Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Shanks

Sonuç ne olur?

• Kullanılan toplam oy
    213
Buradan ne tarz adamlarla dövüştüğü belli olmuyor. Shanks ise New World'ün dörtte birini yönetiyor. Mihawk ise Grand Line'ın ilk yarısında dolanıyor.
Aralarındaki ilişkiyi, Mihawk'ın geçmişini bilmeden pek tutarlı bir yorum çıkmaz. Shanks ile dövüşebilen adam gidip Shichibukai olduysa vardır bir olayı, güzel bir fb gelecektir.

Shanks'ın ne zamandar beri yonkou olduğu belli değil, büyük tartışma konusu.

Roger öldükten sonra tayfasını toplayıp Grandline'da güçlenerek yonkou olmuş, sonra Doğu Mavi'ye gidip Luffy'i bulmuş da olabilir. Diğer yandan Roger'ın iradesinin mirasını Luffy'e aktarıp, daha sonrasında yonkou seviyesine gelmiş olması da muhtemel.

Her halükarda geldiği 1 gemiyle, Marineford'u salladığı kesin. İkili arasındaki kılıç müsabakalarını bilemem ama Haki devreye girdi mi kolay kolay kimse Shanks'ın kalemi olamaz. Mihawk Beyazsakal'ın gücünü anca Mf'da test edebiliyor. Shanks'ın karşısındakiler ise Beyazsakal, Kaido, Teach, Akainu falan.

Ben yonkoların mangada tanıtılırlen ki posterlerine bakaram söyledim ve Shanks Mf'de, Bm Baa'da falan tanılırken ''yonko'' tabiri kullanılırken tanıtılde. Shanks Mf ye giriş yaptığında herkes Shanks ın yonko olduğunu biliyordu.

Ama serinin başında Shanks tanıtılırken ''korsan lideri'' olarak tanıtıldı. Ben bunu bir korsan gemisinin/korsan tayfasının başı olarak algıladım. O zamanlar yonko olsaydı herhalde karşısındaki korsanlar, dört yonkodan birisi olan Shanks ı tanırlardı

Shanks tükürüğünün trilyonda birinde boğar Mihawk'ı ki bu Mihawk için hayatı boyunca erişebileceği en büyük şeref olur.

Mihawk'a değil kılıcına atsaydı çiziği malum hakide aşmış ya hani :hoo:
Mihawk kılıcımda çizik yok demiyor ki. Kılıçtaki her çentik kılıç ustası için utançtır diyor. Buradan Mihawk'ın kılıcında çentik yok anlamı çıkmıyor. Bir de Mihawk yıllardır Yoru'yu mu kullanıyor? Önceden hiç mi kılıcı kırılmadı veya kılıç değiştirmedi?

Mihawk'a değil kılıcına atsaydı çiziği malum hakide aşmış ya hani :hoo:
Luffy> Balık.
Balık>Mihawk.

O zaman Luffy>Mihawk. Ve Shanks>Luffy ise Shanks>Mihawk'tır.

Sonuçta balık Shanks'e zarar verebiliyorken Mihawk Shanks'e çizik bile atamıyor.:D

Burdan Teach ve balık arasında da bir ilişkiden Teach'in Mihawk'tan güçlü olduğu da çıkarılabilir. Zira görünen yara olarak bir kol bir de yüzündeki yara var. Ama Shanks bahsederken yüzündeki yaradan bahsediyor.

Burdan Teach>Balık ve sonuç olarak Teach>Mihawk oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık