Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] En ilginç Askerlik Anınız

En geç yarım yıla kadar askere gideceğim. Evde babam ve iki abime askerlikle ilgili sorular sormaktan bezdirdim adamları. Ben de burada konusunu açayım güzel anekdotlar çıkar diye düşündüm.

Genel olarak askerliğinizin nasıl geçtiğini ve orada yaşadığınız ilginç olayları merak ediyorum. İlla ki vardır bir iki hikayeniz diye düşünüyorum.

Bedelli yaptım. Görüp görebileceğimiz en yüksek rütbeli en billurlu komutan bizim bölüğe gelecek diye sırf karşısında normal, nizami şekilde ayakta durabilmek için iki gün eğittiler bizi. Selam nasıl verilir alınır neler denir vs işte. Adam geldi 60 yaşında var sert, babacan bir tip. Etrafındaki herkes titriyor. Sorusu, bir derdi sıkıntısı olan var mı dedi 800 kişiye konuşurken. Benim iki yan sıramdaki mal söz aldı. Söylediği şey şu;

- Zeytinlerin boyu çok küçük komutanım

Bedelsiz 6 ay kısa dönem yaptım, bizim dönemde 4 yıllık üniversite bitirenler 6 ay bitirmeyenler 12 ay yapıyordu, şimdi değişmiş sanırım hepsi 6 ay olmuş diyorlar, neyse, kısa dönemliler arasında askerde görev seçilme diye bir mevzu varmış, önceden bunu öğrenen bizimle aynı devreden olan arkadaşlarımız vardı.

Bunlar önceden sanırım kantinde lokantada görev alabilmek için görev dağıtılmadan önce taktik belirlemişler. Bölüğün yarısı kantin, lokanta gibi daha rahat yerlerde görev alacak, diğer yarısı ise güvenlikte yani daha zorlu bir yerde görev alacaktı. Kantin ve lokanta görevi isteyen bu arkadaşlarımıza sivilde ne iş yapıyorsun diye bölük komutanı soru sorduğunda hepsi ''kasada çalıştım'' diye cevaplar vermeye başladılar, ne tesadüf ki bölüğün yarısı sivilde kasada çalışmış. Bu kadar kişinin tesadüf eseri kasada çalıştığına pek inanmayan komutan sinirlenip, ''kasada çalıştım'' diyen herkesi güvenliğe vermiş, sivilde başka işler yaptığını söyleyenleri ise kantin ve lokanta görevine vermişti.

Tekirdağ Saray ilçesinde usta birliğimi bitirdim 2015de.

Birliğin çoğu uzun dönemdi. Benim bölükte 2 üniversite mezunuyduk.

Esrar çekip kriz geçireninden,
Nöbette kendi diz kapağına g3 sıkan,
Bayramda Kolordudan gelecek Albay için bütün gün hazır kıta bekleyişimiz ve gelmeyişi,
Nöbette ağzında poğaça lokması varken ayakta uyuyan(ağzı açık) esrarkeşlerle karşılaşmak,
Benden 4 yaş küçük sokakta ağzından çıkacak kelimeleri bile iplemeyeceğim Uzman çavuşların sözlerini ikiletmemek,
Sigara içmediğin halde izmarit ve cips kek paketlerini her sabah toplamak,
Yağ içinde yüzen nohut kurusafulye,
Bulaşıkhanede bir iki kez bulundum tabldotlar temizlenmiyor üstüne hemen tazyikli su tutuyorlar...

Say say bitmez. İyi bir şey yok malesef 🤣

Bedelli yaptım ben de fazla bir şey yok ama şunları hatırlıyorum

Komutan otuz yaşında adamlara kurma kolu çekmeyin dediği anda şılak şılak seslerin gelmesi ve bir tanesinin silahı kaldırıp ölümde buluşacaaaaz ali kaptan diye bağırması akabinde çakıl üstünde çekilemeyen şınavlar

Bir gün albay gelecekti komutan uyardı ne derse sağ ol deyin diye biz de tamam dedik. Albay geldi birini yakaladı adını sordu adam sağ ol dedi memleketini sordu sağ ol dedi mesleğini sordu sağ ol dedi. Albay en son komutana dönüp Süleyman ben bununla nasıl iletişim kuracağım diye sordu.

Hakikaten üniformayı giyenin zekası mı düşüyor ne oluyor anlamak çok güç

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık