Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Birinci Komutan

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    121
Neden ? Birkaç sağ kolun amiralden güçlü olmasının nesi tuhaf ?

Şu an Marco veya Beckmann. %51'e %49 Beckmann'dan yanayım.
Bence de Marco veya Beckman en güçlü ama Marco'nun amiralden üstün çizildiği bir sahne yok ki. Kizaruyu diyorsan sabaha kadar tanklayabilir Marco onu ama yeneceğini sanmıyorum. Akainu ile aralarında bariz farkta var Marinefordda görmüştük. Marconun tanklığı Akainu'nun saldırı gücünü geçemez. Aokoji'de de benzer durum var. Sen hangisini hangi amirallerden üstün görüyorsun hocam ?

Bence de Marco veya Beckman en güçlü ama Marco'nun amiralden üstün çizildiği bir sahne yok ki. Kizaruyu diyorsan sabaha kadar tanklayabilir Marco onu ama yeneceğini sanmıyorum. Akainu ile aralarında bariz farkta var Marinefordda görmüştük. Marconun tanklığı Akainu'nun saldırı gücünü geçemez. Aokoji'de de benzer durum var. Sen hangisini hangi amirallerden üstün görüyorsun hocam ?
Marco'nun saldırı gücü iyi. Sadece üzerinde çok durulmadı. Çoğu kişi bunu kabul etmek istemese de sağ kolların geneli amiral yenecek adamlar. Seri sonu için konuşmak gerekirse Zoro, Rayleigh, Marco, Beckmann ve Shiryu amiral üstü olarak nitelendirilecek. Kata ve King hariç diğerleri amiral alabilecek güçte yani.

Marco'nun saldırı gücü iyi. Sadece üzerinde çok durulmadı. Çoğu kişi bunu kabul etmek istemese de sağ kolların geneli amiral yenecek adamlar. Seri sonu için konuşmak gerekirse Zoro, Rayleigh, Marco, Beckmann ve Shiryu amiral üstü olarak nitelendirilecek. Kata ve King hariç diğerleri amiral alabilecek güçte yani.
Reis üzüyorsun bizi.

Eskiden bu "hariç" kısmına sadece Kata dahil oluyordu. Şimdi ise King'i de dahil etmeye başlamışsın. Mangada bir sağ kol yavaş yavaş işlenmeye başlasa bu "amiral alamaz" kısmına dahil oluyor galiba. Sıradaki isim de Marco galiba?:)

bizzat mangaka tarafından ödüllerin açıklandığı dönemde ödül konusunda birbirine yakın ve tayfa üyeleri arasında dengeli dağılım mevcudiyeti açıklanan sızılsaç korsanlarının sağ kolunun en yüksek ödüllü ve en güçlü sağ kol olduğu kanısındayım,
şimdi ödül ile güç arasında ne alaka var diyenler çıkabilir ama benim okuduğum mangada çok net bir biçimde güç ve ödül arasında kesinlikle koreleasyon mevcut

Oyum kuştan yana ama anlaşılan Beckman'ı çok bekleticek bu Oda. Gücünü görmesek bile bekletilen karakterler her zaman sağlam çıkar.

Mantık Beckman diyor ama olsun kuş gene seni seçiyorum.

Her ne kadar beckmanden beklentim yüksek olsada amiral üstü göremiyorum ben bu sağ kolları. En güçlü sağ kol büyük ihtimal beckman çıkacak. Çünkü shanksin tayfasını ben hep luffynin toplayacağı o zirve tayfa olarak görüyorum. Serinin bașlarında shanks ve tayfası giderken luffy arkalarından bağırıyordu "bir gün senin tayfandan daha iyi bir tayfa toplayacağım" diye. Diger yonkou tayfaları hep kalabalık zaten, yani yonkou sağ kollarının cok da güçlü olmasına gerek yok ama shanksin tayfasının böyle bir zorunlulugu var diye düșünüyorum. Ama ona rağmen shanks tayfasının sağ kolu olan beckman bile bir amiral etmez bence. Amirallerden topu topu 3tane var zaten hadi filo amiralinide katarsak 4 tane var. Yani denizcilerin en zirvesindeki adamlar yonkou sağ kollarına yenilecekse o zaman ortada denge filan olmaz (șu malum 3 lü denge). Amiraller ișlendiği zaman bunu daha net görürüz.

Katakuri çok çeşitli güçleri olmasının üstüne gelişime en açık olan kişidir bence bunlardan, adam muhtemelen doğru düzgün anasının adasından çıkmadan bu kadar güçlü olabilmiş (sırtının yere gelmemesi ve yenilmemesinden kendinden çok güçlü kişilerle dövüşmediğini varsayıyorum) üstüne bir de kendisini kısıtlayan sorunlarından da kurtulmuş durumda. Seride bir daha Katakuri'yi görür müyüz bilemem ama görürsek net bir şekilde güçlendiğini hissettireceğine eminim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık