Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Birinci Komutan

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    122
Şunları miyata görse ne der acaba :d

Marco aşırı güçlü zaten, adamı yenen yonko olmuş, goroseinin adını andığı biri
Miyata banı bitince gelecek. Dedim ben onu kendini banlatmak saçmalık diye Şimdi Wg'deki Iqsuzlarla uğraşıyor. Bu arada Marco, Linlin muhabbetini ben ona söylemiştim de ne demişti hatırlamıyorum. Ama Bana göre şuan;

Beckman > Marco > Katakuri > King > Shiryu

Marco;
Kuzan'ı uçurdu.
Borsalinonun Işık Meyvesini defalarca çiziksiz tankladı.
Bir İmparatorun yüzünü alan Magma meyvesini çiziksiz tankladı.
Garp'ın yumruğundan sonra bile direkt ayağa kalktı. Karşı kaşrıya geldiği bu adamların hepsi zirve karakterler.
Teach, Marco gibi bir adamı indirdikten sonra İmparator ilan edildi.
Marco aynı zamanda King ve Queen'i aynı anda tuttu.
Big Mom, bile uzun süre Marco ile uğraşmak istemedi. Kendi sağ kolunu indirmiş adamın ittifakında Marcoyu görünce senin gibi bir adamın bu veletlerle işi ney diye çıkıştı.
Biraz daha yazsaydın Marco>Beckman demek üzereydim :D
Beckman olayı tamamen benim beklentim ama amirallere en yakın kişi olarak Beckman'ı görüyorum. Marco'da hemen sonrasında gelir.

Biraz daha yazsaydın Marco>Beckman demek üzereydim :D
Beckman olayı tamamen benim beklentim ama amirallere en yakın kişi olarak Beckman'ı görüyorum. Marco'da hemen sonrasında gelir.
Yazı senin köpeğin olsun reis jsjsj :D istersen Marco > Beckmane'de evriltiriz
Marco sadece anlık durdurmalarda bulunmuş daha da ötesini yapamaz çıkarımını doğru bulmuyorum. Zaten Marinefordda anlık çarpışmalar ve tokuşmalardan ibaret bir savaş.
Savaş ilk start verildiğinde bile Donanma tarafında üç Amiral. Beyazsakal Korsanlarında Newgate, Marco ve Jozu üçlüsü var. Burada mangaka iki tarafta birbirlerine karşı durabilecek kişileri koymuş.

Bu Panelde Kizaru'nun imza hareketini hiçbir şey gibi iki kez tanklayan bir Marco faktörü var.
İki ismin aralarınsa eğlenceli bir geyik geçse de Borsalino'yu Marco uçurmayı başardıktan sonra Borsalino Dev birliğini havadan gelecek durumlara karşı uyarıyor. Buradan bu gevşek adam için Marco'nun ciddi bir güç olduğunu anlayabilirsiniz.
Şimdi odağınızı Marcodan biraz Newgate'e çevirmenizi isteyeceğim. Burada Marco ne diyor "Evet süpriz bir saldırı veya Güvendiği biri tarafından yapılan bir saldırı olsa bile Baba bunu kolayca atlatabilmeliydi. Bu Problem, Durumu kötüleşiyor olmalı."
Bu demek oluyorki Mewgate bu savaşta görüş hakisiz. Bunun gücünü ne derece etkileyeceğini Kuzan'ın haki kaplı bisentoyu atlatmasından anlaybilirsiniz.
Bu panelde Sengoku, gerçekten arkasından gelen varislerinin her birinim İmparator ayarı olduğunu düşünse Garp, Seninle biz bile yaralanmak zorunda kalabiliriz diye cümle kurmaz. Baştaki düşüncesine göre Taktikleri ve Üç Amiralle işi halledip Garpla birlikte savaşmadan bu işi halletmeyi planlarken aksi şekilde işlerin gelişebileceğini düşünüyor. Çünkü Jozu ve Marco az/çok iyi kötü Amirallerin karşısında durabilecek seviyede.
İşte tam bu panelde de Borsalino'nun uyardığı Havadan gelebilecek saldırı veya Ace'i kurtarma denemelerine karşı uyarma sebebi buydu. Tam bu anda Garp savaşa dahil oluyor. Ve Marco'ya sağlam bir şekilde geçiriyor. Eski dönemin şüphesiz zirvelerinden olan Garp'ın yumruğundan sonra bile Marco çok sağlam bir şekilde ayakta duruyor.
Burda da senin attığın bisento bloğundan sonra Sakazuki, Newgate savaşının devamını görüyoruz.

Fakat Newgate'in savaştaki handikapı inanılmaz derecede. Burada Marco'nun korktuğu şeyler oluveriyor. Ve Newgate kan kusuyor.
İşte tam bu noktada güç farkı açıldıkça işlerin daha da zorlaştığı ortaya çıkıyor. (İyi kötü amiral tutacak adamlar dediğimde İyi olan marco kötü olan kişi de Jozuydu çünkü Amiral ve 2. Komutan arasında 1 değil 2 seviye fark var. Ve One Piecete seviyeler açıldıkça farklar belli olur.
Jozu ve Marco dikkatini kaybediyor Jozu direkt tek yerken. Marco hala ayakta hatta Kizaru ne de olsa yine iyileşirsin değil mi ? Diye cümle kuruyor. Sonra Oniguma tarafından kelepçelenen Marco iki lazer daha yiyor ve hala savaşta aktif olarak devam ediyor. İşte bir Amiral ile karşılıklı çarpışıp ayakta kalırken. Jozu sadece boş bir anda Aokijiden anca kan alıyor.
Burada Gözlemsiz Beyazsakal sıradan denizciler tarafından deliniyor.
Bu olayın hemen ardından Ace'i direkt idam etmek isteyen donanmaya Böyle bir şey beni durdurur mu diye çıkışan Beyazsakal. Yine hastalığından ve yediği hasarlardan sorun yaşıyor ve Fatihin hakisi yeteneğini kullanamıyor.
Bu haldeki İmparatorun Bisentosunu bloklayıp İmparator seviyesi olan Borsalinoyu görüyoruz burada da :) yani Beyazsakala saldırmaya çalışıp Yarımsaattir Marcoyu aşamayıp Kelepçe yardımıyla aradan çıkarmış adam anca savaşın son anlarında tekrar Beyazsakalla yüzleşebiliyor.
Tabi Amiral bana göre İmparator seviyesinde olmasa da Managaka İmparator komutanlarıyla arasındaki çizgiyi de çizmesini biliyor.
Kizaru karşısında gardını düşürmesine rağmen babalığın yüzünü alan bir imapratorun yüzünün yarsını yok edecek kudrette olan Magma meyvesini bu kötü helinden geri dönüp Bloklamayı başarıyor. Ve az önce yazdığım gibi savaşa tekrar geri dönüyor.
Ve Geldik tüm seri boyunca bir Amiral ile İmparatorun bir araya gelip savaştığı tek sayfaya. Sakazuki arkadan yediği saldırıdan sonra hasar alsada hemen karşılık veriyor ve savaş boyunca hiçbir saldırıdan sıyrılamayan Newgate doğal olarak bu saldırıyıda atlatamıyor ve yüzünün yarısından oluyor.
Ardından Beyazsakalın yine saldırısını yiyip Atlatamıyor Sakazuki ve yerin dibine doğru düşüyor. Bu savaşta hiç şüphesiz ciddi yara alan taraf Newgate fakat bu kadar aciz durumdaki bir adama tam anlamıyla üstün gelemeyen bir sakazuki gerçeği var. Şurada Kaido olsa mesela Newgate'den eser kalmazdı.
Kendi seviyesindeki veya çok yakını bir adamla savaştan çıkan Newgate(!) Üzerine bu halde Teach'i tekliyor.
Üzerine bir dünya daha saldırı, hasar yiyor ve hala bilicini kaybetmiyor.
Ve Serideki en onurlu ölüme sahip oluyor. Başka bir İmparatorun bile kıskanacağı bir ölüm... ek olarak Savaş boyunca hiçbir saldırıyı atlatamadığını bu bilgiler de doğruluyor.

İmparator > Amiral
Okuduğunuz için teşekkürler :D

Yazı senin köpeğin olsun reis jsjsj :D istersen Marco > Beckmane'de evriltiriz
Yok yok şuanlık Beckman daha güçlü kalsın ananas kafayı çok seviyorum ama Beckman'ı serinin başından beri bekliyorum :D
İşin şakası bir yana bu adam amirallerden güçlü gördüğüm Akainu'yu çiziksiz tankladı hatta Akainu'dan daha güçlü olan Garp'ı bile tankladı ve yoluna devam etti. Bu adamı indirmek için saldırı gücünün hayvani derecede çok olması lazım. Sağkollardan bu kadar yüksek damage çıkar mı emin değilim ama Beckman bir yolunu bulur :D
(İmparator>Amiral katılıyorum)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık