Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] En ilginç Askerlik Anınız

oğlum bir tane var ama anlatamam burada... İlk öğrendiğimizde koca birlik şaşırmıştık...

Usta birliği Ankara ve bahriyeliyim tuhaf değil mi?:a: Çay ocağını devralmıştım kapalı ve ufak bir yerdi. Devreden arkadaş telefon şarj işlerini rahat yaparsın dediği için almıştım. Mekanın dışarıdan gözüken tek yeri elektrikli semaverin musluk tarafı, onunda penceresinde kapak var gün içinde kilitliyorum. Sadece sabah kahvaltı akşam yemek zamanı demliyorum mekan gün içinde boş duruyor. Taktım telefonu şarja gün içinde birlik içi dolanıyorum. Birlik başında öğretmen yarbay var naif ve meraklı biri, sürekli geziyor birliği ama er tarafına pek uğramıyor rahatsız olmayalım diye. Adamın geçeceği tutmuş benim dükkanın önünden:( Denetleme yaklaştı şuraya bir bakalım boya falan lazım mı diye açtırmak istemiş kıdemli başçavuşa. Millet fellik fellik anahtar arıyor açtırmak için ama sadece bende var. Anons ediyorlar gidiyorum mekana ve gözler fal taşı. Birlikteki komutanların bir ikisi hariç hepsi 1,5 metrekarelik mekanımın önünde. Telefon kabak gibi ortada ve aldılar anahtarı elimden açtılar kapıyı ben kurbanlık koyun gibi bekliyorum. İçeri önce Kd.Bçvş. giriyor peşinden Yarbay... Ben içimden "meee" diyorum koyun gibi. Onbaşıyı çağırıyorlar çocuk giriyor çıkıyor .Bir 5 dk. geçirdiler içeride ve çıktılar ses seda yok. Kalabalık başka tarafa doğru ilerliyor. Onbaşı onlar gidince yanıma geldi abi dedi başçavuş telefonu görünce semaverin masasının altına itelemiş, sonra beni çağırdı çaktırmadan verdi akşam alırsın benden. Akşam oldu aldım telefonu ertesi sabah tabur(içtima) sonrası dükkana geçiyorum onbaşı geldi abi anahtarları teslim alayım çay ocağı senden alındı ocak dışısın. Buna da şükür dedim .

oğlum bir tane var ama anlatamam burada... İlk öğrendiğimizde koca birlik şaşırmıştık...
Aranızda gey mi çıktı?
Pentatlon koşuyoruz denetleme var bitirenler sonda bekliyor bölüğün diğerlerinin bitirmesini Ankaralı arkadaş hücum duvarına çarptı geri sekti hemen gittik aldık kırmızı kırmızı kusuyor Denetlemeci Albaylar falan da geldi bizim uzman Albaylara komutanım sabah kahvaltıda çilek reçeli vardı onu çıkarıyor dedi. Gece çocuğun iç kanama geçirdiğini öğrenmiştik. apar topar askeri hastane

Askerlik güzeldi.
E yuh... Bu tiplemeler askeriyeyi çekilmez hale getiriyor. Üst tarafa hiçbir şeyi yansıtmamak için atmadıkları takla yok.

Aklıma gelmişti de o kadar da sallamıyım dedim şimdi :D

Ne oldu onların akıbeti peki? Normalde bunlara pembe tezkere verilmiyor muydu?

pembe : )

Birlik içinde de konuşan olursa ceza yiyordu :D

Erken tezkere geyiği vardı bunla alakalı. Görene de hava değişimi veriliyordu. Birlikteki uzun dönemler alt devrelerine yapında hava değişimi alalım diyordu.

Daha beter bir şey demişti uzun dönemlerden birisi ben yok artık demiştim.

Acemiliğin ilk günleri… Daha rütbeleri de düzgün bilmiyoruz bizi sabah öğle akşam yemeklere takım takım götürüyolar ve sırayla içeri sokup yan yana oturtuyolar.
Neyse , bizimkilerden biri yemekhanede askerlerin yanına oturmus karısındakiyle de muhabbete başlamış. En son karsısındaki sormus bizimkine safak kaç ? Demiş 140-150 neyse. Bizimki sormuş karsıdaki demiş ki 1200 küsür. E tabi cok akıllı oldugundan anlamıs hemen bunda bi bit yeniği var daha da uzatmadan kalkmıs masadan. Sonradan hikaye yayılınca ortaya cıktı ki karsısındaki üstteğmenmiş. Yüzbaşı olmasına o kadar kalmıs.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık