Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Dressrosa Üzerine Bir İnceleme

Konuşma balonlarına dikkatli bakarsan yaşlı adamla dalga geçen adamlardan biri Doflamingo'nun ayakçıklarından biri olan Buffalo'ya "-San" diye hitap ediyor.Burdan onların adamlarından biri olduğunu anlayabilirsin.

Kaidou doğu kökenli diye hatırlıyorum bir yerde ama nerede hatırlıyorum onu hatırlamıyorum üstad. Ellerine sağlık konu çok iyi olmuş manga okur gibi okudum :)
Eyvallah hacım güzel yorumun için. Manga gibi okuttuysak olmuş demektir. :)
Kaidou hakkında isim ve lakap dışında pek bilgim yok. Bir zaman onu da araştrıp katabilirim teoriye.

Öncelikle her zaman ki döktürmüşsün. Zevkle okudum. Her ne kadar netden pek giremesemde telefondan yazıyorum. Güzel bir yere dikkat çekmişsin Yusuf. Özellikle sinek, maca, vale, karo, kupa benzetmeleri. Neleri temsil ettiği kısmı çok mantıklı geldi bana. Don kişot kitabını okumadığım için bir yorum yapamıcam ama ilk fırsatta okuyacam senin için. Yazı için tekrardan teşekkürler.
Her zamanki güzel yorumların için ben teşekkür ederim.

ilk önce eline saglık iyi araştırma yapmışın
Dressrosa ispanyanın en güçlü dönemini temsil ediyorsa suan o zaman zaten o adayı alan tek yer almaz daha önce dedigin gibi ispanya güçlü döneminde amarikanın çogu yerinde sömürgeler oluşturmustu ele geçirdigi çok yer vardı.Yani dressrosa yı alan çok fazla adayıda almış olur.ben bide olayın gidişatı olarak ilk önce doff u yenerler sonradauygun anı kollayan amiral gelir bizimkiler çok güçsüz düstügünden kaçmaları gerekir bizim lav bu adayı alacagını düşünürken planları alt üst olur ve luffyle gelmek zorunda kalır kaido yu yenmek için.Bide niye denizciler dedim çünkü adamlar çok güçlendi dendi ama gönderdikleri yardımcı amiralin biri dolandırıcı biri o kadar güçlü gösterilmedi oda denizcileri o kadar övdükten sonra sanki hiç övmemiş gibi yerinde saydırırsa garip kaçar onun için suan ki adayı denizciler alır ve güçlerini gösterirler
Öncelikle teşekkür ederim.
Çok farklı bir bakış açısı getirmişsin fikre, beğendim. Eğer öyle olsa daha heyecanlı olurdu vesselam. Gel gelelim Aokiji Smoker'ı bu konuda özellikle uyarmış ve Akainu'ya da haber salmış bu şekilde. Akainu da bir amiral gönderdi olaylar için. bir amiral az değil. Hatta fazla bile gelir bu olaylar için. Denizciler el koyarsa adaya şahane olabilir. Güçlerini yeniden kanıtlamış olurlar tüm dünyaya.

Bide ada ihalesi Luffy'e kalıyomuş ne sevinirim ama.. :)

Bu arada o isim benzetmeleri cuk oturmuş okudukça okuyasım geliyor :)
Teşekkürler. Luffy'ye kalırsa eskilerden pek farklı olmaz aslında. Yine geldi, ada halkını kurtardı, adam halkı onu sevdi falan. Burada olay daha farklı bence. Dressrosa halkı liderlerini seviyor. Luffy'nin oyunlarına gelmezler.

Bir de yorum yapsan :A

Dress, İspanyolcada giymek, giyinmek veya elbise anlamlarına gelir. Rosa ise, pembe veya gül anlamları taşır.

Yazmıştın bundan şunu çıkarabiliriz güzelliklerin ve mutlulugun şehri.
Oda Rosa(Pembe gülü) anlamı" Zarafet,İncelik,Memnuniyet,Keyif, Hayranlık,Sempatik,Kararsızlık,Nazik" olarak kullanmış olabilir.
Ve madem oda ispanyolcayı kattı demekki ispanyol kültürünü görecegiz bu arcta mesela festivaller İspanyollar bolca festival ve eglence düzenler mesela ---Domates Festivali, San Fermin Boğa festivali gibi--- demekki bu arcta buna benzer şeyler görebilecegimize işaret.

Bide biryerden dresrosa kuş adası diye duydugumu hatırlıyorum ve İspanyaya göç yapan hemen hemen her kuş ugralmış ama en çok filamingo kuşları vve avı yasakmış.

İspanyanın üstelik eskiden çok sayıda deniz sömürgesi varmış ama şimdilerde kaybetmiş. Dresrosa'nında şu anda sömürgeleri olabilir luffy onlara yardım edecek ve bu sömürgeleri dresrosa kaybedecek olabilir.

Edit--------------------------
Kimse okumadı mı :(
Mutlu oldukları her hallerinden belli bu ülke halkının. İsim de dediğin ona dayanıyordur.
Şu yorumda söylediklerinin hemen hepsini yazı içinde bulabilirsin.

Teşekkürler. Luffy'ye kalırsa eskilerden pek farklı olmaz aslında. Yine geldi, ada halkını kurtardı, adam halkı onu sevdi falan. Burada olay daha farklı bence. Dressrosa halkı liderlerini seviyor. Luffy'nin oyunlarına gelmezler.
Demek istediğim o değil zaten Luffy'nin -bana göre- ada alabilecek bir zekası veya planlama yeteneği yok. Ama herkes bi yandan tutarsa Denizciler diğer bazı korsanlar ve belki de Kaido bile adaya talip olursa halk Kaidonun acımasız olduğunu düşünüp onu istemezse ve üstüne üstük yasadışı işler döndürüyorlarsa -silah ticareti gibi- bu yüzden denizcilere de yanaşmazlarsa Luffy'nin adayı almasına ses çıkarmayabilirler. Tabi ki çok düşük bir ihtimal ama gönül ister ki böyle olsun :) Zaten esprili bir dille bunu söylemiştim yani olacağına ben bile inanmam da işte gönül bu balıkadam adasına da konuyo dressrosaya da :)

Konuşma balonlarına dikkatli bakarsan yaşlı adamla dalga geçen adamlardan biri Doflamingo'nun ayakçıklarından biri olan Buffalo'ya "-San" diye hitap ediyor.Burdan onların adamlarından biri olduğunu anlayabilirsin.
İşte ben bu san,chan,swan gibi hitapların tam olarak ne manaya geldiklerini bilmediğimden anlayamamış olabilirim. :) Ben mesela o Bufalo konusunu şöyle düşünmüştüm. Bufalo o yaşlı adamın yanında gezen onu koruyup kollayan rehberlik eden birisi olarak düşündüm. Suçlular da baktılar adamın bakıcısı yanında değil güzel bi yolalım demişlerdir diye düşünmüştüm. Tabi hayal gücü.. :)

Demek istediğim o değil zaten Luffy'nin -bana göre- ada alabilecek bir zekası veya planlama yeteneği yok. Ama herkes bi yandan tutarsa Denizciler diğer bazı korsanlar ve belki de Kaido bile adaya talip olursa halk Kaidonun acımasız olduğunu düşünüp onu istemezse ve üstüne üstük yasadışı işler döndürüyorlarsa -silah ticareti gibi- bu yüzden denizcilere de yanaşmazlarsa Luffy'nin adayı almasına ses çıkarmayabilirler. Tabi ki çok düşük bir ihtimal ama gönül ister ki böyle olsun :) Zaten esprili bir dille bunu söylemiştim yani olacağına ben bile inanmam da işte gönül bu balıkadam adasına da konuyo dressrosaya da :)
Demek istediğini şimdi daha net anladım, eyvallah. Ama senin de dediğin gibi, çok düşük bir ihtimal. Gel gelelim ben Oda'nın bu tür politik oyunlar yapmasını çok isterdim. Hep klasik şekilde olmamalı her şey tabi. Senin bahsettiğin ihtimal akla çok yatkın ama Oda'nın işleyişine yatkın değil maalesef. Şahsen isterdim öyle olmasını. :/

Demek istediğini şimdi daha net anladım, eyvallah. Ama senin de dediğin gibi, çok düşük bir ihtimal. Gel gelelim ben Oda'nın bu tür politik oyunlar yapmasını çok isterdim. Hep klasik şekilde olmamalı her şey tabi. Senin bahsettiğin ihtimal akla çok yatkın ama Oda'nın işleyişine yatkın değil maalesef. Şahsen isterdim öyle olmasını. :/
inanmak başarmanın yarısıymış iki kez üst üste inandım eminim serii sonuna kadar bir ada bu teoriyle alınıcak 5-6 yıl sonra açarım konusunu 'ben demiştim' diyerek :)

inanmak başarmanın yarısıymış iki kez üst üste inandım eminim serii sonuna kadar bir ada bu teoriyle alınıcak 5-6 yıl sonra açarım konusunu 'ben demiştim' diyerek :)
Bu teoriyi geliştirip şimdiden güzel bir konu açabilirsin. Konu açan çok az zaten son zamanlarda, iyi giderdi. :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık