Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Birinci Komutan

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    122
Meyve konusunda karakterleri meyvesinden ayrı tutman yanlış o zaman bende kizaru'dan meyvesini çıkar ne gördün derim.
Haklı yorum ama ben orda sadece karakterin fazladan özelliği olduğunu anlatmak için demiştim yani üst düzey hakisi olsa falan görürdük herhalde.
Marco marineford'da istediğini hemen hemen yaptı luffy'i iki kez kurtardı babasini kizaru'nun saldırısından kurtardi
Burda da haklısın.

Benim Marcodaki genel sorunum dediğim gibi haki eksikliği ileri seviye hakisi olsa hakinin seviyesi bağlı en güçlüde olabilir ama yok yani adam okunmuş kalkan gibi sadece gelen saldırıları engelliyor ama başka birşey yapmıyor böyle oluncada Katadan üstün göremiyorum Oda reis zahmet edip birazcık sağkolları adam gibi gösterme zahmetine girerse wanoda en azından king vs marcoyu adam gibi yaparsa daha net bir karşılaştırma yaparız

Kizaru'ya attığı tekmeden ibaret olduğunu düşünmen, bende Marco'dan nefret ettiğin düşüncesini uyandırıyor
Sadece oradaki tekmeden değil Kuzana attığınıda göz önüne aldım ve nefret falan etmiyorumda özel bir sevgide beslemiyorum.

Çok kullanışlı meyve olduğu kesin ama Marco fiziksel saldırılarını yaparken normal formuna dönüyor genel olarak.
Ordada meyveden boost alıyor gibi tekmelerde falan hep kanatlı.

Marco'nun tekmesini eliyle bloklamasına rağmen Kizaru uçtu gitti. Ama sen bloklanmış bir saldırıda kan görmeyi bekliyorsun. Ayrıca orada Kizaru ne kadar ciddi değilse Marco'da o kadar ciddi değildi bana kalırsa. 1v1atmak gibi bir niyeti yoktu. Sadece Kizaru direk Beyazsakal'a saldırmasın diye saldırıları engelleyip Kizaru'yu uzaklaştırdı.
Ben öyle düşünmüyorum Kizarunun aksine Marconun ciddiye almama gibi bir lüksü yoktu orada tamamen herşeyini vermesede en azından kendini biraz zorlaması gerekiyordu hem karşısındaki kişi amiral hemde biran önce rehineyi kurtarıp gitmeleri gerekiyor fazla kayıp vermeden oyüzden tamamen herşeyini vermesede ciddiyetsiz bir saldırı demek birazcık haksızlık olur.Bu arada kan falan böyle dehşet bir hasar beklemiyorum sadece çizik falan olsa yeterdi ki Oda onları çok dikkatli koyuyor zaten vs lerin başından sonuna doğru arttırarak verdiği hasarı göstermek için.
Marco gibi birinden üst seviye haki kullanımı beklemek biraz mantıksız. Kullanabildiği kesin bana kalırsa
Niye böyle düşündünki adam zamanında hakinin zirvesinde olan WB nin sağ kolu değil mi en azından bir konuda üst düzey hakisi olmalı bu arada bende kullanabildiği düşünüyorum ama yüksek seviye değil buda bir sağkol için - dir bence serideki en önemli güç faktörü bariz şekilde haki çünkü.

Kizaru koluyla durdurduğu halde uçuyor. Ordan yara beklemeyin neyin yarası olacak? Kizaru bi ışık adam olduğu için yere çarpınca suratına falan bişey olmaz.

Sadece oradaki tekmeden değil Kuzana attığınıda göz önüne aldım ve nefret falan etmiyorumda özel bir sevgide beslemiyorum.

Ordada meyveden boost alıyor gibi tekmelerde falan hep kanatlı.

Ben öyle düşünmüyorum Kizarunun aksine Marconun ciddiye almama gibi bir lüksü yoktu orada tamamen herşeyini vermesede en azından kendini biraz zorlaması gerekiyordu hem karşısındaki kişi amiral hemde biran önce rehineyi kurtarıp gitmeleri gerekiyor fazla kayıp vermeden oyüzden tamamen herşeyini vermesede ciddiyetsiz bir saldırı demek birazcık haksızlık olur.Bu arada kan falan böyle dehşet bir hasar beklemiyorum sadece çizik falan olsa yeterdi ki Oda onları çok dikkatli koyuyor zaten vs lerin başından sonuna doğru arttırarak verdiği hasarı göstermek için.

Niye böyle düşündünki adam zamanında hakinin zirvesinde olan WB nin sağ kolu değil mi en azından bir konuda üst düzey hakisi olmalı bu arada bende kullanabildiği düşünüyorum ama yüksek seviye değil buda bir sağkol için - dir bence serideki en önemli güç faktörü bariz şekilde haki çünkü.
Marco'nun o saldırıyı engelleme amacı "ben bu saldırıyı engellemezsem canım babam patates olacak." gibi bir şey değildi. Marco o saldırı engellemese Kizaru o ciddiyetsizlikle(!) Beyazsakal'a zarar verebilir miydi sence? Orada olay, prestij savaşı gibi bir şeydi. O yüzden Marco'da gayet ciddiyetsiz olabilir bana kalırsa.

Ayrıca Marineford Arc'ta hakileri daha yeni yeni görüyorduk. Savaşta Marco'dan fazla haki kullandığını gördüğümüz tek kişi de Luffy idi. Oda zaten Fatih'in Hakisiydi. Yani Marco'nun hakisini Marineford'u baz alarak düşüneceksek o zaman Akainu'nun, Kizaru'nun ve orada bulunan diğerlerinin de üst seviye hakiye sahip olmadığını düşünmemiz gerekir. Bu da pek olası değil. Ben bu yüzden diğer sağ kollardan eksik kalacak bi hakiye sahip olduğunu düşünmüyorum.

Ciddi ciddi Marco diyenleri anlamıyorum adamın meyvesi dışında hiçbir şeyi yok (varsada seride görmedik) Shiryu final boss un tayfasında oyüzden en güçlü o olur muhtemelen ama şuanki güç olarak büyük ihtimalle Beckmandır o değilsede Katadır ama ben Beckman dan yanayım adamın diğer sağkollardan farklı bir ağırlığı var.Seri sonuda Zoro olur.En güçsüzde ya King ya da Marcodur kendi aralarında en güçsüz kim savaşı yapıcaklar şimdi bakalım öğreniriz birkaç haftaya en dandik sağkol kimmiş.(Eğem eğem şimdi Beckmanında seride birşey yaptığı görmedik biliyorum ama bana farklı geliyor duruşundan mı ermiş saçlarından mı olsa gerek böyle vahşi bir hayvan havası veriyor adam görünce o taştaşlıyım hissiyatını veriyor aynı hissiyatı bizim ananas kafadan ya da King den alamadım)
Featleri en iyi sağ kol Marco şuan.

Marco;
Kuzan'ı uçurdu.
Borsalinonun Işık Meyvesini defalarca çiziksiz tankladı.
Bir İmparatorun yüzünü alan Magma meyvesini çiziksiz tankladı.
Garp'ın yumruğundan sonra bile direkt ayağa kalktı. Karşı kaşrıya geldiği bu adamların hepsi zirve karakterler.
Teach, Marco gibi bir adamı indirdikten sonra İmparator ilan edildi.
Marco aynı zamanda King ve Queen'i aynı anda tuttu.
Big Mom, bile uzun süre Marco ile uğraşmak istemedi. Kendi sağ kolunu indirmiş adamın ittifakında Marcoyu görünce senin gibi bir adamın bu veletlerle işi ney diye çıkıştı.

En güçsüz falan yazan olmuş. Bu bilgiler ışığında pek mümkün değil.

Katakuride de Fatihin hakisi, Silahlanma, İleri seviye görüş. Özel Paramecia. Hız, Çeviklik ne ararsan var. Katakuriyi de en güçsüz sağ kol görenler vardı. Kata şaunki Featleri ile Marco'nun çok aşağısında değil.

King ise
İzo karşısında kılıcını düşüren. Sanji'yi ağzına girene kadar fark edmeyen. Ek olarak Queen ile birlikte Marco'ya takılan birisi. Arc bitene kadar illaki gücünü göstörecektir ama şuan en zayıf Featler Kingde gibi.

Bir de Tam bilmediğimiz Shiryu ve Beckman var. Biri bana göre en güçsüzü diğeride en güçlüsü. Tabi Shanksın 957 sayıda özellikle komutanlarına vurgu yapılması dışında bir argümanım yok. Fakat Beckman cidden yılların beklentisini verecek gibi. Shiryu ise Teachten dolayı Kötü adam plat armoru ile Zirveye oynar ama şuanda benim tahminimce en zayıf olandır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık