Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Zengin 10 Adamı

Aslında John D. Rockefeller hayırsever olsa da işçilerinin ayaklanması nedeniyle kaba kuvvete başvurup hatta özel bir birlik kurup katletmesi gibi bir durumda mevcut. Bundan sonra bu olaylar protesto edilmeye başlıyordu vd ABD'de işçilere biraz daha ayrıcalık tanınmasının yolu açılmıştı. Bildiğim kadarıyla işçiler 8 saaten fazla çalıştırılamıyor ABD'de de. Araştırmak isteyenler için katliamın adı "Ludlow Katliamı".

Hayir yapmasinin ve Chicago Universitenin kurucusu olmasinin sebebi de Halkla Iliskilere baya onem vermesi ve Ivy Lee gibi birisini ise almis olmasiydi.

Bir de tüm merkez bankalarının sahibi olduğu söylenmiş bazı yorumlarda. Bunun için kaynak talep edebilir miyim? Bir de bir komplo teorisyenciden okuduğuma göre Trump FED'i millileştirmiş.

Son düzenleme:
Efsaneler ve Mitolojilerin kesinliği şaibeli olduğu için olmamış olabilir mi?
Efsane ve mitoloji değil Kuran ve Tevratta geçiyor. İnanmıyorsundur orası ayrı da efsane ve mitolojide geçtiğini de ilk senden duydum.

Biz ona öyle hazineler vermiştik ki, anahtarlarını güçlü kuvvetli bir topluluk zor taşırdı.” Ayet metnindeki “mefatih” kelimesi hem anahtar hem de hazineleri ifade edebilir. Birinciye göre O’nun hazinelerinin anahtarlarını güçlü – kuvvetli topluluğun taşıdığı anlaşılır. İkinciye göre ise, hazinelerini güçlü kuvvetli bir topluluğun taşıdığı anlaşılır."

boşver liste değişti amazonun şirket değeri 1 trilyon :d
Şahıs üzerinden bakılmıyor mu? Kişisel servet. Zaten daha önce geçmemiş miydi ayrıca?

Efsane ve mitoloji değil Kuran ve Tevratta geçiyor. İnanmıyorsundur orası ayrı da efsane ve mitolojide geçtiğini de ilk senden duydum.

Biz ona öyle hazineler vermiştik ki, anahtarlarını güçlü kuvvetli bir topluluk zor taşırdı.” Ayet metnindeki “mefatih” kelimesi hem anahtar hem de hazineleri ifade edebilir. Birinciye göre O’nun hazinelerinin anahtarlarını güçlü – kuvvetli topluluğun taşıdığı anlaşılır. İkinciye göre ise, hazinelerini güçlü kuvvetli bir topluluğun taşıdığı anlaşılır."

Şahıs üzerinden bakılmıyor mu? Kişisel servet. Zaten daha önce geçmemiş miydi ayrıca?
Hocam inanmak ve inanmamakla alakası yok bu konunun. Karun olabilir olamaz demiyorum ama Karun'un varlığı tartışmalı iken kesinlik konusunda bir şey demek zor. Elbet Karun inananlara göre olabilir ona karşı çıkmıyor ama Karun hakkında tarihsel bilgilerimiz sınırlı.

olabilir :d

karunda ne mal adammış o kadar paran varsa yardım etsene :d

Hocam inanmak ve inanmamakla alakası yok bu konunun. Karun olabilir olamaz demiyorum ama Karun'un varlığı tartışmalı iken kesinlik konusunda bir şey demek zor. Elbet Karun inananlara göre olabilir ona karşı çıkmıyor ama Karun hakkında tarihsel bilgilerimiz sınırlı.
Temelde inanıp inanmamakla alakası var. Forumda dini tartışmaya girmeyeceğim ama müslüman olan birisi veyahut yahudi çıkıp dese ki Karunun varlığı tartışmalı vs. dinden çıkar. Bu kadar basit. Dediğim gibi inanmayan birisi tabi ki delil kesinlik babında ele almayabilir. Bu en temel hak. Ama inanan biri için durum farklı. Adam dinden çıkma durumu var. Bu durumda kendisi ile çelişir. Şimdi nasıl alakası olmuyor :D

Bu arada bence yanıldığı bir nokta var. İspanyollar Amerika'ya gitmeden önce onlarda da zenginlik vardı gel gelelim ellerinden alındı. O dönem ülke ekonomisinden ziyade tamamen askeri güç ön plandaydı. Zırhlı ve süvari birliklerin varsa kazanırsın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık