Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Zengin 10 Adamı

Mansa Musa nasıl bir şey yahu? Eğer parasıyla bir ordu toplasa tüm dünyayı ele geçirebilirmiş aslında. O dönemde dünya nüfusu 300 milyon civarıymış.
Yalnız cidden korkunç bir miktar bu.

O dönemde yapılan dördüncü haçlı seferinde mesela tüm Hristiyan dünyası birlikte 38.000 adamlık bir ordu toplayabilmiş. Ek olarak 70-80 kadar gemi bir araya getirmişler. (Wikipedia'nın yalancısıyım)

Tüm Avrupa'nın bu kadar güç topladığı yerde para saçarak 100.000 kişilik bir ordu ve 200 gemi toplasan karşında hiç bir ülke duramaz. Gerçi bu kadar büyük bir orduyu o dönemde nasıl kontrol edersin bir fikrim yok.

Yalnız cidden korkunç bir miktar bu.

O dönemde yapılan dördüncü haçlı seferinde mesela tüm Hristiyan dünyası birlikte 38.000 adamlık bir ordu toplayabilmiş. Ek olarak 70-80 kadar gemi bir araya getirmişler. (Wikipedia'nın yalancısıyım)

Tüm Avrupa'nın bu kadar güç topladığı yerde para saçarak 100.000 kişilik bir ordu ve 200 gemi toplasan karşında hiç bir ülke duramaz. Gerçi bu kadar büyük bir orduyu nasıl kontrol edersin bir fikrim yok.
dediğin gibi örgütlenip bir şeyler yapmaya kalsa neler olurdu alalh bilir. çünkü para sorunun yok sonsuz gibi bir şey binlerce de insan toplayabiliyorsun eğer farklı bir motivvasyonu olsaydı tarihte şu an farklı okunurdu herhalde

dediğin gibi örgütlenip bir şeyler yapmaya kalsa neler olurdu alalh bilir. çünkü para sorunun yok sonsuz gibi bir şey binlerce de insan toplayabiliyorsun eğer farklı bir motivvasyonu olsaydı tarihte şu an farklı okunurdu herhalde
Civilization IV oyununda Mali İmparatorluğu'nu seçersen Mansa Musa ile oynuyorsun ve ülkenin para sorunu yok, harca harca bitmiyor. Her birimden, her binadan, her şeyden altın geliyor.

Forbes'in 2020 listesinde Bezos'un serveti 113 milyar dolar olarak görünüyor. Wikipedia'ya göre de 193 milyar dolar olarak görünüyor. Neyi baz alacağımızı şaşırdık, ama para mevzusunda Forbes'a güvenirim.
Borsadan dolayı çok ani servet degişikleri oluyor. Pandemi yüzünden Amozon satışları aşırı arttığı için, Amazon'nun borsa değeri de sürekli artıyor. 1 hafta içinde 30 milyar dolar inip çıkabiliyor bunu serveti. Ben en son 2 ay filan önce 180 ulaştı diye biliyorum.

Borsadan dolayı çok ani servet degişikleri oluyor. Pandemi yüzünden Amozon satışları aşırı arttığı için, Amazon'nun borsa değeride sürekli artıyor. 1 hafta içinde 30 milyar dolar inip çıkabiliyor bunu serveti. Ben en son 2 ay filan önce 180 ulaştı diye biliyorum.
7 Ağustos verilerine göre 193 milyar dolar olmuş, bu yüzden listeye ekledim onu da.

7 Ağustos verilerine göre 193 milyar dolar olmuş, bu yüzden listeye ekledim onu da.
Bu adam geçen yıldan beri 25-30 kadar da kendi yardım vakfına bağış yaptığı vardır. Ayrıca boşandığı için eski eşini de o zamanki servetinden büyük bölümünün de gittiğini düşünürsek. Artı garip garip şeylere de ciddi paralar gömüyor karşılığı olmadan. Total de 300'e yaklaşmıştır tüm kazancı. Bu hızla giderse 5 yılar tarihin en zengin adamı olur.

Bu adam geçen yıldan beri 25-30 kadar da kendi yardım vakfına bağış yaptığı vardır. Ayrıca boşandığı için eski eşini de o zamanki servetinden büyük bölümünün de gittiğini düşünürsek. Artı garip garip şeylere de ciddi paralar gömüyor karşılığı olmadan. Total de 300'e yaklaşmıştır tüm kazancı. Bu hızla giderse 5 yılar tarihin en zengin adamı olur.
2026 da trilyoner olma ihtimali yüksekmiş böyle giderse

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık