Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] En ilginç Askerlik Anınız

Yedek subay olarak istanbul tuzla da eğitim gördüm. Haziran ayında gitmiştim. Ikinci veya üçüncü gündü galiba hepimizi helikopter alanına götürmüşlerdi. Tam 3.5 saat o alanda güneşin altında ayakta boş boş beklemiştik. Bölüğün yarısının kolonda, boynunda, kafasında, sağında solunda güneş yanığı oluşmuştu. Benimde kollarimda olmuştu 1 hafta mahvetmişti beni. Birde bunun üstüne eğitimlere kışlık kamuflaj ile devam edilecegini söylediler. O dönem pandemi nedeni ile dışarı giriş çıkışlar yasaktı ve hayatımız belli bir alanla kısıtlıydı. Çamaşırhaneler bu alanın disinda kalmıştı. Tam 45 gün hiç yıkanmadan aynı kamuflajlari giymiştik. Yakalar terden sirilsilaklam ve kirli, kol uçları simsiyah ve kokan kamuflajlar. Sabahları kamuflaji giyerken enseme o terin ıslaklığı değer çıldırırdım hergun.

Yedek subay olarak istanbul tuzla da eğitim gördüm. Haziran ayında gitmiştim. Ikinci veya üçüncü gündü galiba hepimizi helikopter alanına götürmüşlerdi. Tam 3.5 saat o alanda güneşin altında ayakta boş boş beklemiştik. Bölüğün yarısının kolonda, boynunda, kafasında, sağında solunda güneş yanığı oluşmuştu. Benimde kollarimda olmuştu 1 hafta mahvetmişti beni. Birde bunun üstüne eğitimlere kışlık kamuflaj ile devam edilecegini söylediler. O dönem pandemi nedeni ile dışarı giriş çıkışlar yasaktı ve hayatımız belli bir alanla kısıtlıydı. Çamaşırhaneler bu alanın disinda kalmıştı. Tam 45 gün hiç yıkanmadan aynı kamuflajlari giymiştik. Yakalar terden sirilsilaklam ve kirli, kol uçları simsiyah ve kokan kamuflajlar. Sabahları kamuflaji giyerken enseme o terin ıslaklığı değer çıldırırdım hergun.
Benim eğitim de oradaydı, her gün terden sırılsıklam olduğum için duşsuz geçen bir günü düşünemiyorum. 45 gün nedir yuh... Pandemiye denk gelmen bahtsızlık olmuş.

Bedelli yaptım. Görüp görebileceğimiz en yüksek rütbeli en billurlu komutan bizim bölüğe gelecek diye sırf karşısında normal, nizami şekilde ayakta durabilmek için iki gün eğittiler bizi. Selam nasıl verilir alınır neler denir vs işte. Adam geldi 60 yaşında var sert, babacan bir tip. Etrafındaki herkes titriyor. Sorusu, bir derdi sıkıntısı olan var mı dedi 800 kişiye konuşurken. Benim iki yan sıramdaki mal söz aldı. Söylediği şey şu;

- Zeytinlerin boyu çok küçük komutanım
Bundan her yerde var herhalde. Ben gittiğimde de biri kahvaltıda menemen istemişti.

Sonra komutanın aracının önüne de atladı, lahmacun için izin istemiş. Dışarıdan getirdiler, herkes yedi.

Yedek subay :)

Çok var da 1 tanesini anlatayım...

Acemiliği Manisa da yaptım, sabah kahvaltı yapıp iyi bir yokuş çıkıyorduk bölüğün binasının oraya giderken.
Aşırı çamlık bir alan var aynı şekilde orada, zaten her yer çam, komutanların gelmesine de genelde 1 saat falan oluyor nöbetçiler oluyordu sadece kahvaltı sonrası. Onlar da içeride bina içinde takılıyorlar dışarıya çıkmıyorlar.

Biz de komutanlar gelene kadar çamların altına uzanıyorduk. Neyse hemen hemen her gün yokuş yukarı veya aşağıya koşan orta yaşlı diyebileceğimiz bir adam oluyordu sabahları komutanlar gelmeden. Lan yatıyoruz çamların altında adam bize bakıyor, biz adama bakıyoruz ''Kim lan bu?'' falan diye konuşuyoruz kendi aramızda. ''Komutan olsa bir şey derdi heralde'' diyoruz. En az 20 gün gördük adamı, adam gülüyor her zaman geçerken bize. Ama çamların altına sabah nasıl yatıyoruz bir de erken uyandırıyorlar zaten o sıralar... :S

Uzman bir komutanımız vardı ona dedik bir gün bu adamı, o da ''Uzman falandır, ya da burada ki görevlilerden biri olabilir'' dedi. O sıralar da pandeminin ilk patlak verdiği dönem acemilikler uzadı 50 güne yakın Manisada kaldık. Yerlerimiz açıklandı, komutana haber vermişler ''Albay gelecek'' diye. Bölüğü hazır dizdiler oturttular adam gelecek diye o gün. 1 saat falan oturduk flamalı araçla geldi adam. Ne görelim? Meğerse biz çamların altında yatarken yanımızdan koşarak geçip sırıtan adam Albaymış. :S

Adamı görünce biz grupta ki arkadaşlarla birbirimize bakıyoruz. Neyse ki adam cidden hiç bir şey demedi, bizi uğurladı ''Komandolar'' diye bir gazladı çoğumuz doğu tarafa gidiyoruz diye. Sonra bizim konuştuğumuz Uzmana gittik Albay gittikten sonra ''Komutanım size birinden bahsetmiştik, sabah yatıyorken yanımızdan koşuyor falan diye meğerse o adam bu Albaymış'' dedik. Adam gülmekten ölecekti biz bunu anlatınca, gitmemize 3 gün falan vardı ama diğer komutanlara bu olayı anlattırıyordu çağırıp çağırıp bize. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık