Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En İyi Gözlem Hakisi Kullanıcısı

En İyi Gözlem Haki Kullanıcısı Kim?

• Kullanılan toplam oy
    273
Bhaki'yi bir nesneye yükleyip kullanabiliyorsun. Peki aynı şeyi khaki de yapabilir miyiz ?
Madam Shyarly mesela gelecek hakkında kehanette buluyor. Acaba Khakisini o yuvarlak objeye yükleyip görüyor olabilir mi ? Yoksa salt müneccim deyip geçek mi ?

Ada dediğimiz mekanların boyutu ne, ben onları ufak adalar olarak kıstas aldım. One Piece evreninde çok ufak adalar var çünkü. Thriller Bark'ı ada zannediyorlardı mesela. Marineford'a ada diyorlar, ne kadar küçük belli. Oars bu seride ada sırtlayıp oradan oraya taşıyormuş. (resmi kaynaktan verilen bir bilgi)

Anlayacağın o ki One Piece dünyasında adaların boyutu çok ama çok ufak olabiliyor.

Rayleigh adayı sezdiği için değil, orada kaç tane hayvanın Luffy'den güçlü olup olmadığını anında anlayabildiği için usta deniyor, en azından ben o sebepten önde görüyorum. Adam direk sayı veriyor, en az 500 tanesi senden güçlü diyor. Bu tarz bir ustalık meyve olmadan Enel'de bulunmaz bence.
Yüzölçümü konusunda hiçbir bilgim yok. Rayleigh tüm haki türlerinde üstatdır, ancak Enel'in de mantrası çok vurgulandı. Alanı oldukça geniş. Tanrı olduğu için duymaya ve hükme odaklanmış, neyi sezip sezmiyor pek belli değil.

Enel meyve gücü ile konuşulan şeyleri biliyordu. Desteği elektriksel dalgalanmalar sayesinde duyuyordu. Kenbunshoku Haki etkisi yok.

Burda Enel menzili genişlettiğini söylüyor sonik dalgalarla, meyve gücü ve gözlem hakisi ile. Duymasında meyve gücünün etkisini söylemiyor anladığım kadarıyla.

Bhaki'yi bir nesneye yükleyip kullanabiliyorsun. Peki aynı şeyi khaki de yapabilir miyiz ?
Madam Shyarly mesela gelecek hakkında kehanette buluyor. Acaba Khakisini o yuvarlak objeye yükleyip görüyor olabilir mi ? Yoksa salt müneccim deyip geçek mi ?
İhtimal dahilinde. Hawkins'te kartlarını aynı şekilde araç olarak kullanıyor.

Yüzölçümü konusunda hiçbir bilgim yok. Rayleigh tüm haki türlerinde üstatdır, ancak Enel'in de mantrası çok vurgulandı. Alanı oldukça geniş. Tanrı olduğu için duymaya ve hükme odaklanmış, neyi sezip sezmiyor pek belli değil.

Burda Enel menzili genişlettiğini söylüyor sonik dalgalarla, meyve gücü ve gözlem hakisi ile. Duymasında meyve gücünün etkisini söylemiyor anladığım kadarıyla.
Because of the powers, he is able to listen to the electrical sound waves that traverse the very air itself.

Wikia'da bu şekilde yorumlanmış. Bunu "Havada dolaşan elektriksel ses dalgalarını dinleyebilir" şeklinde çevirebiliriz. Başka türlü insanların ne konuştuklarını duyamaz, onların her bildiklerini bilemez. Mesela attığın bu sayfada Melek Adası'nda olan olay için "muhtemelen küçük bir sorundur" diyor. Her şeyi bilen adam, "muhtemelen" gibi bir kelime kullanmaz.

Ayrıca Enel şu hayatta kalanları bilme olayına yanılmamak için müdahale etmek zorunda kaldı. Nami ile birlikte altı kişi hayatta kalmıştı. Bu esnada Luffy ve Aisa hala yılanın içindelerdi. Tahmini doğru çıksın diye Gan Fall'u oyundan düşürdü. Hatta tanrı olduğu için yanlış tahmin yapmaması gerektiğini bizzat kendisi söylüyor. Sayfası aşağıda:

http://www.mangareader.net/one-piece/273/16

@çiköfte

Al, buyur.

Ayrıca Enel şu hayatta kalanları bilme olayına yanılmamak için müdahale etmek zorunda kaldı. Nami ile birlikte altı kişi hayatta kalmıştı. Bu esnada Luffy ve Aisa hala yılanın içindelerdi. Tahmini doğru çıksın diye Gan Fall'u oyundan düşürdü. Hatta tanrı olduğu için yanlış tahmin yapmaması gerektiğini bizzat kendisi söylüyor. Sayfası aşağıda:

Bazen üşengeç olmak kötü oluyor.

Enerunun meyve + haki kombosu ankettekilerin hepsini aşar, inkar etmenin anlamı yok. Ama o meyve kullanıyor demek de gereksiz zira adamın yeteneği o, ayrı düşünülemez. Konu en iyi k haki kullanıcısıysa Enerunun da ankette olmasi gerektiği haklı bir yakarıştır. :)

Because of the powers, he is able to listen to the electrical sound waves that traverse the very air itself.

Wikia'da bu şekilde yorumlanmış. Bunu "Havada dolaşan elektriksel ses dalgalarını dinleyebilir" şeklinde çevirebiliriz. Başka türlü insanların ne konuştuklarını duyamaz, onların her bildiklerini bilemez. Mesela attığın bu sayfada Melek Adası'nda olan olay için "muhtemelen küçük bir sorundur" diyor. Her şeyi bilen adam, "muhtemelen" gibi bir kelime kullanmaz.

Anladığım kadarıyla bu ses dalgalarına hakim olması için mantrası gerekli ama. Bildiğini bilmek her türlü olmuyor zaten.

Her şeyi bildiğini düşünmüyordum, oldukça geniş bir alanı sezdiğini düşünüyordum. Attığım sayfada, bir şeyler 'şamataya neden oluyor gibi' diyor. Bunu o kaosu takmadığı, ona yoğunlaşmadığı için söylüyor olarak algıladım ben, küçük bir problem diyor zaten sonrasında.

Evet öngörme olayında 6 kişi olayını atlamışım. O ya yılandan Nami, son dakikalarda çıktığı için olabilir. Öyle olmasa bile 3 saat sonrasını böylesine öngörmek, hala büyük bir olaydır. Zira Katakuri de Luffy'nin çerçeveyi kıracağını görüyor ama Brook'ta basireti bağlanıyor. Sanji'nin yapacaklarını görüyor ama mermisinden kaçacağını göremiyor.

Bu arada cevap için çok teşekkürler.

@Densetsu no Samurai aynen öyle, açıp bir mangaya bakmak lazım.

Sen ilgiyi üzerine çekmesin diye Enel'i ankete almazsın ama yine gider anketteki karakterlerin toplamından daha fazla tartışılır :gamyon:..

Anladığım kadarıyla bu ses dalgalarına hakim olması için mantrası gerekli ama. Bildiğini bilmek her türlü olmuyor zaten.

Her şeyi bildiğini düşünmüyordum, oldukça geniş bir alanı sezdiğini düşünüyordum. Attığım sayfada, bir şeyler 'şamataya neden oluyor gibi' diyor. Bunu o kaosu takmadığı, ona yoğunlaşmadığı için söylüyor olarak algıladım ben, küçük bir problem diyor zaten sonrasında.

Evet öngörme olayında 6 kişi olayını atlamışım. O ya yılandan Nami, son dakikalarda çıktığı için olabilir. Öyle olmasa bile 3 saat sonrasını böylesine öngörmek, hala büyük bir olaydır. Zira Katakuri de Luffy'nin çerçeveyi kıracağını görüyor ama Brook'ta basireti bağlanıyor. Sanji'nin yapacaklarını görüyor ama mermisinden kaçacağını göremiyor.

Bu arada cevap için çok teşekkürler.

@Densetsu no Samurai aynen öyle, açıp bir mangaya bakmak lazım.
Enel'i övdüğünü zannedip adamı serinin en büyük aptalı yapıyorsun. Üstelik saatler sonrasını gören(!) biriyle saniyeler sonrasını gören birini anlamsızca kıyaslamaya devam edip Katakuri'yi yapamadıkları doğrultusunda eleştiriyorsun. Az kaldı, 3 saat sonrasını görebilen(!) birinin saniyeler sonrasını görebilen birine göre çok daha rahat planlar yapıp önlem alabileceğinin farkında olamadığını düşünmeye başlayacağım. Hata bende ama. Sabahtan beri senden başka bu düşünceyi sahiplenmeyen (sahiplenseler de umurumda değil) birine bir şeyler anlatmaya çalışıyorum. Ahh ben ahh :mincika:

Davos benim için bitmiştir :byee:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık