Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Büyük İhanet

En hayınn, en nalett?

• Kullanılan toplam oy
    228
Daha öncesinden bahsediyorum, orada duyduktan sonra zaten iş işten geçmiş, gemi bulacakta, Adalet Kapılarını geçecekte ohoo, Ace zaten idam olurdu o gelene kadar oldu da zaten.
Senin deyişinle "Nereden biliyorsun?". Bu işin kaçması var, saklanması var, var oğlu var.
Ben dünyadaki en güçlü 15-20 adamdan biri olacağım, yeğenimi idam platformunda göreceğim, tepeye çıkıp rakı gömmeye devam edeceğim. Neresinden tutsan elinde kalır. Ha bir de biliyorsa yiğeni olduğunu o çoook ayrı mesele.

Senin deyişinle "Nereden biliyorsun?". Bu işin kaçması var, saklanması var, var oğlu var.
Ben dünyadaki en güçlü 15-20 adamdan biri olacağım, yeğenimi idam platformunda göreceğim, tepeye çıkıp rakı gömmeye devam edeceğim. Neresinden tutsan elinde kalır. Ha bir de biliyorsa yiğeni olduğunu o çoook ayrı mesele.
Bende diyorum ki Rayleigh'in oraya varabilmesi için, WB ve Shanks gibi önceden hazırlık yapması gerekiyor. Adalet Kapılarını geçmesine imkan yok hazırlık yapmadan. Teach bile Shichibukai oldu ki Grand Line'in ilk yarısından Impel Down ve Marineford'a ulaşabilmek için. Ya yeni dünyadan giriş yapacaksın ya da Denizciler sana kapıyı açacak. Rayleigh o vakitten sonra oraya ulaşmasına imkan yoktu anlayacağın, yeni dünyaya gidecek, oradan gemi kaplayıp Marineford'a girecek, imkanı yok yetişemezdi, bence tabii.

Ha daha önceden WB ve Shanks gibi hazırlık yapacak vakti vardıysa yani daha önceden Ace'in Roger'ın oğlu olduğunu biliyorduysa, yani Ace'in idamı gazetelere yansıdığı vakit biliyorduysa o zaman olabilir.

Bende diyorum ki Rayleigh'in oraya varabilmesi için, WB ve Shanks gibi önceden hazırlık yapması gerekiyor. Adalet Kapılarını geçmesine imkan yok hazırlık yapmadan. Teach bile Shichibukai oldu ki Grand Line'in ilk yarısından Impel Down ve Marineford'a ulaşabilmek için. Ya yeni dünyadan giriş yapacaksın ya da Denizciler sana kapıyı açacak. Rayleigh o vakitten sonra oraya ulaşmasına imkan yoktu anlayacağın, yeni dünyaya gidecek, oradan gemi kaplayıp Marineford'a girecek, imkanı yok yetişemezdi, bence tabii.

Ha daha önceden WB ve Shanks gibi hazırlık yapacak vakti vardıysa yani daha önceden Ace'in Roger'ın oğlu olduğunu biliyorduysa, yani Ace'in idamı gazetelere yansıdığı vakit biliyorduysa o zaman olabilir.
Bak bu mantıkla sanks,rayleigh,baggy, rogerin tayfasında ki herkes in yardıma gelmesi lazım gelen yok bunu bir düşün rogerin oğlu olması onu çok üstün yapmıyor korsanlar arasında WB nin geliş amacı 2. komutanı olması luffy ise kardeşi olduğu için geldi

Hakkaniyetli insan bir telaşa kapılır değil mi? Tepenin birine çıkıp haftasonunu değerlendiren emekli astsubay gibi sake gömmez. Katliamın ardından "Hey gidi Wb sen de mi gittin?" demez. Ace ölmüş lan, hani şu 28 seneyi aşkın abi-kardeş gibi gezdiğin adamın oğlu.
Oden'i çorba yaparlarken de aynısını yapıyordur bu herif, bir gram kuşkum yok. Oğlunu buna bırakmadığına şaşırmamak lazım Roger'ın. Ben olsam ben de güvenmem bu gavata.

Bana laf vuruyorsan lütfen objektif bir şekilde açıklar mısın olayı?
Özellikle sana demedim. Öteki konuda da çok vardı, burada da var :)

Mesela kandırdığı insanlarla zerre ilgisi olmayan Teach'e bir dünya oy çıkmış, çok itiraz yok ama abisini kandıran adam ölümüne savunuluyor. Niye çünkü Rosi iyi biri ama Teach kötü.

Rosi durumu bakış açısına göre değişmez. Sadece ihanetinde haklı ya da haksız olduğu kişiden kişiye değişir ama bunlar sadece ihanetin açıklamaları olur ve ihanet olduğu nettir.

Ama mesela sen Pudding için hain demişsin. Niye çünkü bizim tarafta değil. Başka bir açıklaman var mı? Linlin'i arkasından vursa bende çok büyük hain derim ama öyle bir şey yapmadı henüz.

Yani Pudding, Teach hain, Rosi hain değil oluyor. Neden çünkü Rosi özünde iyi biri ama Puding, Teach kötü biri. İyi karakter ne yapsa haklıdırcı derken bu tip durumları kastettim ;)

Guts nasıl hain lan? :D
Corazon vicdanına mı abisine mi ihanet etmeliydi? Gerekeni yaptı. İyi bir karakter olduğu gerçeğini değiştirmez hain olması.
Gutsun hainliğini anlatmaya dilim varmıyor, kelimeler kendilerini siliyor yazılırken, o derece büyük onun ihaneti. :( Şu sıralar okuduğum serilere yeniden başladım, Berserki de baştan okuyacağım, o esnada bunun için ayrı konu açabilirim, bak anlatsam konu oluyor yani o derece. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık