimisi video, kimileri de bunların hepsini karma şekilde yapıyorlar. Peki sizlerin en sevdiği yayıncılar hangileri? Ankete aklıma gelen en popüler isimleri koymaya çalıştım ama aklınızda başka birileri varsa belirtebilirsiniz.

Elraenn - Tuğkan Gönültaş
Başarılı YouTuber ve Twitch yayıncısı olan Tuğkan Gönültaş (Elraenn), 1987 yılında İstanbul'da doğmuştur. Twitch platformunda tam zamanlı yayıncılık yapmaktadır. Eğitim hayatını, Yeditepe Üniversitesi Endüstri Ürünleri ve Tasarımı Bölümü'nden mezun olarak tamamlamıştır.

Jahrein - Ahmet Sonuç
Ahmet Sonuç ya da bilinen adıyla Jahrein, Türk internet ünlüsüdür. İnternet kariyerine YouTube ile başladı ve daha sonra Twitch'te yayın yapmaya başladı. Genellikle sohbet ve oyun alanında içerik üretmekte, internet fenomenleri ve siyasi figürlerle röportaj yapmaktadır.

Pintipanda - Tuna Akşen
Tuna Akşen, 5 Mayıs 1986 Ankara doğumlu, şuan İstanbul'da yaşıyor. Bursa Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunudur. Tuna Akşen hem yayıncı hem de YouTuber'dır, küçüklükten beri oyunlarla oran arası onu buraya kadar getirmiştir.

Kendine Müzisyen - Kemal Can Parlak
15 Mayıs 1995 yılında Mersin'de dünyaya gelen Kemal Can Parlak, Kendine Müzisyen lakabıyla tanınmaktadır. Şu an İstanbul'da yaşayan yayıncı, lise yıllarında 86 güne kadar devamsızlık yaparak rekor kırdı. Kemal Can Parlak, Üniversitede Ses Mühendisliği bölümünü okumuştur.

wtcN - Ferit Karakaya
Ferit Karakaya, Türkiye de e-sporun gelişmesine öncülük etmiş kişilerden birisidir. Asıl çıkışını 2012-2015 yılları arasında League of Legends e-sporcusu olarak yapmıştı. Twitch'te geniş takipçi kitlesine sahip olan Ferit Karakaya, Twitch hesabını wtcN adıyla kullanıyor.

Unlost - Cantuğ Özsoy
Unlost kullanıcı adıyla bilinen ve milyonlarca takipçiye sahip olan Cantuğ Özsoy, Twitch yayıncısı ve Youtuberdır. Sosyal medya platformlarında kullandığı kullanıcı adı ise Unlostv olarak geçmekte. İlk bilgisayarını 1998 yılında alan Unlost sünnetinde takılan paralar ile bilgisayarını almıştır. Cantuğ Özsoy, 5 yaşından beri bilgisayar oyunları oynadığını belirtirken Half–Life oyunları ise 8 yaşından beri oynadığını belirtiyor. Kendisi ülkemizin en başarılı Half–Life oyuncusu olarak görülmektedir.

Can Sungur
Can Sungur, 30 Haziran 1986'da başkent Ankara'da dünyaya geldi. Sakıp Sabancı Lisesi'nde öğrenim görmesinin ardından lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. Üniversite zamanlarında inovasyon yaklaşımları ve internette iş kurmak üzerin iki tane kitap çevirmiştir. 2013'de Youtube kanalını kurmuş ve ilk videosunu 2015 yazında paylaşmıştır. Youtube videoları ile video oyunu severler tarafından tanımaya başlamış bu sırada da Twitch'de yayın yapmaya başlamıştır.

Pqueen - Pelin Baynazoğlu
Pqueen olarak bilinen Pelin Baynazoğlu 18 Temmuz 1992 yılında doğmuştur. Ankara'da doğan ve büyüyen Pqueen, internet kafede oynadığı GTA Vice City oyunu ile oyun dünyasına atıldı. Pqueen küçük yaşlarından itibaren yirmili yaşlarına kadar TRT Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğunda dans etmiştir. Kariyerine 2017 yılında Twitch platformunda başlamıştır.

Rraenee - Mert Yıldız
Mert “RRaenee” Yılmaz, 8 Temmuz 1998'de doğmuştur. 2 kardeşi olan Mert, aslen Ankara Kızılcahamamlıdır. Kendisi TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde İşletme okumuştur. Battal isimli dünyalar tatlısı bir kediye sahiptir. Ailesine de danışarak ani bir kararla yayıncılığa başlayan Mert'in oyunlarda kullandığı ilk ismi MerT'di. “Just Chatting” türü ile yayıncılığa başlayan Mert'in Twitch ismi rastgele harflerden oluşmaktadır. Kendisinin en sevdiği oyun Mount & Blade: Warband’dir ve Elreann ile bu oyunda tanımıştır.

Elwind - Kaan Atıcı
"Elwind" nicki ile tanınan Kaan Atıcı, 14 Ekim 1993 tarihinde İzmir'de dünyaya gözlerini açmıştır. Kaan Atıcı (Elwind), League of Legends oyunlarını oynamadan önce Dota 2 oynadığı zamanlarda şöhretini kazanmıştır. Hatta başarısını öyle bir yere taşıdı ki, dünya üzerinde en iyi 10 Dota 2 oyuncusu sıralamalarınad yer almayı başarmıştı. Kaan Atıcı lise eğitimini Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü'nde bitirmiştir.

Mithrain - Cem Karakoç
Cem Karakoç (Mithrain) 8 Mayıs 1992 tarihinde İstanbul'da doğdu. Karakoç aynı zamanda Boğa burcudur. Twitch üzerinden yaptığı yayınlarla şöhreti parlayan Cem Karakoç, Battle Royal oyunlarında çok iyidir. Yaptığı ilk Twitch yayınlarında "H1Z1" oynayarak kariyerine başlamıştır.

Videoyun - Batuhan Bozkan
Sabancı Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nde içerik üreterek oyun dünyasına atılan Batuhan Bozkan sonrasında yayın yapmaya da başladı. Şu an yayınlarını Twitch üzerinden yapmaya devam ediyor.

Purplebixi - Bahadır Telci
Twitch kullanıcı adıyla PurpleBixi'nin gerçek adı Bahadır Telci'dir. Bahadır 1998 yılının 18 Eylül tarihinde doğmuştur. 23 yaşındadır. Başak burcu erkeğidir. İzmir'de yaşayan Bahadır, aslen Erzurumludur. Eğitim hayatını Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam ettirmektedir. PurpleBixi, Twitch platformunda Mayıs 2018 tarihinden beri canlı yayınlar yapmaktadır. Canlı yayınlarda Sadece Sohbet kategorisinde genel olarak güncel sosyal olaylar, politika, sosyal medya ve oyun piyasası hakkında yorumlar yapan Bahadır, aynı zamanda eğlenceli yayınlarda gerçekleştirmedir.

Toqtir - Sedat Sakmar
Sedat Sakmar, 26 Şubat 1998 tarihinde dünyaya geldi. Trabzonludur. Çocukluğunun büyük bir kısmı Ankara’da geçmiştir. Lisede travmatik bir çizim eğitimi dönemi geçiren Sakmar, 16 yaşındayken oyun sektöründe çizim işleri yapmıştır. Üniversiteyi ise Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümünde okumuştur. Yayınlarında sıklıkla ailesi ile yapan Toqtir, kızına özellikle yayınlarında yer vermektedir.

Zeon - Necati Akçay
"zeoNNN" kullanıcı adı ile tanınan Necati Akçay, 1996 yılında Trabzon'da dünyaya gelmiştir. Şu anda İstanbul'da yaşamını sürdüren Necati Akçay, 2013 yılında "ZEON" isimli Twitch kanalını açmış ve dur durak vermeden yayın yapmaya başlamıştır.

Hiçbiri seçeneği lazım. İlla aralarından birisini seçeceksem, Pintipanda derdim. Alayı bomboş.
Birileri hakkında bomboş demek bu kadar kolay olmamalı bence. Aralarında yurt dışında okumuş, turnuvalar kazanmış, kitap çevirmiş başarılı isimlerde var.

Birileri hakkında bomboş demek bu kadar kolay olmamalı bence. Aralarında yurt dışında okumuş, turnuvalar kazanmış, kitap çevirmiş başarılı isimlerde var.

Yazdığın isimlere göre bomboş dedim zaten, yayıncıların hepsi bomboş demedim. Pek çoğunun adını duydum, kesitlerini izledim. Arkadaşının annesine söven birisi Jahrein, hatta eleştirenlerin de ne onurunu bırakıyor ne ailesini. Şimdi bu elemanın nişanı iyi diye, Polonya'da okudu diye bomboş diyemeyecek miyim?

Yazdığın isimlere göre bomboş dedim zaten, yayıncıların hepsi bomboş demedim. Pek çoğunun adını duydum, kesitlerini izledim. Arkadaşının annesine söven birisi Jahrein, hatta eleştirenlerin de ne onurunu bırakıyor ne ailesini. Şimdi bu elemanın nişanı iyi diye, Polonya'da okudu diye bomboş diyemeyecek miyim?
Ona denilenleri de atlamamak lazım. Adama her gün küfürler yağdıranlar var, onun yerinde kim olsa bir yerden sonra benzer tepkiler verir. Ama bu adamın bomboş olduğunu göstermez. Okuduğu bölüm, okul ve genel kültürü gayet iyi. Üslubunu sevmiyor olabilirsin o ayrı.

Ona denilenleri de atlamamak lazım. Adama her gün küfürler yağdıranlar var, onun yerinde kim olsa bir yerden olsa benzer tepkiler verir. Ama bu adamın bomboş olduğunu göstermez. Okuduğu bölüm, okul ve genel kültürü gayet iyi. Üslubunu sevmiyor olabilirsin o ayrı.

Verdiğim örnek arkadaşına küfretmesiydi. Koyduğun listede de bunun arkadaşı var. Jahrein kendisine küfrettiğinde gülüyorlardı. Karaktersizlik eşikleri çok yüksek bunların. Erkem İmamoğlu Karsu ile program yaptı, bu eleman Karsu için ''öpücükle mi gitmiş'' diye twit attı. Daha ne yapması lazım bunun?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık